Forum

Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz przyciągnęli tłumy (FILM, ZDJĘCIA)
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-10-2019
19:36

RZESZÓW. Były prezydent RP i były wicepremier i minister finansów odwiedzili stolicę Podkarpacia.

Sala konferencyjna rzeszowskiego hotelu „Bristol” wypełniła się w piątkowy (4 października) wieczór po brzegi. Powód? Tu gościli na zaproszenie europosłanki z KO PO, Elżbiety Łukacijewskiej, twórca „Solidarności”, były prezydent RP, Lech Wałęsa i ojciec reform naszej gospodarki po latach PRL-u, prof. Leszek Balcerowicz. Licznie grono, które do Rzeszowa przybyło z całego Podkarpacia, miało okazję cofnąć się w przeszłość, do początków III RP, ale także porozmawiać z dwiema legendami tejże o przyszłości. A ta zależy od naszego odpowiedzialnego głosu i wyboru 13 października. – Jutro może być za późno, musimy dobrze wybrać dziś – podkreślał Lech Wałęsa.

Najpierw była okazja do gorących i szczerych życzeń i gratulacji dla byłego prezydenta RP. A to dlatego, że w tych dniach przypadała rocznica przyznana mu Pokojowej Nagrody Nobla, a niedawno L. Wałęsa obchodził 76. urodziny. Prof. Leszek Balcerowicz natomiast był ministrem w rządzie Tadeusza Mazowieckiego, który ukonstytuował się 30 lat tremu. Jak dwie ikony III RP wspominają tamten czas? - Pamiętam, jak wówczas miałem spotkanie dyplomatyczne z przedstawicielami niemieckiego rządu – opowiadał Lech Walesa. – Był jeszcze Związek Radziecki i mur berliński. Powiedziałem, że ów mur wkrótce runie, a ZSRR się rozpadnie, pytając, czy są na to przygotowani. Uśmiechali się i mówili, że za ich życia się to nie stanie. Aż tu musieli przerwać tę wizytę, bo... właśnie runął mur berliński – uśmiechał się były prezydent RP. – Wtedy wielcy politycy mieli przekonanie, że tylko wojna atomowa może zmienić układ sił politycznych na świecie. My mieliśmy nieco inne przekonanie i zaryzykowaliśmy – wspominał L. Wałęsa.

Image Enlarger

Zmiany ekonomiczne w Polsce po upadku PRL-u i stworzeniu pierwszego rządu T. Mazowieckiego, zdaniem najwybitniejszych ekonomistów, były tak kolosalne, że aż nieprawdopodobne. Dlaczego zatem obecna ekipa rządząca Polską je neguje? – Nie reprezentuję ekipy rządzącej aktualnie Polską – zauważył Leszek Balcerowicz. – Tych krytyków, którzy zwyczajnie kłamią, należy zapytać, czy mogą wskazać choć jeden kraj posocjalistyczny, który wybrał inną niż nasza strategię zmian i osiągnął sukces – zachęcił profesor Balcerowicz. – Jeśli ktoś opluwa najlepszy czas w naszej powojennej historii, to jak nazwać kogoś takiego? Nikczemnikiem, bo to jest nikczemność – powiedział wprost były wicepremier i minister finansów. – Ja pracowałem z tymi ludźmi (mowa o Jarosławie Kaczyńskim i części obecnie otaczających go polityków PiS - przyp. autora)  – powiedział Lech Wałęsa. – Ja ich niejako stworzyłem! Przyglądałem się im wtedy i przyglądam dziś. Oni nie mieli szansy na tej drodze, którą myśmy szli. Nie byli lubiani i nie mieli pomysłu, ale mieli ambicje i chcieli coś robić. Oni już chcieli przejąć władzę poprzez zamach stanu w 1992 roku. Opisał to w swej książce gem. Edward Wejner (mowa o książce pt. „Wojsko i polityce bez retuszu” przyp. autora). – To są tacy szkodnicy dla Polski, że zrobicie wszystko co możliwe, aby ich odsunąć od władzy, bo są, po pierwsze, niebezpieczni, a po drugie, naprawdę szkodliwi dla naszej ojczyzny – apelował Lech Wałęsa. – Mam 76 lat, proszę i błagam! Zróbcie to! Jeszcze jest czas, by uczynić to za pomocą kartki wyborczej. Później będzie, niestety, kryterium uliczne – przestrzegał były prezydent RP. – Komuniści mordowali nas fizycznie, a oni mordują nas duchowo! Jeszcze Kościół włączyli do tego. Taka perfidia po prostu nie mieści się w głowie– zauważył twórca „Solidarności”. – Oni nie cofną się przed niczym, łącznie z zafałszowaniem wyborów!

