Forum

Majątki marszałka i jego zastępców
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
06-02-2019
20:12

PODKARPACIE. Nieruchomości, drogie samochody, a może gigantyczne oszczędności – jak bogaci są członkowie Zarządu Województwa.

Nikt nie lubi chwalić się, jakie ma zarobki, oszczędności, a tym bardziej długi. Niektórzy jednak muszą. Wśród nich są między innymi politycy, którzy zobowiązani są do składania oświadczeń majątkowych. Ostatnio popularne jest zdanie, że do polityki nie idzie się dla pieniędzy. Czy jednak nasi samorządowcy powinni narzekać? Prześwietlamy majątki Zarządu Województwa Podkarpackiego i odpowiadamy na to pytanie…

Zacznijmy od samego marszałka. Władysław Ortyl może się pochwalić oszczędnościami w kwocie prawie 170 tys. zł i 117 euro. To o ok. 24 tys. zł więcej niż miał na koncie w kwietniu 2018 r., kiedy składał poprzednie oświadczenie. Za sprawowanie funkcji marszałka Władysław Ortyl zarobił 133 814 tys. zł, z kolei jego żona z tytułu emerytury otrzymała 27,5 tys. zł. Wraz z żoną posiada dom o pow. 256 mkw. i wartości 550 tys. zł oraz działkę wycenioną na 120 tys. zł. Oprócz tego są również właścicielami domu ogrodowo-działkowego (o pow. 60 mkw.) o wartości 60 tys. zł i działki, na której się znajduje - wartej 80 tys. zł. Co stoi w garażu szefa całego województwa? Fiat 500 L z 2016 r.

Piotr Pilch trafił do Zarządu Województwa na początku ubiegłego roku, zastępując Lucjana Kuźniara. Po jesiennych wyborach samorządowych awansował na stanowisko wicemarszałka. Jakim dobytkiem może się pochwalić? Na koncie udało mu się zgromadzić 41 tys. zł, 90 funtów i 1455 euro. Posiada także papiery wartościowe: jednostki IKE na kwotę 66 tys. zł. Dochód, który osiągnął, pracując jeszcze w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim wyniósł 15,5 tys. zł. W urzędzie marszałkowskim zarobił natomiast ponad 84 tys. zł, a z tytułu najmu 39 tys. zł.

Piotr Pilch wraz z żoną jest właścicielem kilku nieruchomości. Mają dom (305 mkw.) wyceniony na 800 tys. zł, mieszkanie o pow. 77,5 mkw. i wartości 430 tys. zł, 44-metrowe za 330 tys. zł i 59-metrowe za 420 tys. zł. Działka budowlana, na której stoi dom warta jest 50 tys. zł, a garaż - 20 tys. zł. Wicemarszałek jest również właścicielem dwóch samochodów: Forda Galaxy 2009 i Toyoty Yaris z 2004 r. Jego majątek uszczuplają kredyty na zakup mieszkania w wys. 190 tys. zł (pozostało do spłaty 142 tys. zł) i 180 tys. zł (pozostało do spłaty 85 tys. zł).

W zarządzie wojewódzkim nowicjuszką jest Ewa Draus, która po wyborach zajęła miejsce Bogdana Romaniuka. Pani marszałek zaoszczędziła niecałe 28 tys. zł, 400 dol. i 3260 eur. Ma też obligacje na kwotę 35,5 tys. zł. Jak wykazała w oświadczeniu majątkowym, z tytułu zatrudnienia zarobiła 45 tys. zł, z najmu lokalu - 16,5 tys. zł, dzięki umowie zlecenie - z 45 tys. zł, zaś dieta radnej wyniosła 24,5 tys. zł. Ewa Draus jest właścicielką 150-metrowego domu, którego wartość określiła na pół miliona zł, a także Toyoty Yaris z 2002 r.  Ma też do spłacenia kredyt hipoteczny w wys. 150 tys. zł zaciągnięty na remont domu. Na dzień 19. 11. 2018. do spłaty zostało 84,8 tys. zł.

Członkowie zarządu

Członek Zarządu Województwa Podkarpackiego - Stanisław Kruczek posiada oszczędności w kwocie 10 tys. zł. Jak podaje w zeznaniu majątkowym, w ubiegłym roku zarobił 120,446 tys. zł Razem z żoną mają dom o pow. 240 mkw., wyceniony na 190 tys., mieszczący się na działce wartej 30 tys. (pow. 3,71a). oraz ponad stumetrowe mieszkanie oszacowane na 230 tys. zł. Ponadto są właścicielami gospodarstwa rolnego o pow. 6,78 ha, którego wartość to 100 tys. zł. W zeznaniu wykazano z tego tytułu dochód w wys. 10 tys. zł. Wśród nieruchomości wylicza także budynek na działalność gospodarczą (171 mkw.), wyceniony na 200 tys. zł na działce wartej 45 tys. zł. Członek zarządu jest właścicielem dwóch aut: Volkswagena Passata TDI z 2003 r. (za 10 tys. zł) oraz Volkswagena Transporter a z 2009 r. (za 20 tys. zł). Niestety, ma też do uregulowania kredyt w wys. 41,6 tys. zł, kredyt na działalność gospodarczą w wys. 315 tys. zł i 120 tys. zł kredytu obrotowego.

