Forum

Lech Wałęsa i prof. Leszek Balcerowicz przyjadą do Rzeszowa
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
27-09-2019
00:27

RZESZÓW. Spotkanie odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego „Europa Wolności”. Zapraszają na nie Fundacja FOR, Instytut Lecha Wałęsy i europoseł Elżbieta Łukacijewska.

Już 4 października (piątek) o godz. 18 w Rzeszowie rozpocznie się wyjątkowe spotkanie z byłym prezydentem Polski, Lechem Wałęsą, oraz byłym wicepremierem i ministrem finansów, Leszkiem Balcerowiczem. Opowiedzą oni czym jest wolność, jak doprowadzono do przemian w Polsce i jaką cenę za to zapłacono. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Dla mieszkańców Rzeszowa oraz całego regionu spotkanie z Lechem Wałęsą oraz prof. Leszkiem Balcerowiczem będzie doskonałą okazją do przypomnienia sobie o zasługach obu byłych polityków, ich wkładzie w walkę o wolną Polskę i rozwój III RP. Zaproszeni goście będą podejmować tematy związane ze staraniami o przemiany ustrojowe w kraju, budowaniem ekonomii państwa oraz decyzjami, które okazały się kluczem do wolności. Ponadto odpowiedzą na pytania czy wolność jest dana raz na zawsze oraz jak ciężko było ją zdobyć. Wydarzenie odbędzie się w ramach Klubu Dyskusyjnego „Europa Wolności”, a zapraszają na nie Fundacja Forum Obywatelskiego Rozwoju (FOR), Instytut Lecha Wałęsy i europoseł Elżbieta Łukacijewska.

- 30 lat temu Polacy zdecydowali, że wolność jest najważniejsza. Lech Wałęsa i Leszek Balcerowicz odsłaniają kulisy tamtego okresu w książce, która jest zapisem ich bardzo osobistej rozmowy. Mówią w niej jednak przede wszystkim o przyszłości. Wspólnie też pojawiają się w kilku najważniejszych miastach Polski, by rozmawiać z obywatelami o sukcesie ostatnich 30 lat – tłumaczy Agata Stremecka, prezes Forum Obywatelskiego Rozwoju.

Gdzie odbędzie się spotkanie z Lechem Wałęsą i prof. Leszkiem Balcerowiczem? Zaplanowano je w Sali Polskiej Hotelu Bristol Tradition & Luxury przy ul. Kopernika 12 w Rzeszowie o godz. 18.00. Szacuje się, że wydarzenie potrwa ok. dwóch godzin. Wstęp na nie będzie całkowicie bezpłatny. Po spotkaniu wszyscy zainteresowani będą mieli możliwość otrzymania autografów dwóch z trzech współautorów książki „Lech. Leszek. Wygrać wolność”.

Przypomnijmy, ostatni przyjazd Lecha Wałęsy na Podkarpacie miał miejsce w marcu b.r. Wówczas były prezydent odwiedził m.in. Tarnobrzeg oraz Krosno. Tematem przewodnim spotkania była dyskusja m.in. odnośnie Konstytucji. – Zlekceważyliśmy demokrację, bo nie poszliśmy do wyborów. Drugi raz nie możemy tego zrobić, bo znów inni pójdą i nas urządzą – mówił wówczas Lech Wałęsa.

Kamil Lech

27-09-2019
06:51
TKM

Nalot szkodników do Rzeszowa.

27-09-2019
07:32
Tomek

Wstęp wolny hehhe.

27-09-2019
09:30
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych.
Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas „po omacku”zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć.
Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w historii świata. Niszczenie jego wizerunku nie jest dobrym działaniem i nie służy polskim interesom. Ten prosty robotnik osiągnął zaszczyty i szacunek o jakim wielu bardziej wykształconych może tylko pomarzyć. Stał na czele ruchu społecznego,który obalił socjalizm pokojowymi metodami. O czym warto pamiętać,szczególnie teraz,kiedy widoczne są siły polityczne dążące do siłowego zwarcia i wyprowadzenia ludzi na ulice.
Panowie Wałęsa i Balcerowicz tworzyli państwo, w którym ludzie o różnych poglądach mogli swobodnie żyć i pracować. Czyli zupełnie inne od tego państwa,jakie usiłuje budować obecnie rządzące ugrupowanie.
Nigdy w naszej historii nie było tak ogromnej nienawiści ludzi wobec siebie.

27-09-2019
09:36
Amelka

Balcerowicz cała Polska cię kocha.

27-09-2019
10:23
grot

pamiętamy, pamiętamy ostatnio jak był to straszył kosmitami:
"Wyższa cywilizacja przyjeżdża, przygląda się, „co oni tu wyprawiają?” – mówił – Jak zagrozimy destabilizacją (...) Putinem, atomem (...), oni nam przeszkodzą, przetną na pół, Ziemia się zwinie, wszystkich nas zgniecie", ciekawe czym teraz będzie straszył ...

27-09-2019
10:54
Grzegorz

można dziś hejtować Wałęsę , ale należy również cofnąć się w czasie i spojrzeć na zasługi i zmianę historii, a to że wyciągają jakieś jego powiązania z SB, myślę ze co drugi polityk z tamtej epoki był umoczony...

