Forum

Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz przyciągnęli tłumy (FILM, ZDJĘCIA)
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
07-10-2019
20:37
Ryszard

Balcerowicz uwolnił słowo "nikczemnosc"
Zatem wolno nazwać Nikczemnoscią jego kłamstwa i jego obelgi, świadczące, tylko o jego zadufaniu1
1. Nikczemnoscia jest wmawianie, że żaden kraj, który nie wszedł kadrowe szoku bez terapia nie odniósł sukcesu. Odniósł, a) Czechy, b) Węgry, c) Estonia, d) Słowenia. e) Chorwacja, f) i jeszcze Łotwa i Litwa
2. Nikczemnoscią jest powoływanie się na napływ pracowników z Ukrainy, gdy WYPEDZIŁO się z Polski za chlebem 2,5 mln młodych ludzi
3. Nikczemnoscia jest mówienie o rozwoju i postępie,gdy się spowodowało że 96tys ludzi nauki straciło pracę i Polska spadła w innowacjach i patentami daleko daleko poniżej pozycji, które zajmowała w czasach Gomułki. W tym sensie Balcerowicz "zamordoeal" więcej naukowców polskich niż Hitler i Stalin razem wzięci.

To tyle narazie
Już nikczemnosc wokół polonizacji gospodarki zostawmy bo zadufanca szkoda.

07-10-2019
20:59
maniek

Platfusy koalicyjne ale wam Bolek wyciął numer hahaha jeszcze cała sala klaskała, same durnie, na takich nikt nie będzie głosował, brawo!

08-10-2019
06:23
jan

Naprawdę wspaniałą kampanię dla Pisu robi koalicja!!! Tak trzymać!!!

08-10-2019
07:51
Ooó

Miałem dylemat, iść czy nie ,na wybory
Teraz już wiem ,zasrany OTUA

08-10-2019
09:01
radek

Można różne kłamstwa powielać,tylko komu ma to służyć? Żaden kraj postsocjalistyczny nie wybrał lepszej drogi wychodzenia z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Kłamiąc,nie można liczyć na braki w pamięci u ludzi. Skandale podczas przemian w Czechach,na Węgrzech, czy w innych demoludach doprowadziły do tego,że partie komunistyczne czy socjalistyczne otrzymały ponownie w wyborach mandat do rządzenia. Podobnie było w Polsce,po szoku związanym z zamykaniem nierentownych zakładów pracy,niejednokrotnie funkcjonujących wyłącznie z potrzeb ideologicznych a nie z powodu potrzeb gospodarczych,wzrostem bezrobocia z tego powodu,wyborcy ponownie wybrali postkomunistów do rządzenia. Miller i jego ekipa nie spadli z księżyca z poparciem ponad 42 %. Co można było zaproponować zwalnianym pracownikom,skoro nic nie funkcjonowało w oparciu o rachunek ekonomiczny? Najbardziej przedsiębiorczy ludzie zaczęli wyjeżdżać z kraju w poszukiwaniu pracy. Obecnie też to trwa,tylko w mniejszej skali.
Nie jest winą Balcerowicza,że zastał gospodarkę w stanie rozkładu. Natomiast jest jego zasługą,że mimo tragicznej sytuacji ekonomicznej,podjął się przeprowadzenia zmian. Polska wówczas była liderem przemian a społeczeństwo rosło w dobrobyt niespotykany w żadnym,innym kraju postkomunistycznym. Dzisiaj się to zmienia ze względu na przyjęcie euro w wielu krajach dawnego RWPG.
Panowie Wałęsa i Balcerowicz mają trwałe miejsce w historii Polski, w przeciwieństwie do ich krytyków.

08-10-2019
15:31
WYBORCA

Tłumy mówicie,hm?