Forum

Lekarz mówi - chory, orzecznik ZUS – zdrowy. Kto ma rację?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
15-04-2019
13:45

STRZYŻÓW, RZESZÓW. Czyja decyzja ma moc prawną: orzecznika ZUS czy lekarza wystawiającego zwolnienie chorobowe.

- Na chorobowym miałem być do 5 kwietnia, ale dostałem wezwanie do orzecznika ZUS na 3 kwietnia i… oczywiście moje zwolnienie utraciło ważność. Pani orzecznik nie była bowiem zainteresowana ani tym, jak się czuję, ani wynikami ostatnich badań. To, że mnie boli według niej nie znaczy, że mam nie chodzić do pracy, bo ją też boli, ale chce dorobić do emerytury. Uznała, że jestem zdrowy i skróciła mi zwolnienie z dniem przyjścia, czyli 3 kwietnia – mówi Bogusław Wyścielak ze Strzyżowa.

Pan Bogusław nie uznając opinii pani orzecznik pojechał do swojego lekarza rodzinnego. Nie zastał go już, więc poszedł do „pierwszego lepszego”, który był jeszcze w gminnej przychodni.

- Broń Boże nie chcę nikomu umniejszać, ale było już późno – mówi. – Lekarz, widząc, że ledwo się ruszam i zapoznając się z wynikami badań rezonansem magnetycznym z dnia 22 marca br. i wcześniejszymi z 20 września 2018 roku, wypisał mi zwolnienie do końca kwietnia - mówi pan Wyścielak. - Kto ma rację w ocenie mojego zdrowia? Czy pani orzecznik uzdrawia, jak Kaszpirowski? Nie musi patrzeć w dokumentację medyczną? Może ma rentgen w oczach? 

O wyjaśnienie poprosiliśmy rzecznika prasowego ZUS w Rzeszowie. Zapytaliśmy także, co teraz? Czyja decyzja jest wiążąca? Czy mężczyzna zostanie wezwany na ponowną komisję? Czy pacjenci często nie podporządkowują się decyzjom orzecznika? Jak dużo zwolnień rocznie orzecznik kwestionuje? Z jakich powodów? – Informację w sprawie interwencji  prześlę po otrzymaniu informacji od wydziału orzecznictwa – napisał Wojciech Dyląg w przesłanym do redakcji mailu.

Tymczasem 9 kwietnia zadzwonił pan Wyścielak - Dostałem wezwanie na kolejną komisję. Na 17 kwietnia o godzinie 7.30. Czyli nie pozwolą mi chorować. Uwzięli się na mnie czy co? Pozostaje mi odwołanie się chyba do biegłego - mówi mężczyzna.

W 2018 roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził 496,3 tys. kontroli osób mających zaświadczenie o czasowej niezdolności do pracy. Były to zarówno kontrole orzekania o niezdolności do pracy, czyli weryfikacja czy osoba chora jest nadal chora, jak i kontrole wykorzystania zwolnień. W konsekwencji ZUS wydał 32,6 tys. decyzji wstrzymujących dalszą wypłatę zasiłków chorobowych na kwotę 31,2 mln zł. Łącznie kwota obniżonych i cofniętych świadczeń przekroczyła 195 mln zł.

Anna Moraniec

15-04-2019
19:50
hijena

przypadkami cudownych uzdrowień dzięki zusowskim felczerom powinna zainteresować się watykańska kongregacja d/s cudów. Mowiąc poważnie, zusowscy lekarze często bez specjalizacji Istopnia podważają opinie utytułowanych specjalistow.Tak będzie się działo,dopóki lekarze będą na etatach ZUS.Lekarz orzecznik powinien być niezależny i mieć płacone tylko "od łebka",w wysokości niezależnej od wydanej pozytywnej(negatywnej) opinii o zdrowiu

15-04-2019
23:58
Kaganiec

Niebawem brązowe buty wrócą do władzy.Wtedy rozliczymy znachorów.Mokra gazeta i pałą w tyłek!W ryj kaszy i na polityczną!

16-04-2019
06:22
Lolek

Co pwinni zrobić ludzie z orzecznikami ZUS ?

16-04-2019
11:22
czytelnik Nowin

Wszystko zalezy od tego KTO i ILE wzial za swoj werdykt.

17-04-2019
10:59
Obywatel

Czekam kiedy organy ścigania zajmą się "uzdrowicielami" z komisji ZUSu a jeśli się mylę wytycznymi, które muszą realizować. Gdzie etyka, przyzwoitość i inne niepopularne ostatnio przymioty.

17-04-2019
11:01
Edward

Ci lekarze orzecznicy nie kierują się dobrem pacjenta. Ich zadanie to zmniejszenie liczby osób chorych , a to już jest podważanie innych lekarzy . Skandal Ci lekarze nie są obiektywni i robią krzywdę wielu osobom chorym kalekim

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)