27-09-2019
11:27
walek

Aaron Bucholtz i Bolek przyjadą do Rzeszowa, Jeden wart drugiego.

27-09-2019
11:43
Do kapusty z GD

przyjedzie kogoś sprzedać na psy , konfitura z Popowa

27-09-2019
12:27
Galicjok

Bardzo sie rozczaruja bo chlopstwo na Podkarpaciu jest leniwe i roszczeniowe.
Moja opinia o elektoracie na PiS jest prosta aż do bólu.
Nie jest ważne która partia rządzi ale KTÓRA DAJE i wtedy nie trzeba pracować.
Nieroby i ciemniaki na Podkarpaciu będą głosować na każdego który będzie rozdawał oczywiscie cudze bo taki d*ebil nic swojego nie ma i nie jest ważne jak napisałem z jakiej jest parti.
GRUNT ABY DAWAŁ i można będzie pić do osrania na krzywy ryj oczywiście za cudze i nie trzeba będzie pracować.
Komuna też była dobra jak rozparcelowała pańskie majątki i pozwalała okradać pańskie dwory i folwarki.
Jak komuna przestała dawać to teraz jest BEEEEE .
Znalazł się teraz POLSKEZBAW co daje i obiecuje gruszki na wierzbie i śliwki na sośnie.
Dobry BO DAJE !
Zrozumieliscie ???
DAJE !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I co wy na to ?

27-09-2019
13:22
dorian

Ciemniakiem to jesteś ty koleżko. Świadczy o tym stek wypocin jakie stworzyłeś z językiem na brodzie. Bolek to niech się schowa, bo źle skończy, a dni Balcerowicza także sa podzielone. Wiem, że kraśc już nie da się, jak dawniej stąd wasza frustracja.

27-09-2019
13:52
Ryczard Petru

bolszewiccy złodzieje

PINIENDZY NIMA I NIE BĘDZIE!

27-09-2019
14:19
epic opera

Lech Wałęsa był agentem SB o numerze ewidencyjnym 12535, zarejestrowanym 29 XII 1970 jako tajny współpracownik „Bolek”.
Leszek Balcerowicz- Aron Bucholtz (ur. 19 stycznia 1947 w Lipnie) – mar­ksi­sto­wski doktryner. Ponosi główną odpowiedzialność za aferę Art.-B oraz super aferę Przekształceń Własnościowych!

27-09-2019
14:19
sovia

Łukaciejewska do wsi cisna powinna zaprosić to towarzystwo tam u niej kraina mlekiem i miodem opływająca.

27-09-2019
14:19
ania

czy to prawda, że totolotek zbankrutował?
bo bolek znowu trafił szóstkę

27-09-2019
14:38
zenon

TW Bolek, czyli Lejba Kohne.

27-09-2019
14:39
ania

głupotę to pewnie z mlekiem matki wyssałeś

27-09-2019
17:41
maniek

Czyli takich popiera Elżbieta Łukacijewska?

27-09-2019
17:46
maniek

Elyta bliskowschodnia, dzięki nim zarabiamy trzy razy mniej niż Niemcy i Francuzi, a ceny mamy te same.

27-09-2019
18:12
radek

Skoro podajesz przykład Niemiec i Francji,sprawdź sobie dane o wydajności pracy tamtejszych pracowników. W Polsce w latach 1995 - 2017 wydajność pracy wprawdzie wzrosła o ok 2,5 raza /dane OECD/ ale nadal jesteśmy na szarym końcu. Mamy dobre tempo,wyprzedza nas tylko Irlandia i Korea Południowa,ale jest jeszcze wiele do poprawienia. Szkoda tylko,że tempo wzrostu wydajności nie ma odzwierciedlenia we wzroście płac. To jednak bolączka we wszystkich krajach. Od 1980 roku wydajność pracy pracownika w USA się podwoiła a zarobki są prawie takie same,czyli stoją w miejscu.
Kiedy prof.Balcerowicz rozpoczynał zmiany,we wszystkich polskich firmach występowało zjawisko przerostu zatrudnienia. Teraz rozpoczął się etap podwyżek płac,co przyniesie w niedalekiej przyszłości duże rozwarstwienie dochodów wśród pracowników. Osoby wysoko wykwalifikowane będą zarabiać duże pieniądze a osoby wykonujące proste czynności zarobią niezbyt wiele. Wiąże się to ze składkami na ZUS i wysokością emerytury w przyszłości.

44
Dodaj komentarz

avatar
37 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
35 Comment authors
JanuszTomekMariaJożefZOFIA Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Janusz
Gość
Janusz

Moim zdaniem o wiele lepsze są chwilówki krótkoterminowe, które zwracasz w całości na raz. Nie musisz się długo męczyć z comiesięczną spłatą ratalną. Ja często zaciągam pożyczki w Szybkiej Gotówce - mają dosyć wysokie kwoty, dzięki czemu nie jesteś zbyt ograniczony, a także świetne terminy zwrotu - do 65 dni. Polecam!

Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)