Forum

Lifting „Chatki Puchatka” się opóźni
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
11-04-2019
13:41

BIESZCZADY. Nie ma chętnych na remont kultowego schroniska.

Na przetarg dotyczący remontu i przebudowy kultowego schroniska na szczycie Połoniny Wetlińskiej nie wpłynęła ani jedna oferta.

Bieszczadzki Park Narodowy, który od 2015 roku jest właścicielem „Chatki Puchatka”, przetarg na modernizację schroniska ogłosił 19 marca. Projekt zakłada m.in. rozbudowę budynku, budowę tarasu widokowego, oczyszczalni ścieków, kotłowni na paliwo ekologiczne oraz toalet. Całość prac ma zamknąć się w kwocie 3,7 miliona złotych. Kierownictwo parku przez ponad trzy tygodnie czekało na oferty aż do 9 kwietnia, kiedy z powodu braku chętnych przetarg musiało unieważnić.

Tego samego dnia został ogłoszony kolejny przetarg. Na oferty od firm, które chciałyby się podjąć przebudowy i modernizacji kultowego schroniska w Bieszczadach kierownictwo parku będzie czekać przez dwa tygodnie. Jeśli i ten nie przyniesie rozstrzygnięcia, będą ogłaszane kolejne. - Ten obiekt woła o remont - przyznaje Stanisław Kucharczyk, zastępca dyrektora Bieszczadzkiego Parku Narodowego. - Jeśli go w najbliższym czasie nie zrealizujemy, jest ryzyko, że w przeciągu kilku, kilkunastu najbliższych lat trzeba będzie go zamknąć, bo zwykłe poprawki gospodarcze nie wystarczą na to, aby go utrzymać w stanie bezpiecznym dla turystów - dodaje.

Image Enlarger

Jednocześnie wicedyrektor przyznaje, że kierownictwo parku ma świadomość, że ze znalezieniem firmy gotowej podjąć się realizacji projektu przebudowy schroniska, może być problem. - Teren jest trudno dostępny, jest wysoko, brakuje normalnego dojazdu – to wszystko sprawia, że jest to trudna i ryzykowna inwestycja.  Niemniej remont obiektu jest koniecznością i będziemy szukać do skutku - mówi Stanisław Kucharczyk.

Umowa na przebudowę schroniska została podpisana 1 października 2018 roku. Obiekt po remoncie ma służyć jako miejsce odpoczynku podczas wędrówki, gdzie będzie można zjeść posiłek i skorzystać z toalety oraz w sytuacjach awaryjnych jako miejsce noclegowe. Turystom będzie służył taras i dwie sale - jedna na parterze, druga na poddaszu.

Na parterze powstanie też dyżurka Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego z pomieszczeniem dla straży Bieszczadzkiego Parku Narodowego.

Obiekt będzie wyposażony we własną oczyszczalnię ścieków i kotłownię na paliwo ekologiczne (olej rzepakowy). Na dachu zostaną zamontowane panele fotowoltaiczne - ma być więc nowocześnie, ale i z duchem czasu - ekologicznie.

Przebudowa ma kosztować około 3,7 miliona złotych, według planów ma się zakończyć w 2021 roku. Inwestycja dostała unijne dofinansowanie w wysokości 2,3 miliona złotych.

Martyna Sokołowska

11-04-2019
19:57
Alfred

[ Lifting „Chatki Puchatka” się opóźni ]

Nie popieram strajku nauczycieli !

11-04-2019
22:36
krowa

ja tez. zlikwidowac przywileje

12-04-2019
12:29
Nie popieram

Nie popieram strajku nauczycieli!

13-04-2019
11:55
PoloNista

Efekty pracy nauczycieli widać w tytule . . . . "się opóźni"

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)