Korki w Rzeszowie jak w Warszawie
Przeczytaj oryginalny post blogu
15-01-2012
14:18
paulina

Niechlubne miejsce w rankingu najbardziej zakorkowanych miast

Stolica Podkarpacia znalazła się w niechlubnej czołówce: jest na czwartym miejscu wśród miast, po których jeździ się najwolniej. Wyprzedzamy takie metropolie jak Kraków, Łódź czy Gdańsk. Aż dziw bierze, że lubujący się w różnego rodzaju rankingach prezydent Tadeusz Ferenc nie chwali się takim osiągnięciem. W końcu to zasługa władz miasta, które zamiast rozładowywać korki zajmują się sadzeniem kwiatków przy ulicach.

Raport o odczuciach polskich kierowców opracował niedawno serwis internetowy korkowo.pl Analizie poddano informacje z nadajników umieszczonych w pojazdach jeżdżących po ulicach 10 miast, wśród nich Rzeszowa. Szczególny nacisk położono na ruch w godzinach szczytu porannego i popołudniowego. Badania pokazały, że średnia prędkość jazdy…

16-01-2012
11:27
Rzeszowianka

zapomnieliście dodać o wydaniu niebotycznej kwoty na pomiary ruchu i opracowanie "koncepcji" "odkorkowania" Rzeszowa, w której znalazły się m.in. buspasy, ładnie korkujące miasto :)

16-01-2012
12:16
Wuj ch..

Nie internauci wymyslili, tylko niejaki Dzieszko

16-01-2012
19:57
Pablo

W sumie to dzięki naszemu gospodarzowi (T. Ferenc) to mamy wyjątkowe oznakowanie poziome, gdyż nigdzie takiego niema.
http://demotywatory.pl/3639432…..-innowacji

17-01-2012
00:02
P.

Niestety wyciągane wnioski na podstawie tego artykułu są strasznym uproszczeniem. W Rzeszowie nie ma takich korków jak w Warszawie a jak ktoś tak twierdzi to chyba siedzi cały dzień przed TV i już nie potrafi samodzielnie myśleć… W Rzeszowie z Krakowskiej Południe pod Auchana o godz 16.00 do 17.00 jadzie się 15 -20 min ot i już miasto się kończy :). Z Warszawy wyjeżdża się godzinę. A średnia prędkość w godzinach szczytu np w Jarosławiu to 15 km/h o i tu też są korki jak w Warszawie? Panowie wróćcie się do szkoły i nauczcie wyciągać wnioski z liczb o których piszecie.. Czasem wystarczy zdrowy rozsądek. Jeszcze raz powtórzę : kto twierdzi, że "w Rzeszowie są korki jak w Warszawie" naraża się na śmieszność. A co do bus pasów to są one dobrym rozwiązaniem ale sposób i w jaki chce się je wprowadzić w Rzeszowie jest nietrafiony..

18-01-2012
10:43
Tyrol

Ja przpraszam najmocniej, ale w Rzeszowie jest zielona fala świateł, ale tylko na jednej trasie o jednej porze. Jest to okolica godziny 9 rano a trasa biegnie od skrzyżowania z ul. Kwiatkowskiego na Podwisłocze, poźniej na most zamkowy w kierunku filcharmonii aż pod sam ratusz.
Zgadnijcie kto mieszka w okolicach Kwiatkowskiego ?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.