„Malawa jak kukułcze jajo”
Przeczytaj oryginalny post blogu
27-03-2013
06:06
paulina

RZESZÓW. Serial pt. „Poszerzenie Rzeszowa” twa. Malawa może zostać przyłączona do Rzeszowa, choć nie wszystkim się…

27-03-2013
09:36
Dominik Łazarz

Rzeszów aby się rozwijać musi zwiększać swoją strefę oddziaływania, co w polskich warunkach jest silnie związane z poszerzaniem granic. Ubolewam na tym, że władze okolicznych gmin nie zgadzają się na oddanie terenów czy przyłączenie w całości, argumentując to dobrem swoich mieszkańców oraz wysokim rozwojem własnych terenów. Jednak gdyby nie Rzeszów to jaka dzisiaj byłaby pozycja np. gminy Trzebownisko czy Krasne. Gdyby nie bliskość prężnego miasta wojewódzkiego to jak kształtowałaby się stopa bezrobocia na tych terenach, jak wyglądałaby gospodarka lokalna oraz budżety gminne, wreszcie co byłoby z dostępem do edukacji wyższej czy specjalistycznej opieki zdrowotnej, a nawet infrastrukturą transportową np. istnieniem międzynarodowego lotniska.
Niestety krajowe rozwiązania nie przewidują specjalnych tworów np. obszarów metropolitarnych zarządzanych przez wspólne organy, które miałyby realny wpływ na politykę przestrzenną czy transportową.

27-03-2013
16:36
Edward

Powiększać miasto to nadzieja na lepsze jutro . A gminy przeciwne – no cóz , patrzą przez pryzmat dzisiejszego dnia. Powiększać Rzeszów .

27-03-2013
19:46
grzesiek5886

no to Miłocin i Malawa (byc moze)

28-03-2013
08:32
rzeszowiak

Ciekawe co z tego ma takie trzebownisko że nie chcą mieszkancy do rzeszowa, dupe ruszaja aby tutaj przyjechać do szkołym, pracy czy sklepów, a jak przychodzi czas konsultacji to wszyscy mówią nie, pomyleni ludzie albo naiwni – są nak naszpikowani głupkowatymi hasełkami Pana Fedana że bezgranicznie mu wieżą. Co roku mami ludzi że będą płacili za wodę ,gaz ,ścieki ,- ale pytam się ile więcej ?? tych konkretów nie ma bo i po co ,ludzie żyją w ciemnogrodzie to nie pytają. Ciekawi mnie jakie ostatnie duże inwestycje były tam robione ??

28-03-2013
08:32
krzysztof

Jeszcze tylko Kraczkowa i już jesteśmy w Wysokiej. Wiedziałem, że kiedyś do tego dojdzie, że będę mieszkał w Rzeszowie. Pozdrawiam.

28-03-2013
08:33
ewa

za to w trzebownisku powstał psedo komitet poparcia dla wójta na czele ktorego stoi niespełniony poseł PO oraz pracownicy podległych gminie instystucji.. głównym zadaniem owego komitet są uwaga uwaga "działania propagandowe na terenie gminy"… mieszkancy powinnni rozliczyc cała ta ekipe za dzialanie na szkode ich wsi…

02-04-2013
08:52
wnuk kolejarza

Pogwizdów Nowy formalnie wychyna na południe za tory (na Kraków) na teren, którym ma biec obwodowa droga Rzeszowa, będąca jedynym rozsądnym dojazdem do strefy Dworzysko od strony wschodniej i zachodniej.
Bez tej drogi strefa nie ruszy, a wybudować ją może tylko miasto – gmina Głogów może co najwyżej nawydawać pozwoleń na zabudowanie jej przebiegu na złość Ferencowi albo aznajmić, że nie ma pieniędzy.

Dlatego ten argument koniecznie musi być uwypuklony w rozmowach miasta z wojewodą i przedstawicielami sąsiednich samorządów oraz rządu RP.

Zatem Miłocin i Pogwizdów Nowy – koniecznie do miasta, zaś Malawa – jeśli też – to niech i tak będzie. Od jej granic do nowych bloków na Olbrachta jest teraz mniej niż 250 metrów.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.