Forum

Ludzie mają dość smrodu w domach
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
14-07-2016
13:36

RZESZÓW. Mieszkańcy osiedla 1000-lecia chcą pozwać do sądu Res-Drob. W pozwie zbiorowym zamierzają zażądać wysokich odszkodowań od rzeszowskiej firmy.

Smród padliny czuć już od rana. Mieszkańcy bloków z ulic: Konopnickiej, Marszałkowskiej, Warszawskiej, Klonowej i z innych na osiedlu 1000-lecia nie otwierają okien. W upalne dni fale fetoru rozkładającego

się mięsa kurczaków z zakładu Res-Drob czuć codziennie. Ludzie pytają, jak jeszcze długo mają cierpieć. Od trzech lat odpowiedź z tej firmy jest taka sama: zainstalowaliśmy filtry i nic już nie czuć.

W sąsiedztwie Rzeszowskich Zakładów Drobiarskich jest dziesięć bloków. Mieszka w nich ponad 3 tys. mieszkańców. Smród czuć nawet na osiedlu Króla Augusta, czyli z drugiej strony firmy. Mieszkańcy protestują już od ponad trzech lat, chociaż przykre zapachy czuć o wiele dłużej.

- Ten zakład trzeba zaorać - mówi pani Dominika z osiedla 1000-lecia. - W jego sąsiedztwie nie da się żyć. Do zakładu przyjeżdżają partie zabitych kurczaków, które czuć na drodze, na przystanku. Czasem rano przed firmą Res-Drob stoją trzy lub cztery samochody z dużą ilością padliny. Takiego zapachu nie da się wytrzymać. Szczególnie wtedy, gdy temperatury powietrza są bardzo wysokie.

Jedna z mieszkanek poinformowała nas, że mieszka tuż za ogrodzeniem chłodni Res-Drobu. Fetor jest tam tak ogromny, że teraz, gdy są upały, nie wyprowadza dzieci, które lubiły się tam bawić.

Smród czuć nie tylko z samochodów wożących kury, ale i z tych, które odbierają nieczystości. Mieszkańcy osiedla 1000-lecia wielokrotnie wysyłali pisma, żeby Res-Drob zastosował inną technologię pozbywania się odpadów poprodukcyjnych, która eliminowałaby fetor. Nic to jednak nie dało. Firma informowała, że zainstalowano filtry biologiczne, ale niedogodności z przykrym zapachem pozostały.

- Życie w towarzystwie smrodu staje się niemożliwe - napisał w e-mailu do redakcji pan Sławomir z ul. Marszałkowskiej. - Wiele osób z naszego osiedla pisało pisma do różnych instytucji, władz miasta z prośbą o interwencje, ale na próżno. Kontrole nadsyłane do zakładu nic nie dają, nie widzą tam problemu. Sprawdza się tylko wnętrze firmy, gdzie nic nie czuć. My czujemy smród na zewnątrz.

Czy z zakładu Res-Drob wreszcie przestanie śmierdzieć? - chcieliśmy zapytać przedstawiciela tej firmy. Jednak we wtorek nie udało nam się otrzymać wyjaśnień w tej sprawie. Niestety, Damian Pawłowski, asystent ds. public relations, będzie w pracy dopiero w czwartek.

Alicja Kielar, mieszkanka sąsiadująca z uciążliwym zakładem, zbierała i nadal będzie zbierać podpisy pod protestem przeciw zasmradzaniu osiedla. Zamierza też założyć stowarzyszenie, które formalnie przyłączyłoby się do walki z firmą. Teraz kolejnym krokiem może być wniosek do sądu o wysokie odszkodowania. Jak twierdzą mieszkańcy osiedla 1000-lecia, trzeba wreszcie położyć kres tym uciążliwościom. Może gdyby zakładowi groziła kara, to wtedy by się opamiętał. W tym ostatnim etapie chcemy pomóc mieszkańcom. Dzięki kancelarii prawnej mogą wystąpić z pozwem zbiorowym.

Można złożyć pozew zbiorowy
Mieszkańcy, którzy mają dość smrodu, mogą złożyć pozew zbiorowy przeciw Res-Drobowi. Kancelaria Prawnicza, która współpracuje z redakcją, rozważy analizy prawne nad tym tematem. W tej sprawie mieszkańcy mogą zwrócić się do mecenasa Pawła Bączka, Kancelaria Prawnicza Romanow&Partnerzy, 35-032 Rzeszów, ul. Lisa-Kuli 6, adres e-mail: kancelaria@romanow.com.pl

***
Drodzy Czytelnicy! Jeżeli odczuwacie smród z Res-Drobu piszcie do naszej redakcji.

Dyskutujcie na naszym forum: http://www.supernowosci24.pl/forum2
piszcie na adres: mandres@supernowosci24.pl
lub dzwońcie na nr: 17 747 08 03

Mariusz Andres

14-07-2016
14:04
Karl Krematorzysta

Niech Pan(właściciel dawnych sklepów Jedynka) nie plecie BZDUR!
Od dziecka mieszkam na Konopnickiej (,,jedyne 30 lat".) i mogę powiedzieć kilka faktów....
1).Kilkanaście lat temu nie było smrodu.
2).Pan J*rkiewicz ma długi więc NIC NIE ROBI z tym smrodem.
3).Od kilku lat odpady są trzymane na powietrzu( i jak ma nie śmierdzieć?!)
4).Na terenie zakładu SYF wystarczy od torów wejść

13-09-2017
19:20
Marcin

Jeśli Panu nieistniejący smród przeszkadza to niech się pan przeprowadzi! Gdy budowano res-drob budynków mieszkalnych nie było dookoła. Wiść teraz ci co tam mieszkają (którym też przeszkadza nieistniejący smród) trzeba było lepiej rozważyć możliwość wprowadzenia się tam gdy już zbudowano bloki i domy

15
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
usotyfoAldona z PigalakajanStanisławSeweryn Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)