Lotnisko międzynarodowe, a dojazd gminną drogą
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-01-2013
06:10
Redaktor

STOBIERNA, JASIONKA, RZESZÓW. Ustawa spowodowała zmianę kategorii kluczowej drogi z krajowej na gminną i… brakuje pieniędzy na jej odśnieżanie. 

Droga dojazdowa do lotniska w Jasionce od strony Stobiernej pokryta jest błotem pośniegowym i trudno nią przejechać. Kierowcy złorzeczą na drogowców,…

28-01-2013
12:31
mieszkaniec Łuk

Przepraszam bardzo, a kto agituje w artykule obok by Trzebowniska nie przyłączać do Rzeszowa? Wystarczy spojrzeć na drogi do granic miasta, a te w "bogatej" gminie Trzebownisko. Do kogo wszyscy mają pretensje? Niech mają sami do siebie, że ulegają bzdurnym tłumaczeniom wójta i radnych gminy o wszechobecnym dobrobycie i Trzebownisku jako krainie mlekiem i miodem płynącej, a Rzeszowie jako zadłużonej mieścinie bez perspektyw. Wszystkie te słowa teraz weryfikuje życie

28-01-2013
16:37
Januszewiczkis

Tak masz racje, ciemnogród – teraz to wychodzi jaka gmina jest bogata – drogi nie może utrzymać. Wszystkiemu winni radni i wójt gminy bo stołki by potracili, gdyby gmina weszła w granice Rzeszowa, no i przez to ludziom wmawiali ciemnotę, że to nie opłacalne – oraz ksiądz, co głosił z ambony by nie glosować za wstąpieniem do Rzeszowa!

28-01-2013
23:20
Kabum

Kilka słów odnośnie choinkowego oświetlenia made in rzeszów wg tadzia ferenca
http://stolicaimitacji.blogspo……html#more

28-01-2013
23:21
ROMAN

no tak proszę Państwa teraz pozostaje tylko ;
-Pan Wójt / wszyscy Radni / oraz ksiądz dobrodziej – szufle- łopaty – szczotki i miotły – piasek i sól do wiader i prosze dostosować dojazd na lotnisko do standardów światowych – a tak to jak ktoś wyląduje i będzie jechał pierwszy raz to co pomyśli – że jest w innym wymiarze czaso przestrzeni.

29-01-2013
09:34
wnuk kolejarza

Panie Redaktorze, czy Pan jest pewien, że Pan pisze o faktach?
Gdzie podstawa prawna, chociażby taka:

http://isap.sejm.gov.pl/Detail…..0120001077

Bo ja przyznam, podobnego rozporządzenia w odniesieniu do tej drogi nie znalazłem. proszę wpisać słowo "drogi" do wyszukiwarki aktów prawnych – nic Pan nie znajdzie.
Poza tym, prócz dróg krajowych mamy jeszcze powiatowe i wojewódzkie (w miastach na prawach powiatu, jak np. Rzeszów wszystkie one są pod zarządem Prezydenta Miasta).
Skąd wiadomo, że to droga gminna. pisze Pan coś o ustawie… jakiej, której?

29-01-2013
09:35
Zbigniew

Droga, która przestała być drogą krajową powinna stać się drogą wojewódzką. Nie wyobrażam sobie, żeby po wybudowaniu trasy S 19, obecna droga krajowa Nr 19, łącząca w prostej linii Rzeszów z Lublinem miała mieć inny status. Nie dziwię się wójtowi gminy Trzebownisko, że stosuje się do obowiązujących standardów utrzymania dróg w naszym kraju. Za skandaliczne błędy ustawodawcy, nie powinni płacić inni, nawet gdyby byli najbogatsi.

29-01-2013
12:44
mieszkaniec

Zbigniew droga krajowa nr 19 przez Stobierną utraciła swój status na skutek budowy S19 i nowego połączenia z Rzeszowem przez Załęże. S19 biegnie do węzła Rzeszów Wschód (Następnie fragmentem autostrady do Świlczy skąd w przyszłości ma odbijać w stronę Lutoryża). Fragment od Węzła w Terliczce do ronda na Załężu to nowy przebieg DK19 , który na tym odcinku jest drogą wojewódzką. Akurat płacz do ustawodawcy nie ma tu nic do rzeczy bo brak zainteresowania drogami w tej gminie to standad ale przecież Rzeszów to zło:)

