Forum

Lista nieprawidłowości w „wodociągach” jest długa
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
03-04-2019
14:42

PRZEMYŚL. Znamy już nieco szczegółów odwołania byłego prezesa PWiK-u.

Rada Nadzorcza przemyskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji ujawniła niektóre szczegóły odwołania w piątek (29 marca) jej byłego już szefa. Większość z nieprawidłowości, o których mowa, nie jest dla nas zaskoczeniem, bo jak pisaliśmy wcześniej, nieoficjalnie o nich wiedzieliśmy i informowaliśmy opinię publiczną. Jednak bezpośrednią przyczyną odwołania eksprezesa PWiK-u natychmiast był fakt, iż nie stawił się w spółce 29 marca, by podpisać dokumenty, bez podpisania których spółka nie mogłaby normalnie funkcjonować.

- W uzasadnieniu uchwały z 29 marca o odwołaniu z zajmowanej funkcji dotychczasowego prezesa Rada Nadzorcza stwierdza, że nie realizował on obowiązku zawartego w umowie o świadczenie usług zarządzania, jakim jest konieczność opracowywania strategii rozwoju spółki na każdy kolejny rok, począwszy od 2018 roku – wyjaśnia Witold Wołczyk, rzecznik prezydenta Wojciecha Bakuna. - Pozostałe uchybienia dotyczą m. in. łamania regulacji wewnętrznych, sprzedaży środków trwałych, niewłaściwego kształtowania i różnicowania wynagrodzeń pracowników, przyznawania premii uznaniowej, likwidacji majątku spółki, czy umarzania zobowiązań – zdradza. - Niestawienie się prezesa w siedzibie PWiK 29 marca w celu wykonania niezbędnych czynności sprawozdawczych, spowodowało konieczność pilnego odwołania go i powołania w jego miejsce osoby uprawnionej do podpisania wspomnianych dokumentów – dodaje Wołczyk.

Sytuacja wydaje się skomplikowana, bo 4 marca RN zawiesiła ówczesnego szefa PWiK-u w wykonywaniu obowiązków i nie życzyła sobie, by świadczył on pracę, a nawet pojawiał w spółce. Zapowiadała przy tym, że wyjaśnienie nieprawidłowości zajmie jej 2 miesiące. Tymczasem końcem marca pojawiła się konieczność podpisania dokumentów sprawozdawczych, więc musiano niejako „odwiesić” szefa PWiK-u i oczekiwano, że pojawi się w siedzibie spółki. Jak wcześniej informowała szefowa RN, Wiesława Fuksa od syna prezesa otrzymano informację, że ten jest chory, jednak niepotwierdzoną żadnym dokumentem. Sympatycy poprzednich władz miejskich już „szaleją” w sieci. Jeden z nich pisze na przykład tak: - Czy to prawda, że Pan (tu nazwisko eksprezesa spółki przyp. autora) po tym jak został potraktowany na swojej radzie wylądował w szpitalu? Czy to już nie jest szczucie podchodzące pod jakiś paragraf? - dopytuje. Odpowiada mu przedstawiciel tej byłej władzy, że były prezes PWiK-u miał trafić w czwartek (28 marca) do szpitala, a w piątek odwołano go z powodu nieobecności. Ów komentator ma co prawda różne problemy w interpretacji przepisów i trybów administracyjnych różnych procedur, a chyba to, że przebywając w szpitalu można uzyskać zaświadczenie o tym powinien doskonale wiedzieć.

Prezydent Wojciech Bakun zamierza ogłosić konkurs na nowego szefa PWIK-u, a do czasu rozstrzygnięcia tegoż spółką formalnie kieruje sekretarz miasta, Dariusz Łapa.

Monika Kamińska

12-04-2019
20:08
Stanislaw

Obiecywanie przez 15 lat wybudowanie upustu burzowego na Zasaniu .

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)