Forum

Lekarz, który śmiertelnie potrącił 27-latka, stanie przed sądem
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
10:41

RZESZÓW. Ojciec ofiary chce procesu i zapowiada, że będzie walczył o sprawiedliwy wyrok za śmierć syna.

57-letni Jacek H., znany gastrolog z Rzeszowa, który potrącił młodego mężczyznę przy Nowym Świecie, chce dobrowolnie poddać się karze, proponując dla siebie rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata. Nie zgadza się na to ojciec nieżyjącego Andrzeja Lutaka, który ma status pokrzywdzonego w tej sprawie, więc proces lekarza będzie musiał się jednak odbyć.

Posiedzenie Sądu Rejonowego w Rzeszowie ws. wniosku prokuratury o wydanie na nim wyroku skazującego i orzeczenie uzgodnionej z oskarżonym Jackiem H. kary zostało zaplanowane na 8 marca. - Mój klient nie wyraża zgody na uwzględnienie wniosku – potwierdza mec. Dorota Misior-Simoni, pełnomocnik ojca nieżyjącego 27-latka, który w procesie będzie działał jako oskarżyciel posiłkowy.

Sprzeciw ojca nieżyjącego Andrzeja Lutaka zamyka drogę do uwzględnienia wniosku. Sąd zwróci sprawę do prokuratury.

- Kara, którą proponuje dla siebie sprawca wypadku to skandal. Rok w zawieszeniu za śmierć człowieka?! Co to jest za kara – mówi Leszek Lutak. – Będę walczył o sprawiedliwy wyrok dla człowieka, który odebrał życie mojemu Andrzejowi – zapowiada.

Przypomnijmy. Do tragedii doszło 3 grudnia 2018 r. o godz. 6.50 na oznakowanym przejściu na ul. Krakowskiej w Rzeszowie. Przechodzącego przez przejście Andrzeja Lutaka uderzyło jadące tym samym pasem (w stronę Krakowa) volvo, za kierownicą którego siedział Jacek H. Młody mężczyzna, jak wiemy z relacji jego ojca, został uderzony zderzakiem w nogę i wciągnięty na samochód. Uderzył głową o szybę od strony kierowcy. - Ciało syna przeleciało prawie 25 metrów – mówi Leszek Lutak.

Obrażenia 27-latka były tak rozległe, że mimo akcji reanimacyjnej zmarł na miejscu.

Na Jacku H. ciąży zarzut nieumyślnego spowodowania wypadku drogowego ze skutkiem śmiertelnym, za co grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8 i zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych od roku do 15 lat. Lekarz przyznał się do popełnienia zarzucanego mu czynu i zaproponował dla siebie karę jednego roku pozbawienia wolności w zawieszeniu na 3 lata, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych na okres 3 lat oraz karę grzywny.

Katarzyna Szczyrek

10-02-2019
10:56
Piotr

Znałem Andrzeja osobiście. Był w porządku. Spoczywaj [*][*][*]

10-02-2019
14:12
Darek

Kara dla sprawcy to 3 lata bezwzględnego wiezenia i dożywotnie zabranie prawka !

11-02-2019
10:34
pniok Rzeszowski

W Rzeszowie na przejsciach dla pieszych nalezy zamontowac szlabany jak na przejazdach kolejowych. Oczywiscie zamontowac takze sygnaly dzwiekowe i swiatla czerwone migajace.
Dopiero po opuszczeniu zapor drogowych piesi beda mieli prawo przekraczac jezdnie.
Prawdopodobnie byl by to jednyny i najlepszy sposob na polepszenie bezpieczenstwa pieszych na ulicach Rzeszowa.

11-02-2019
15:38
semi

Lekarze to ta sama specjalna kasta co sędziowie. Zapowiadają się prawdziwe cuda. Swój swego nigdy nie skaże. To będzie kabaret a nie proces.

11-02-2019
19:10
Ciepłymmoczem

Czy przy przekrczaniu jezdni w miejscu do tego przeznaczonym tj.przejściu oznakowanym należy zatrzymać się i spojrzeć w lewo w prawo i ponownie w lewo? Tak. Tego przepisu, póki co nie nikt z kodeksu ruchu drogowego nie usunął. Ale po co to robić skoro ma się kilka żyć, jak w grze komputerowej.

12-02-2019
17:24
semi

Otóż pewnie Pana zadziwię ale dziś obowiązuje przepis że stojącego pieszego przed przejściem należy przepuścić. Bo tak kręcąc na wszystkie strony świata mógłby Pan stać do usranej śmierci.

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)