29-01-2013
14:05
Kacper

Panowie Zbigniewie i mieszkańcu. Problem leży w nieco innym miejscu. Prawidłowo zapisano w ustawie, że po wybudowaniu nowych dróg stare przechodzą w zarządzanie gmin, w których leżą. Przykłady Ropczyc i Jarosławia. Po wybudowaniu obwodnic cały ruch tranzytowy przeniósł się na te obwodnice, a do miast wjeżdżają tylko samochody w ruchu lokalnym. Zasada jest więc słuszna.
Kłopot z DK19 polega na tym, że odcinek ekspresówki jest niedokończony i od południa nie ma połączenia z obecną DK9 z kierunku Barwinka. Teoretycznie ma przez odcinek autostrady A4 od Rudnej Małej przez węzeł w Terliczce. Jest to jednak o 8 km dłuższa droga, niż dawnym przebiegiem DK19. Zamiast 13 km trzeba by jechać 21. Dlatego wszyscy jadą starą, obecnie bezsensownie gminną, drogą. Druga część problemu to dojazd do lotniska – granicy państwa. Powinien się odbywać drogą krajową lub wojewódzką. Jednak marszałek nie wybudował drogi wojewódzkiej łączącej S19 w węźle Jasionka z portem lotniczym. Dlatego kierowcy jadą starą drogą, obecnie gminną, by dopiero w Jasionce skręcić w wojewódzką i dojechać do portu. Z tych dwóch powodów: 1. nieukończona DK19 od Terliczki do ronda Kuronia, 2. Brak drogi wojewódzkiej od węzła w Jasionce na S19 do drogi wojewódzkiej nr 869 prowadzącej do portu, nie powinna stracić na razie statusu krajówki droga DK19 od Rzeszowa do Stobiernej.

29-01-2013
15:09
rzeszowiak

A co ta sprawa ma do tego tematu, odnosnie całorocznego oświetlenia to co w tym złego że Pan Prezydent cos ciekawehgo chce do miasta wprowadzić ,tylko prości ludzie z pisu są temu przeciwnik bo oni nie wiedzą co to jest romb, czy trapez – znając tylko wyrażenia kwadrat i prostokąt.

29-01-2013
17:10
rzeszowiak

Dokładnie jak dla wójta Fedana 20tyś które wydał na odśnieżanie jest dużo to o czym my tu mówimy ,ten wójt kompromituje siena każdym kroku, skoro drogido lotniska nie potrafi odśnieżyć tłumacząc sie brakiem kasy ,to po jakiego chwali się że jego gmina ma lotnisko jak nie zrobił w sprawie jej rozwoju nic !!!!

29-01-2013
17:10
espero

W zupełności zgadzam się z tym co napisał Kacper. Jeżeli nic się nie zmieni, to dojazd do lotniska od węzła autostradowego w Terliczce będzie odbywał się czterema kategoriami dróg – S19 (GDDKiA) , od zjazdu z tej drogi do starej drogi nr 19 – droga powiatową, dalej starą droga 19 (droga gminna), a następnie drogą wojewódzką (nie znam nr) do portu lotniczego. Takie rozwiązanie nie wróży nic dobrego w kontekście utrzymania w należytym stanie odcinków od zjazdu z S19 w Jasionce, do skrzyżowania z droga wojewódzka w stronę lotniska. Dziwi brak zainteresowania zimowym utrzymaniem dojazdu do lotniska przez samorząd województwa- jednego z głównych udziałowców w Porcie Lotniczym Jasionka. Zwalanie problemu na gminę jest delikatnie mówiąc hipokryzją. Bo jak tłumaczyć, że Zarząd województwa np. domaga się znacznego finansowania przez gminy budowy chodników wzdłuż dróg wojewódzkich, twierdząc , ze to przecież mieszkańcy gminy będą głównymi użytkownikami tych chodników, a teraz umywa ręce od utrzymania w należytym stanie dojazdu do Lotniska , twierdząc, ze to obowiązek gminy. chociaż to nie mieszkańcy gminy Trzebownisko są głównymi klientami portu Lotniczego.

29-01-2013
20:57
greg

a podobno to najbogatsza gmina w rejonie Rzeszowa i nie ma kasy na odśnieżanie !!!! szok a na podwyżki dla pracowników ma !!!!! skoro gmina wymaga aby mieszkańcy odśnieżali swoje posesje(chodniki) przed drogą to mieszkańcy też wymagają od gminy by ta utrzymała drogę tak aby można był po niej jeździć bezpiecznie !!!! ciekawe jaka droga jest w rejonie gdzie mieszka wójt ????
Panie wójcie trzeba dbać o drogę zanim dojdzie do tragedii !!!!!! bo będzie to zapisane no konto gminy która pan rządzi !!!!!!inaczej mieszkańcy zapamiętają to panu przy najbliższych wybarach

05-02-2013
11:48
zimny

Kompromitacja Gminy Trzebownisko na czele z Wójtem Fedanem, ostatnio słyszałem, że decyzja o przekazaniu drogi na Gmine ich zaskoczyła bo o niczym nie wiedzieli….DRAMAT!!! A dziury coraz większe, ciekawe czy na to znajdą pieniądze.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.