Forum

Lech Wałęsa i prof. Leszek Balcerowicz przyjadą do Rzeszowa
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
27-09-2019
00:27

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego „Europa Wolności”. Zapraszają na nie Fundacja FOR, Instytut Lecha Wałęsy i europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Już 4 października (piątek) o godz. 18 w Rzeszowie rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z byłym prezydentem Polski, Lechem Wałęsą, oraz byłym wicepremierem i ministrem finansów, Leszkiem Balcerowiczem. Opowiedzą oni czym jest wolność, jak doprowadzono do przemian w Polsce i jaką cenę za to zapłacono. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu spotkanie z Lechem Wałęsą oraz prof. Leszkiem Balcerowiczem będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie o zasługach obu byłych polityków, ich wkładzie w walkę o wolną Polskę i rozwój III RP. Zaproszeni goście będą podejmować tematy związane ze staraniami o przemiany ustrojowe w kraju, budowaniem ekonomii państwa oraz decyzjami, które okazały się kluczem do wolności. Ponadto odpowiedzą na pytania czy wolność jest dana raz na zawsze oraz jak ciężko było ją zdobyć. Wydarzenie odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego „Europa Wolności”, a zapraszają na nie Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), Instytut Lecha Wałęsy i europoseł Elżbieta Łukacijewska.

- 30 lat temu Polacy zdecydowali, że wolność jest najważniejsza. Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz odsłaniają kulisy tamtego okresu w książce, która jest zapisem ich bardzo osobistej rozmowy. Mówią w niej jednak przede wszystkim o przyszłości. Wspólnie też pojawiają się w kilku najważniejszych miastach Polski, by rozmawiać z obywatelami o sukcesie ostatnich 30 lat – tłumaczy Agata Stremecka, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Gdzie odbędzie się spotkanie z Lechem Wałęsą i prof. Leszkiem Balcerowiczem? Zaplanowano je w Sali Polskiej Hotelu Bristol Tradition & Luxury przy ul. Kopernika 12 w Rzeszowie o godz. 18.00. Szacuje się, że wydarzenie potrwa ok. dwóch godzin. Wstęp na nie będzie całkowicie bezpłatny. Po spotkaniu wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość otrzymania autografów dwóch z trzech współautorów książki „Lech. Leszek. Wygrać wolność”.

Przypomnijmy, ostatni przyjazd Lecha Wałęsy na Podkarpacie miał miejsce w marcu b.r. Wówczas były prezydent odwiedził m.in. Tarnobrzeg oraz Krosno. Tematem przewodnim spotkania była dyskusja m.in. odnośnie Konstytucji. – Zlekceważyliśmy demokrację, bo nie poszliśmy do wyborów. Drugi raz nie możemy tego zrobić, bo znów inni pójdą i nas urządzą – mówił wówczas Lech Wałęsa.

Kamil Lech

27-09-2019
06:51
TKM

Nalot szkodników do Rzeszowa.

27-09-2019
07:32
Tomek

Wstęp wolny hehhe.

27-09-2019
09:30
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych.
Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas „po omacku”zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć.
Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w historii świata. Niszczenie jego wizerunku nie jest dobrym działaniem i nie służy polskim interesom. Ten prosty robotnik osiągnął zaszczyty i szacunek o jakim wielu bardziej wykształconych może tylko pomarzyć. Stał na czele ruchu społecznego,który obalił socjalizm pokojowymi metodami. O czym warto pamiętać,szczególnie teraz,kiedy widoczne są siły polityczne dążące do siłowego zwarcia i wyprowadzenia ludzi na ulice.
Panowie Wałęsa i Balcerowicz tworzyli państwo, w którym ludzie o różnych poglądach mogli swobodnie żyć i pracować. Czyli zupełnie inne od tego państwa,jakie usiłuje budować obecnie rządzące ugrupowanie.
Nigdy w naszej historii nie było tak ogromnej nienawiści ludzi wobec siebie.

27-09-2019
09:36
Amelka

Balcerowicz cała Polska cię kocha.

27-09-2019
10:23
grot

pamiętamy, pamiętamy ostatnio jak był to straszył kosmitami:
"Wyższa cywilizacja przyjeżdża, przygląda się, „co oni tu wyprawiają?” – mówił – Jak zagrozimy destabilizacją (...) Putinem, atomem (...), oni nam przeszkodzą, przetną na pół, Ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie", ciekawe czym teraz będzie straszył ...