Jak wspomniała E. Łukacijewska, o dawnych opozycjonistach mówiło się i mówi, że „władza się ich bała, bo oni nie bali się władzy”. – Dlaczego dziś ludzie tak bardzo boja się władzy? Dlaczego pozwalają na niszczenie Polski? – pytała eksposłanka. – Mamy teraz epokę słowa – stwierdził Lech Wałęsa. – Musimy na takich właśnie spotkaniach dyskutować i wypracowywać sposób na to, co dalej. Wybór Trumpa, wybór u nas, wybór we Francji, te wybory wszystko mówią. Ludzie chcą zmian, więc wybierają tych, co deklarują, że będą zmieniać. Niestety, w większości to populiści i demagodzy! – zauważył były prezydent RP. – Musimy się skonfrontować z nimi. Oddaliśmy im pole, pozwoliliśmy im wyprawiać to, co robią, a my się przyglądaliśmy!

Image Enlarger

- PiS nie musiało dojść do władzy, a doszło drogą demokratyczną, na co złożyło się kilka czynników, m.in. zła kampania wyborcza – wyraził zdanie profesor Balcerowicz. – Można mieć zły program, a dobrą kampanie i wygrać, i odwrotnie. Nie można być nieudolnym, gdy chce się bronić wolności – zastrzegł. – Największym naszym problemem obecnie jest próba niszczenia państwa prawa. Wolny rynek może istnieć tylko w państwie prawa. Kiedyś trzeba było walczyć o wolności kryzując życie, dziś wystarczy iść zagłosować – dodał Leszek Balcerowicz wspominając, że: - Gospodarka w ostatnich trzech latach naprawdę przyspieszyła! Tyle że nie ma to nic wspólnego z rządami PiS. To były powody zupełnie obiektywne: przyspieszenie gospodarcze w Europie, które się właśnie kończy, napływ pracowników z Ukrainy spowodowany jej konfliktem z Rosją i odpływ pracowników z niewydajnego rolnictwa do bardziej wydajnych sektorów. To wszystko za chwilę się skończy. Boom, który PiS tak naprawdę dostał w prezencie po prostu został zmarnowany. To, co z niego uzyskano wydano na rozdawnictwo – wyjaśnił były wicepremier. - Do tego dochodzi nacjonalizacja, którą PiS sprytnie nazywa polonizacją. Szczególnie niebezpieczne jest to w przypadku banków – ostrzegł prof. Balcerowicz.

- Sposób myślenia Kaczyńskiego znam – zadeklarował Lech Wałęsa. – Polega on na tym, że jeśli coś mu przeszkadza, to trzeba to usunąć. Jak się pojawia kolejna taka rzecz, to się to powtarza. Teraz się to spiętrzyło, bo PiS zaczęło przeszkadzać wszystko i tak usuwają, że niedługo sami siebie usuną – ironizował były prezydent RP. Lech Wałęsa zwrócił też uwagę na wykorzystywaniu przez PiS Kościoła do wpływania na wyborców, którzy nierzadko bezrefleksyjnie podchodzą do tego, co głoszą kapłani. – Zastanawiam się, jak długo będzie to funkcjonowało. Czy ludzie oprzytomnieją teraz, czy jeszcze muszą dostać po czterech literach, żeby zrozumieli? – pytał Lech Wałęsa.

Obaj politycy wyrazili nadzieję, że Polacy jednak, także ci młodzi, pójdą do wyborów i zagłosują mądrze i odpowiedzialnie. - To do Was i od Was zależy przyszłość Polski i Wasza – apelowali. - Macie swój los w swoich rękach!

Monika Kamińska

05-10-2019
19:47
hijena

świątek ,piątek w tej samej koszulce ,czy Lechu ją kiedykolwiek pierze?