Ostatnia w zarządzie to Maria Kurowska. Na jej koncie znalazło się 195 tys. zł i 30 tys. dol. Wraz z mężem są posiadaczami 200-metrowego domu za 400 tys. zł i gospodarstwa małorolnego o pow. 2,17 ha, którego wartość oszacowano na 100 tys. zł. Z tytułu dopłat otrzymali w ub. roku 3450 zł. Oprócz tego mają las (0,24 ha), którego wartość oceniono na 14 tys. zł. W garażu Marii Kurowskiej stoi Volkswagen Passat z 2000 r. za 12 tys. zł. A ile w ubiegłym roku zarobiła? Umowa o pracę w urzędzie marszałkowskim dała jej ponad 160 tys. zł, a emerytura – 36 tys. zł. Natomiast emerytura męża wyniosła 22,6 tys. zł.

wk

07-02-2019
05:33
lobol

I po co im tyle tego Adamowicz też miał i co nawet nie adążył się rozliczyć ,będzie im szkoda jak za chwile opuszczą te luksusy a spotkają się z robactwem

07-02-2019
15:07
ROMAN

Właśnie : jako goły przychodzi sie na ten ziemski padół i tak samo jako goły odchodzi no moze wprowadzą nową wersje trumny : tj trumne z szufladami : O !

08-02-2019
12:35
Galicjok

Lepiej odkladac w brylantach jak to robil "aniol smierci" Dr Mengele.

43
Dodaj komentarz

avatar
36 Comment threads
8 Thread replies
1 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
34 Comment authors
TomekMariaJożefZOFIAGrażka Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Tomek
Gość
Tomek

Węglem taniej.

Maria
Gość
Maria

Dołączam do pozwu zbiorowego

Jożef
Gość
Jożef

Jestem za ,i przeciw oszukiwaniu mnie,chętnie dołącze sie do zbiorowego pozwu.Jeżeli rzeczywiście tak jest,to jest zwyczajne oszustwo

ZOFIA
Gość
ZOFIA

Chętnie dołączę do pozwu.

Grażka
Gość
Grażka

jak najbardziej trzeba tym się zająć dołączam się do pozwu

Krystyna
Gość
Krystyna

Również chętnie dołączę do pozwu zbiorowego. Sama się zastanawiałam skąd taka niska inflacja, skoro ceny tak bardzo poszły w górę, a to przecież nie koniec podwyżek

krystyna
Gość
krystyna

A ja rocznik 1953 tez oszukana to juz druga wpadka rzadu

GRAZYNA
Gość
GRAZYNA

Dołączam się do pozwu zbiorowego ,dość poszukiwania nas emerytow

Szkoła języka angielskiego
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

Krystyna
Gość

Wydatki na oświatę powinny być traktowane priorytetowo. Edukacja, nauka jest to wartość dodana, która umożliwia rozwój każdego człowieka, już od najmłodszych lat. Ja uczę się całe życie języków obcych. Moje dzieci uczą się języka angielskiego i od najmłodszych lat zachęcam moje kochane wnuczki, żeby czerpały przyjemność z nauki języków obcych. Obecnie obie moje wnuczki uczą się języka angielskiego, ale będę zachęcała je jeszcze do nauki jakiegoś języka, może hiszpańskiego, może chińskiego. Znajomość języków obcych przydaje się w najmniej spodziewanych momentach, oprócz oczywiście pracy i rozwoju kariery.

radek
Gość
radek

Obaj panowie /Wałęsa i Balcerowicz/ mają niewątpliwe zasługi w zmianie systemu polityczno-gospodarczego w naszym kraju. Pan prof.Balcerowicz wyprowadzał Polskę z socjalizmu do gospodarki rynkowej. Mamy wielu ekonomistów ale wówczas /była całkowita zapaść gospodarcza kraju/ nie było odważnego,który zechciałby pokierować zmianami zmierzającymi do uzdrowienia finansów publicznych. Nigdzie nie było doświadczeń w wychodzeniu z gospodarki centralnie sterowanej do systemu swobody gospodarczej,opartego o rachunek finansowy a nie o potrzeby polityczne.Dzisiaj wielu ludzi twierdzi,że można było inaczej postępować. Zgoda,tylko że mamy pełniejszą wiedzę od tych,którzy wówczas "po omacku"zmieniali system. Zasług prof.Balcerowicza nie można zapomnieć. Pan Wałęsa ma trwałe miejsce w historii Polski i w… Czytaj więcej »

who win today match
Gość

Nice Blog, With thanks! Valuable information! Useful post, Nice info!
We provide all Cricket match prediction today. BBL 2019-20 reports, 2020 IPL 13 match tips, 2020 WC T20, BPL 2020, CBTF Winner prediction tips. PSL T20 Match Toss Session cricket reports, Lambi Pari cricket tips, Fency Match Reports Today. Today match prediction tips.

