Lekarze chcą zarabiać 1000 zł więcej
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-12-2011
23:29
Redaktor

RZESZÓW. Fuzja szpitali mająca przynieść oszczędności wywołała strach przed zwolnieniami wśród administracji i żądania podwyżek wśród lekarzy.

Zamiar połączenia Specjalistycznego Zespołu Gruźlicy i Chorób Płuc ze Szpitalem Wojewódzkim nr 2 wzbudził duże emocje. Lekarze, którzy nie boją się zwolnień zażądali podniesienia pensji zasadniczej o 1000 złotych. Zagrozili, że jeżeli ich roszczenia nie zostaną spełnione, przestaną pełnić dyżury lekarskie, które wypowiedziane zostały z początkiem grudnia.

W ten sposób zostanie zaburzona ciągłość funkcjonowania szpitala i tym samym leczenie pacjentów stanie się niemożliwe.

Szpital ma bardzo zły wynik finansowy w tym roku 988 tys. zł straty, zobowiązania wymagalne,…

21-12-2011
09:43
KACPER

Jeszcze im mało? Darmozjady.

21-12-2011
10:21
Wacław

Wystarczy spojrzeć jakimi samochodami przyjeżdżają lekarze do pracy w tym szpitalu, rzadko jest to pojazd poniżej 100000. Niestety przez takie egoistyczne postawy lekarskie powstają olbrzymie dysproporcje w zarobkach pomiędzy lekarzami a personelem średnim. Moja propozycja dla dyrekcji to ogłosić w mediach możliwość pełnienia dyżurów w tej jednostce a jestem przekonany , że znajdzie się wielu chętnych chociażby z Lublina gdzie jest dużo większa konkurencja i specjalistów nie brakuje i przyjadą na dyżury.
Oczywiście lekarze mogą odpowiadać, że trzeba było się kształcić na lekarza. Jeżeli wszyscy byliby lekarzami proszę sobie wyobrazić jaka byłaby konkurencja i ilu z nich było by bezrobotnymi. Ja nie żałuję lekarzom niech sobie zarabiają za swoją pracę godne pieniądze ale niech to godne wynagrodzenie dotyczy również pozostałego personelu, bo nie widziałem ani nie znam lekarza, który klepałby biedę, którego nie stać na wyjazdy zagraniczne na wczasy kilka razy w roku, który musiałby sobie czegoś odmawiać.
Państwo lekarze i doktorzy SZGiCHP trochę może więcej człowieczeństwa w tym co robicie a mniej egoizmu, tym bardziej, że idą święta i na pewno będziecie składać nieszczere życzenia "wszystkiego najlepszego" pozostałemu personelowi

21-12-2011
16:56
Zdrowy człowiek

Średnia pensja lekarza w tym szpitalu to 15 000 PLN (czyli jakieś ponad 10 000 PLN na rękę). I to jeszcze im nie wystarcza, na tak zwane "godne życie" ? To skandal!!!! Nie mówiąc już o tych gratisach od firm farmaceutycznych za przepisane leki i łapówkach od pacjentów.

21-12-2011
21:36
ZawszePodGórkę

Jak byłem o godz. 19.00 zapytać o stan chorego (wcześniej nie mogłem, gdyż pracuję) to pielęgniarka ostrzegła mnie, żebym nie wchodził do gabinetu pani ordynator, ponieważ już śpi. To oczymś świadczy. Jeżeli jestem na dyżurze to jestem w pracy, a nie przyszedłem się przespać.

21-12-2011
22:28
Ciułacz

Witam Gruźlice !

Słyszałem że ten wasz dyrektor Krzysztof Barwinek to niezły gagatek. Sprzedaje już was chyba z czwarty raz. Jaki by się o was szpital nie upomniał to was z otwartymi rękoma odda. A wy chyba rozumu nie macie że jeszcze nie złożyliście wniosku o jego odwołanie. Chyba że wam tak strasznie z nim dobrze. Lekarzom widocznie tak :) Dzięki Bogu mnie ten temat nie dotyczy.
W moim szpitalu też siedzą na górze ludzie co mają g***o w głowie ale przynajmniej chcą tam siedzieć i coś robić mniej lub bardziej nieporadnie. Jednym słowem każdy ma swoje piekiełko.

22-12-2011
11:44
wykidajło

Jak dowiedzieli byscie sie ile ja chce wiecej zarabiac to by was krew zalała !

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.