Malawa nie chciała do Rzeszowa i dobrze na tym wyjdzie
Przeczytaj oryginalny post blogu
03-08-2012
18:22
Redaktor

RZESZÓW. Rząd nie zgodził się na poszerzenie granic miasta.

Ferenc, ręce precz od Malawy – wypisywali na forach internetowych mieszkańcy miejscowości,  gdy po raz kolejny z rzędu powracał…

03-08-2012
21:32
gościunia

Niech i Trzebownisko wystawi sie na dziadka Ferenca jak zapuka do bram gminy z obietnicami których nigdy nie spełni :P

03-08-2012
21:32
ROMAN

no i bardzo dobrze w końcu zaczynają obywatelom pracować szare komórki- widzą fakty- obiacanki cacanki ; przed wyborami/ na spotkaniach/ na mitingach – a potem dzień powszedni w którym te obiacanki władzy odpływają w przestrzeń kosmiczną – a władza przyspawana do taboretów robi to co się jej wydaje – głównie pod siebie a nie dla dobra i potrzeb mieszkańców i takie są fakty w innych dzielnicach też choćby w wilkowyi przyłączonej w 1978 roku czyli 34 lata temu – do dzisiaj są rejony gdzie chodnik jest szerokości 2x ścieżka rowerowa/ gdzie nie ma chodników / gdzie są odcinki bez lamp/ gdzie od 2004 roku słupy stoją na chodnikach bo matoł jeden z drugim nie przewidział że trotuar to jest dla ruchu pieszego a nie na słupy- gdzie są tereny podległe instytucją państwowym / archiwum miejskie/ zaniedbane gdzie gromadzi się element – i ta władza śmie opowiadać od tylu lat takie bzdety – to jest kompromitacja tej władzy ostatnio nie potrafią podjąć decyzji aby zrobić normalne sracze dla rolkowców przy hali na podpromiu to się w pale nie mieści – a jesteśmy w 21 wieku i podobno w uni a ich szare komórki pracują gorzej jak tym na filmie walka o ogień.

03-08-2012
21:34
rzeszowaiak

"Ferenc, ręce precz od Malawy – wypisywali na forach internetowych mieszkańcy miejscowości, gdy po raz kolejny z rzędu powracał temat jej przyłączenia do Rzeszowa. – Nie damy się nabić w butelkę –"
Ha ha ha mieszkancy malawy jesteście żałosni , napiszci jakie inwestycj u was osatnio powstały, a napiszcie o waszym niby nowym stadionie obiecanym przez burmistrza Krasnego.

03-08-2012
21:36
rzeszowaiak

Szanowni mieszkacy przyłączonych terenów, a szczególności Budziwój ,mam do was pytanie co było na waszym terenie robione kiedy to byliście w gminie Tyczyn ??? Kasa za wasze tereny jest przeznaczana w całości na prace dodatkowo z miasta 2,5mln jest przeznaczane pozatym ze środków unijnych jakas część takze jest przeznaczana, więc zawsze będzie jakieś ale.
Od razu nic się pstryczkiem nie załatwi ,trzeba cierpliwie poczekać.

03-08-2012
22:46
janles62

to dlaczego rano gromadnie Trzebownisko jedzie do Rzeszowa do pracy,są rejony gdzie widać zmiany a że pod twoim płotem akurat nic się nie dzieje -no cóż,wiocha pozostanie wiochą

04-08-2012
09:23
mieszkaniec

Panie rzeszowiak, czekamy na obiecane inwestycje i czekamy i czekamy…. Miała być dwupasmówka do Tyczyna, zaraz po przyłączeniu Białej i co? jest – buspas na Sikorskiego! Może przyszłe pokolenie doczeka się obiecanych inwestycji, bo my to chyba nie :(
Czym dzisiaj Biała i Budziwój różni się od tych sprzed kilku lat? Może tylko wykoszonymi rowami i niebieskimi tabliczkami z nazwami ulic. Proszę przejechać się się przez Białą i Budziwój, najlepiej rowerem i odpowiedzieć sobie na pytanie – czy tak ma wyglądać stolica podkarpacia?