27-09-2019
10:54
Grzegorz

można dziś hejtować Wałęsę , ale należy również cofnąć się w czasie i spojrzeć na zasługi i zmianę historii, a to że wyciągają jakieś jego powiązania z SB, myślę ze co drugi polityk z tamtej epoki był umoczony...

27-09-2019
11:27
walek

Aaron Bucholtz i Bolek przyjadą do Rzeszowa, Jeden wart drugiego.

27-09-2019
11:43
Do kapusty z GD

przyjedzie kogoś sprzedać na psy , konfitura z Popowa

27-09-2019
12:27
Galicjok

Bardzo sie rozczaruja bo chlopstwo na Podkarpaciu jest leniwe i roszczeniowe.
Moja opinia o elektoracie na PiS jest prosta aż do bólu.
Nie jest ważne która partia rządzi ale KTÓRA DAJE i wtedy nie trzeba pracować.
Nieroby i ciemniaki na Podkarpaciu będą głosować na każdego który będzie rozdawał oczywiscie cudze bo taki d*ebil nic swojego nie ma i nie jest ważne jak napisałem z jakiej jest parti.
GRUNT ABY DAWAŁ i można będzie pić do osrania na krzywy ryj oczywiście za cudze i nie trzeba będzie pracować.
Komuna też była dobra jak rozparcelowała pańskie majątki i pozwalała okradać pańskie dwory i folwarki.
Jak komuna przestała dawać to teraz jest BEEEEE .
Znalazł się teraz POLSKEZBAW co daje i obiecuje gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie.
Dobry BO DAJE !
Zrozumieliscie ???
DAJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I co wy na to ?

27-09-2019
13:22
dorian

Ciemniakiem to jesteś ty koleżko. Świadczy o tym stek wypocin jakie stworzyłeś z językiem na brodzie. Bolek to niech się schowa, bo źle skończy, a dni Balcerowicza także sa podzielone. Wiem, że kraśc już nie da się, jak dawniej stąd wasza frustracja.

27-09-2019
13:52
Ryczard Petru

bolszewiccy złodzieje

PINIENDZY NIMA I NIE BĘDZIE!

27-09-2019
14:19
epic opera

Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535, zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik „Bolek”.
Leszek Balcerowicz- Aron Bucholtz (ur. 19 stycznia 1947 w Lipnie) – mar­ksi­sto­wski doktryner. Ponosi główną odpowiedzialność za aferę Art.-B oraz super aferę Przekształceń Własnościowych!

27-09-2019
14:19
sovia

Łukaciejewska do wsi cisna powinna zaprosić to towarzystwo tam u niej kraina mlekiem i miodem opływająca.

27-09-2019
14:19
ania

czy to prawda, że totolotek zbankrutował?
bo bolek znowu trafił szóstkę

27-09-2019
14:38
zenon

TW Bolek, czyli Lejba Kohne.

27-09-2019
14:39
ania

głupotę to pewnie z mlekiem matki wyssałeś

27-09-2019
17:41
maniek

Czyli takich popiera Elżbieta Łukacijewska?

27-09-2019
17:46
maniek

Elyta bliskowschodnia, dzięki nim zarabiamy trzy razy mniej niż Niemcy i Francuzi, a ceny mamy te same.

27-09-2019
18:12
radek

Skoro podajesz przykład Niemiec i Francji,sprawdź sobie dane o wydajności pracy tamtejszych pracowników. W Polsce w latach 1995 - 2017 wydajność pracy wprawdzie wzrosła o ok 2,5 raza /dane OECD/ ale nadal jesteśmy na szarym końcu. Mamy dobre tempo,wyprzedza nas tylko Irlandia i Korea Południowa,ale jest jeszcze wiele do poprawienia. Szkoda tylko,że tempo wzrostu wydajności nie ma odzwierciedlenia we wzroście płac. To jednak bolączka we wszystkich krajach. Od 1980 roku wydajność pracy pracownika w USA się podwoiła a zarobki są prawie takie same,czyli stoją w miejscu.
Kiedy prof.Balcerowicz rozpoczynał zmiany,we wszystkich polskich firmach występowało zjawisko przerostu zatrudnienia. Teraz rozpoczął się etap podwyżek płac,co przyniesie w niedalekiej przyszłości duże rozwarstwienie dochodów wśród pracowników. Osoby wysoko wykwalifikowane będą zarabiać duże pieniądze a osoby wykonujące proste czynności zarobią niezbyt wiele. Wiąże się to ze składkami na ZUS i wysokością emerytury w przyszłości.