wacek
Gość
wacek

zazabrane mienie każdy dostawał jakieś odszkodowanie, niech to teraz oddadzą, zapłacą za utrzymanie. trzeba było sobie po wojnie zabrać te riuny. cwaniaki hrabiowie

Rafał
Gość
Rafał

uwaga na oszustwo

radek
Gość
radek

Z dobrym dla rządzącej partii skutkiem stosowana jest sztuczka propagandowa,polegająca na izolacji pewnej grupy społecznej bądź zawodowej,poddanie jej "słusznej",medialnej krytyce zazwyczaj bez przedstawienia dowodów a resztę czyli tak zwane "dobijanie" ofiar pozostawia się niezbyt rozgarniętej części społeczeństwa. Orzekaniem w sądach zajmuje się ok 10 tysięcy sędziów. Propaganda rządowa przedstawia kilku /pewnie nie więcej niż 5/ sędziów,którzy dokonali niegodnych czynów czy zachowań. Reszta,czyli 9995 osób to porządni ludzie,z godnością i zaangażowaniem wykonujący swój zawód. Zmanipulowany suweren tego nie dostrzega. Podobnie było z emerytami służb mundurowych. Próby dyskredytowania ciągle są podejmowane,jeśli tylko mogą wyniknąć z tego doraźne korzyści polityczne. Medialnej,negatywnej obróbce poddawano… Czytaj więcej »

B-ra
Gość
B-ra

Na Zajęczej w Rzeszowie też grasuje, tyle że bez Skody, a z telefonem w ręku..... filmuje sie. Warunki są znakomite, niewykoszona trawa itp. Polecam uwadze.

hijena
Gość
hijena

niektore osoby uważają ,że noszenie okularow optycznych doda im powagi i spowoduje inteligentniejszy wyraz twarzy

Karina
Gość
Karina

Brawo Pan Prezydent. Tak trzymać.

Mieszkaniec
Gość
Mieszkaniec

Kiedy nasz prezydent zajmie się reklamami w centrum?
Czy nie można zmusić najemców by szyldy i reklamy były w jednym kształcie?
Idąc 3-go maja zamiast podziwiać deptak i piękne kamienice, podziwiamy festiwal reklam.

hijena
Gość
hijena

juz się kiedys odgrażał się,że zrobi porządek z reklamami i mimo ,że ma Ustawę Krajobrazowa ulice otapetowane reklamami przypominają prowincjonalne miasto w Bangladeszu

hijena
Gość
hijena

szczegolnie atrakcyjne są poręcze na kladce w ksztalcie deski klozetowej,wykonane porecze z egzotycznego drewna ,wypaczone ,krzywe z zadrami wygladają ,jakby wykonane były z desek ze starej palety transportowej.Rzeszow Miasto Imitacji

Teresa
Gość
Teresa

Witam.Mam tez problem ,od 2 tygodni pisze z kims,kto podaje sie za generala Millera ,jest na misji w Afganistanie.Kolka dni temu poprosil mnie,zebym zgodzila sie przyjac jego przesylke,fundusze,ktore ma zdeponowane w firmie Global Security,gdyz ta firma likwiduje swoja dzialalnosc w USA i przenosi sie do UK,a on nie ma mozlowosci innej ,zeby te fundusze przeniesc do innego banku,bo jest w Afganistanie,podal taki adres tej firmy Global Security :globalintercommserv77088@gmail.com,ze ta firma bedzie sie juz ze mna kontaktowac,poniewaz wiele czytalam na temat oszust i nie wydaje mi sie to prawdopodobne,aby ktos wysylal z Ameryki walizke funduszy,otoz ta firma Global napisala mi teraz,ze… Czytaj więcej »

ewa1976
Gość
ewa1976

nie odpisuj naciągacze

Jasio Kefirek
Gość
Jasio Kefirek

Teresa?! Ty dla jaj czy naprawdę jesteś tak tępa?

Fabiona
Gość
Fabiona

Dokładnie, nie odpisuj jemu, to naciągacze.

usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

wacek
Gość
wacek

no i mogą popilnować dzieci, kiedy rodzice będą zarabiać pieniądze.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Blanka
Gość
Blanka

Mi by się przydała taka - bezzwrotna :)