04-08-2012
15:26
rzeszowiak

Panie mieszakńcu zapewne Budziwoja, jeśli chodzi o drogę szerszą do
Tyczyna to ona powstanie kiedy tereny zostaną wykupione od właściecieli, na to trzeba sporo kasy przeznaczyć z rezerwy miasta ,a i też należy pamietać że nikt swoich terenów za pół darmo nie sprzeda , jesteście od niedawnawna w Rzeszowie a juz chcecie aby wszystko ruszylo z kopyta ?? tyle lat byliście zaniedbywanym sołectwem przez wasz kochany Tyczyn więc trochę minię tal nim ujżycie że w waszej dzielnicy zaczyna praca nabierać tempa. Na razie to trwa małymi etapami, grunty pod przyszłe inwestycje w większości nie należą do miasta Rzeszów, lecz do prywatnych właścicieli więc aby coś było widoczne potrzeba dobrych 5 lat.

04-08-2012
15:26
marian

Uporczywa walka p. Ferenca o poszrzenie Rzeszowa w powiazaniu z obietnicami nijak mma sie do rzeczywistości. Rzeszów jest i długo pozostanie miastem zasciankowym a nie metopolią. Zobaczcie :
- gdzie sa zarządy spółek największych zakłądów – poza rzeszowem,
- jakie ważne instytucje znajdują się w Rzeszowie – żadna. Podatek dochodowy poza Rzeszów
- mozna tak wyliczać.
świadczy to o zanikajcej roli Rzeszowa w regionie i powolnym staczaniu sie do pozycji miasteczka powiatowego.
Pan Ferenc powinien zająć sie wzrostem znaczenia Rzeszowa a w konsekwencji utrzymanie statusu miasta wojweódzkiego. Chore aspiracje do niczego nie prowadzą ( kładka, fontanna – i co z tego)

04-08-2012
15:27
ggggggggggggg

I tu się mylisz rano to gromadnie Rzeszów jedzie do pracy w stronę Trzebowniska i Głogowa.

05-08-2012
11:49
Lelo

Sytuacja w jakiej jest aktualnie Malawa jest najgorsza z możliwych i autor artykułu pisze coś tam żeby tylko napisać cokolwiek przeciwko Ferencowi. W związku z tym że Rzeszów planuje wcielenie Malawy do granic miasta gmina Krasne gdzie obecnie znajduje się Malawa nie będzie robić żadnych inwestycji na tym terenie bo przecież "Ferenc to zaraz zabierze", a Rzeszów nie może robić tam inwestycji bo to nie jego teren. W związku z tym mieszkańcy Malawy zostają zawieszeni w próżni i dopóki się sytuacja nie unormuje nic nie zyskają. Jedynym ratunkiem jest dla nich wcielenie do Rzeszowa Malawy bo wtedy jest szansa że coś się na tym terenie będzie działo.

Taka sama sytuacja była w przypadku Zwięczycy której wcielenie do Rzeszowa było odwlekalne przez parę lat. Gdy tylko wyszły koncepcje wcielenia Zwięczycy do Rzeszowa załatwienie czegokolwiek w Boguchwale (do której należała Zwięczyca) graniczyło z cudem – nie będą inwestować na terenie który za chwilę nie będzie do nich należał. Podejście władz typu "nie będą robić drogi bo Ferenc to zaraz zabierze", a przecież Ferenc jak tylko przejmie ten teren zwinie asfalt i go sobie schowa. Przecież wszystko co się zrobi na tych terenach będzie nadal służyło mieszkańcom tych terenów nieważne czy będą w Boguchwale, Świlczy, Krasnnem czy w Rzeszowie.

