Krzyż zostaje w Sejmie
Przeczytaj oryginalny post blogu
16-12-2011
11:51
paulina

KRAJ. Krzyż na sali obrad Sejmu nie narusza konstytucji i prawa unijnego – to zdanie ekspertów, którzy  przygotowywali opinie dla Marszałek Sejmu Ewy Kopacz. Zwrócili też uwagę, że posłowie przyjęli uchwałę, która potwierdziła obecność krzyża w przestrzeni publicznej. Z takich ekspertyz cieszy się premier Donald Tusk.

- Osobiście cieszę się, że te ekspertyzy tak brzmią i że może osłabią, przynajmniej trochę, ten impet ludzi, którzy chcieliby dla krzyża, przeciw krzyżowi, wokół krzyża robić awanturę polityczną, z jakiejkolwiek strony pochodzą – powiedział premier.

Wniosek o usunięcie krzyża złożył klub Ruchu Palikota. Napisano w nim m.in., że krzyż w sali obrad Sejmu został umieszczony "sprzecznie z prawem". Wnioskodawcy uważają też, że obecność symbolu…

17-12-2011
11:20
zgrzyt

Początek państwa polskiego to chrzest i krzyż. Obojętnie co on dla kogo znaczy, jest symbolem nierozerwalnym z polską państwowością. I dziwne by było, gdyby krzyża w polskim sejmie nie było.
Mam natomiast wątpliwości, czy biało-czerwone barwy na plakietkach posłów PiS, nie są bezczeszczone.

17-12-2011
11:21
Koko

Wykończyli Leppera teraz mają Palikota i interes się kręci.Ciekawe kto kogo przetrzyma.

17-12-2011
14:30
bart

Jestem żydem i obywatelem tego kraju Proszę o umieszczenie Gwiazdy Dawida obok krzyża.

18-12-2011
16:41
zgrzyt

bart, możesz sobie wpiąć Gwiazdę Dawida w klapę marynarki, tak jak to robią posłowie PiS.
Gwiazda Dawida z polska państwowością nie ma nic wspólnego.

18-12-2011
16:41
dp

do Izraela

18-12-2011
23:38
MACIKOWW2

JAK KTOŚ MYŚLAŁ,ŻE POLITYCY=HIPOKRYCI WYDADZĄ INNY WYROK W SPRAWIE NARZĘDZIA ZBRODNI,KRZYŻA ŚW.ANDRZEJA,TO BYLI NAIWNYMI OPTYMISTAMI!!!KATO=POLSKA, BASTION KLECHO ZŁODZIEI NIE BĘDZIE DŁUGO PAŃSTWEM ŚWIECKIM, W KTÓRYM OBYWATELE A NIE KLER KATOLICKI Z BURAKAMI POLITYKAMI DECYDUJE O SWOIM BYCIE!!U NAS GŁOS OBYWATELI W POSTACI KONSTYTUCYJNEGO REFERENDUM W OGÓLE NIE ISTNIEJE!!DEMOKRACJA TO JEST W SZWAJCARII!! U NAS TO PSEUDO DEMOKRACJA!!TUSK I KOMOROWSKI TO CHYBA Z SUKIENKOWYM BARONAMI CHODZĄ DO WYCHODKA NAWET!!

18-12-2011
23:40
nollet

Tusk się cieszy że krzyż zostanie!? Tusk jest gotów opluć krzyż, nasikać na krzyż, jeżeli tylko taki wyczyn zagwarantuje mu wladzę! Na zdrowy rozum. Dorosły facet, po 25 latach małżeństwa bierze slub koscielny!!! Po co? Nawrócił się? Zrozumiał wiarę? Po co? Bo uważał, że ślub koscielny przysporzy mu głosów w wyborach prezydenckich, niestety przegrał z Kaczyńskim. Czy taki człowiek zasługuje na szacunek? Zdecydowanie nie, w zamian za władzę jest zdolny sprzedać każdego i zdradzić kazdego i tak zrobił! Nie sprzedał rodzonej matki , ale nie dlatego że ją kochał, tylko z braku kupca czyli zapotrzebowania. Miejsce krzyza jest w kościołach nie w urzędach państwowych, wbrew temu co napisali "mędrcy" , chrzest był aktem politycznym. Mieszko nie odczuwał potrzeby zmiany wiary. Nowa wiara przyniosła nam morze nieszczęść. Zbrodnie o jakich wczesniej nie snilismy nawet, Kler cofnął w rozwoju świat o kilka wiekow, to kler pisał naszą historię, dlatego jest tak nielogiczna, tak bardzo zaklamana. To kler służył wiernie zaborcom, potem III Rzeszy, potem PRL,, w sytuacji gdy upadali panowie którym kler służył, stawali sie jego najbardziej zażartymi wrogami. To nie miejsce na wyklad. Tusk cieszył się będzie jak w sejmie zawieszą półksiezyc, pod warunkiem, że będzie miał władzę, natychmiast wpadnie w islamską dewocje. Jest zdolny do wszystkiego!

18-12-2011
23:40
Mariusz

Palikot też jest Żydem – idź go poproś.

19-12-2011
10:36
babcia zosia

Żle się stało,chociaż było to do przewidzenia.Potrzebny jest czas i jeszcze więcej demokracji-trzeba zdecydowanie rozdzielić -na początek religię od państwa i ukrócić złodziejski sposób finansowania, co wcale nie oznacza powrotu do zgrzebnej sukienki i rzemyków na nogi.Tak ,do sukienki dodamy porózek a, do sandałek skarpetki

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.