05-10-2019
20:14
icek

a co mówił o współpracy z sb

05-10-2019
20:53
radek

Przebywali w Rzeszowie dwaj ludzie,którzy dobrze się zasłużyli Polsce. Pan Wałęsa zapoczątkował reformy polityczne,natomiast prof.Balcerowicz zapoczątkował reformy ekonomiczne. Dzisiaj wielu mówi,że można było reformować kraj po socjaliźmie inaczej i mają rację. Tylko ci krytycy nie biorą pod uwagę tego,że dzisiaj mamy wszyscy o wiele pełniejszą wiedzę o tamtej sytuacji,niż ci,którzy musieli wówczas podejmować ważne decyzje bez dzisiejszej wiedzy,wielokrotnie na wyczucie. Słusznie zauważył w dyskusji prof.Balcerowicz,że najbardziej udanie /spośród innych demoludów/przejście z socjalizmu /i gospodarki centralnie sterowanej/ do gospodarki rynkowej,wykonano w Polsce. Były przy tym olbrzymie koszty społeczne,tragedie wielu ludzi tracących źródła dochodów bo upadały nierentowne /lub zbędne/ zakłady pracy. Trzeba też wspomnieć o wielkiej roli stabilizującej sytuację i trzymającej parasol ochronny nad rządem,czyli o "Solidarności".
Przeszliśmy ten etap i mamy szansę na coraz lepsze życie o ile zmieni się postępowanie władzy,która niszczy więzi społeczne,dzieli ludzi na "sorty" i rujnuje system wymiaru sprawiedliwości.

05-10-2019
21:01
hohoł

Kolejną koszulkę powinien założyć z cytatem znanego myśliciela z PO pana Neumanna - "Rzygam na Tczew"

05-10-2019
21:01
maniek

Brakło Bronka, skakałby po krzesłach.

05-10-2019
21:03
marta

Szkoda że nie wiedziałam o wizycie. W lodówce miałam 12 jaj po terminie. Wielka szkoda.

06-10-2019
00:21
Grzes

Lub po prostu BO LE K

06-10-2019
00:23
Grzes

Że nie bylo, miał szczęście i kilkanaście razy wygrał w lotto

06-10-2019
00:27
Grzes

Dwaj ludzie, mający wiele na sumieniu. Dwóch agentów, którzy sprzedali Polskę. Bolek nie jednego podjeb.al a dzięki balcerkowi setki ludzi się powiesiło. Same sławy goscimy

06-10-2019
00:55
Perkun

Balcerek w latach 90-tych ,,rzygał na Bolka" jak i cała Unia Demokratyczna. Teraz dwóch agentów kocha się na zabój. Jak to dobrze, że historia już was właściwie oceniła! A po wyborach czeka ,,cela+" ha ha ha.

06-10-2019
01:53
zenon

W jaki sposób Aaron Bucholtz, znany powszechnie jako Balcerowicz Leszek, uzyskał stopień naukowy profesorski? I cóż tak naprawdę warta jest ta cała jego "profesura"?

06-10-2019
06:30
Lolek

"Przyjaciel " Polskiego narodu aaron bucholz i stetryczały mitoman lechu , niezła menażeria.Gratuluję słuchającym wykładu.

06-10-2019
08:39
zenon

Ci słuchający "wykładu" tych dwóch Dyzmów polskiej historii, to w sporej części koniunkturalne chorągiewki, które wiedzą z której strony wiatr prędzej czy później zawieje. I choć może w prywatnych rozmowach utożsamialiby się z głosami słyszalnymi choćby tu na tym forum, to dla prywaty i przywilejów grają rolę klakierów. Nikt nie ma odwagi otwarcie powiedzieć, że "król jest nagi". A karne stanie obecnie w szeregu i nie wychylanie się z niego, w bliższej lub dalszej przyszłości może zaowocować udziałem w nowej elicie. Proszę o nieusuwanie i niewstrzymywanie mojego wpisu. Dziękuję.

06-10-2019
09:03
Robert

Przyjechali najwięksi szkodnicy co pozwolili rozkraść lub wyprzedać za bezcen banki, handel i przemysł dbali głównie o postkomunę i postubecję, sprawy polskie były im obce.

06-10-2019
09:18
maniek

Mógł być legendą został Bolkiem.

06-10-2019
09:30
jola

Panie Marku ja bym się tak nie cieszył bo OTUA panu jak będzie może pan miał postawione zarzuty nie pomoże.Pan chyba dobrze wie o jakie fałszowane i legalizację dokumentów sprzed lat chodzi a jak nie to panu koledzy dokumenty ujawnia i przypomną.Jak ktoś podpisuje za kogoś to musi mieć świadomość że nikt za niego nie będzie odpowiadał. Chyba jest pan dorosły i świadomy swoich zachowań.

06-10-2019
10:18
hijena

a najlepiej jakby zostal elektrykiem na 24 volty

06-10-2019
10:23
hijena

tak ,tak za poprzedniej ekipy zamykano stocznie i kopalnie statki kupowano w Reichu ,a wegiel u Putina.To mial być coraz lepsze zycie.Przestan bredzić

06-10-2019
10:49
hijena

bez przesady z tymi przybyłymi tłumami.Gawiedz przyszła szukając taniej sensacji jak przyjazd menażerii

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)