Którędy będzie przebiegać obwodnica Wiśniowej?
Przeczytaj oryginalny post blogu
06-03-2013
12:30
paulina

WIŚNIOWA. – Ludzie kupili działki, porobili plany, a teraz wchodzi się tam z obwodnicą – protestują mieszkańcy.

- Są pieniądze, ktoś wygrał przetarg, więc już nikt ludzi nie słucha – burzy się grupa mieszkańców Wiśniowej (pow. strzyżowski) przeciwko zaproponowanej przez Podkarpacki Zarząd Dróg Wojewódzkich koncepcji obwodnicy. We wtorek w tamtejszym Urzędzie Gminy odbyło się pierwsze spotkanie w ramach konsultacji społecznych i wszystko wskazuje na to, że nie było ostatnie. Propozycja urzędników…

06-03-2013
14:34
iza

W Polsce i świecie Wiśniowę rozsławiła rodzina Mycielskich.
W Wiśniowej został pochowany Zygmunt Mycielski – uznany na świecie kompozytor.
Znani w USA matematycy to też Mycielscy z Wiśniowej.
Mam nadzieję, że Wiśniowa to docenia

07-03-2013
08:53
jan

ludziom się nigdy nie dogodzi, nie ma obwodnic – źle, mają być – jeszcze gorzej…

07-03-2013
08:56
ewelina2604

Z całym szacunkiem Pani Izo ale przecież ten artykuł porusza zupełnie inną sprawię, o rodzie Mycielskich proponuję napisać odrębny artykuł… A wracając do tematu, dla wielu ludzi jest to prawdziwy problem. Nie chodzi tylko o wydane pozwolenia na budowę i wykonane plany ale także o rozpoczęte budowy. Ludzie zainwestowali w budowy wszystkie oszczędności, pobrali kredyty na dom a teraz co mają zrobić? Zostawić to wszystko? Czy mieszkać z obwodnicą przebiegającą przez działkę? A co z domami, w których ludzie mieszkają całe życie? Co z bezpieczeństwem dzieci ludzi mieszkających przy samej obwodnicy? Plan łatwy do zaakceptowania przez wójta bo sam nie mieszka na tych terenach. Łatwo zepsuć komuś życie… Poza tym naprawdę najlepszym wyjściem jest odcięcie szkoły od wioski? Proszę się postawić w miejscu ludzi tam mieszkających…

07-03-2013
10:43
bal

Gratulacje za mapę. Nawet Tony Halik by się zgubił:)

08-03-2013
11:02
Mark

Zamieszczona powyżej mapa jak i naniesione miejsca przebiegu kolor niebieski obwodnicy ponoć akceptowane i proponowane przez mieszkańców są jednym wielkim kłamstwem.Dlaczego pan redaktor nie przedstawia właściwego przebiegu obwodnicy przedłożonego mieszkańcom do wglądu w UG Wiśniowa w którym mowa jest o wariancie I naniesionym na mapie kolorem żółtym tzw. droga północną stroną miejscowości przez tereny gęstej zabudowy ,a nie zamieszcza proponowanego wariantu II tzw. południowego biegnącego po stronie południowej poza linią kolejową Rzeszów Jasło po terenie płaskim nie zabudowanym .Wiadomym jest że koszt obwodnicy wariantu I jest ponad trzykrotnie większy od kosztu wariantu II. Pytań odnośnie całej sytuacji jest znacznie więcej , a rzucają one bardzo złe światło na sposób wydawania publicznych pieniędzy.

10-03-2013
22:18
JACK

MIESZKAŃCÓW MIEJSCOWOŚCI CIESZYNA TEŻ DOTYCZY SPRAWA BUDOWY OBWODNICY PONIEWAŻ PRZEBIEGA ONA PRZEZ ŚRODEK MIEJSCOWOŚCI OBOK DOMÓW NA NOWO POWSTAJĄCYM PIĘKNYM OSIEDLU. TERAZ MOJE PYTANIE DLACZEGO NIE BYŁO DO TEJ PORY ŻADNYCH KONSULTACJI SPOŁECZNYCH Z MIESZKAŃCAMI ? !!!!!!!!!! CZY KTOŚ O NAS ZAPOMNIAŁ ?A CO DO WYBORU WARIANTU TO LOGICZNYM ROZWIĄZANIEM JEST WYBÓR WARIANTU POŁUDNIOWEGO WZDŁUŻ LINI KOLEJOWEJ TERENEM RÓWNYM KTÓRY SKUPIAŁ BY W JEDNYM MIEJSCU CAŁY TRANSPORT OCZYWIŚCIE JEST TO WARIANT 3 RAZY TAŃSZY I NIE DZIELI MIEJSCOWOŚCI WIŚNIOWA I CIESZYNA NA DWIE CZĘŚCI , NIE BLOKUJE ROZWOJU BUDOWNICTWA MIESZKANIOWEGO,NIE NISZCZY PIĘKNYCH TERENÓW REKREACYJNYCH.

12-03-2013
15:21
Mery

Dla mnie obwodnica to droga szybkiego ruchu przebiegająca przez tereny mało zabudowane, ,mniej przydatne rolniczo,nie przeznaczone pod budownictwo mieszkalne.Co nie zgadza się z planami .A gdzie dobro naszych dzieci ?Mam na myśli bezpieczeństwo w drodze do szkoły..Nie przemawia do mnie argument,że wybudowanie dwóch wiaduktów jest takie kosztowne, że aż niemożliwe do zrealizowania .Może trzeba zrobić wreszcie coś dla zwykłych ludzi .Odszkodowania nigdy nie zrekompensują ich strat.Trzeba wziąć pod uwagę,że ten ''lepszy wariant''przebiegałby przez
tereny najlepsze pod zabudowę .Za kilkadziesiąt lat trzeba będzie robić obwodnicę obwodnicy ,bo będzie to teren bardziej zabudowany niż centrum Wiśniowej.Budowa obwodnicy wzdłuż Wisłoka nie byłaby aż tak uciążliwa dla ruchu pojazdów i dla mieszkańców.Czy aby nie stoi za tym czyjś prywatny interes?Nie mogę też uwierzyć,że " gospodarz "dowiedział się niedawno o planach obwodnicy.
Budowa po górkach przez Balice wydłuży trasę (to też koszt),zabezpieczenie przed usuwaniem się ziemi również,zasypywanie nierówności itp.Jestem laikiem ale takie jest moje zdanie wzięte " tak na chłopski rozum".

21-03-2013
08:25
mck

najlepszą propozycją jest wariant południowy za torami !!! nie ma górek . projekt który proponuje PZDW to jakieś nieporozumienie , tam to można zrobiś ściezke rowerową a nie drogę dla tirów . nie dość że jadac do rzeszowa mamy wystarczająco górek to jeszcze tu chcą z drogą wjechać w górki. pozdrawiam drogowców do odśnieżania i kierowców tirów stojących w połowie górki.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.