Ale co tam – władze gmin ościennych mają mieszkańców daleko gdzieś. Liczą się tylko stołki które zajmują i kasa jaką za to biorą. Wójt był, jest i będzie wójtem, a po wcieleniu do Rzeszowa może ewentualnie dostać stołek zastępcy prezydenta na parę lat i koniec władzy (czyt. kasy). Rzeszów jest stolicą województwa i jeśli Rzeszów się nie będzie rozwijał gminy ościenne także na tym stracą. Za chwilę w rządzie wyjdzie koncepcja zmiany terytorialnych w państwie i zlikwidują woj. podkarpackie i stolicę będziemy mieć w Krakowie lub Lublinie.

05-08-2012
13:12
oleg

I kto ma GŁUPIEGO prezydenta, my rzeszowianie, a to świadczy o nas. Czyli jesteśmy głupcami niestety.

05-08-2012
13:19
rzeszowiak

do oleg – śmiem twierdzić że ty to dopiero jesteś głupi do potęgi, bo jeżeli masz cos do prezydenta to droga wola wyprowadź się do np: tarnowsi.

05-08-2012
13:19
rzeszowiak

"Pan Ferenc powinien zająć sie wzrostem znaczenia Rzeszowa a w konsekwencji utrzymanie statusu miasta wojweódzkiego"
Czy ty chopie jesteś cięzko papujący, jeżeli nie będziemy włańczać kolejnych sołectw to będziemy takim miasteczkiem, dlatego sam rozwój obecnych terenów nie wystarcza aby te miasto szybciej sie rozwijąło.Pan Prezydent dąży do tego aby miasto liczyło 200tyś po czym zaprzestanie włańczenie kolejnych sołectw, jest wielka różnica 20tyś więcej.

05-08-2012
14:44
Andrzej

Rzeszowiak, ty kut..ie nie siej tu propagandy. Pewnie jestes jednym z tych co sie za nasze pieniadze na wycieczki do chin woza i brakuj eim pieniedzy na kolejne to zawziecie walcza o przylaczenie kolejnych wsi. Wez sie za robote czlowieku a nie obcizaj kase panstwa darmozjadzie.

Pozdr.
A.

05-08-2012
14:49
Borjan

dobrze sie stało ,że ktos w końcu powiedział dość dla sztucznego powiekszenia rzeszowa !!!! Wpierw niech miasto rozliczy się z tego co zrobiło na przyłączonych sołectwach ,a później niech wyciąga ręce po kolejne wioski.Powiekszenie rzeszowa to nic innego jak tylko szukanie pieniedzy z podatków na łatanie coraz to większej dziury w budżecie miasta .Bo jak inaczej wytłumaczyc to ,że włącza taka wioskę ,po dwoch latach zmienia kwalifikację działek na budowlane i podatek podskakuje o 1200 % ( !!!!!) do góry .A kasa z tego idzie oczywiście do budżetu miasta na takie pierdoły jak okrągła kładka ,czy inne zachcianki ….Na przyłączonych terenach oczywiście obiecane inwestycje odwleka się w czasie ,a ludzi zbywa się tylko doraźnym łataniem dziur w asfalcie .Na Zwieczycy od lat mieszkańcy czekaja na obiecany plac zabaw dla dzieci ,który co zebranie z prezydentem to tylko zmienia miejsce gdzie ewentualnie mógłby powstać .Dzieci i młodzież czekają również na boisko-orlik ,ale jak widać jeszcze długo poczekają ( a może zapomna o tym ,że takie coś miało powstać ) .Hehe tak w formie takiej małej anegdotki powiem jeszcze ,że na tych spotkaniach z prezydentem miasta podkreślano ,że nowo powstały łącznik ulic podkarpacka-przemysłowa to jest ogromna inwestycja na osiedlu Zwięczyca ,a jak tak sie lepiej przypatrzeć to na tabliczkach widniejących na tym osiedlu pisze jak byk ,że jest to osiedle Dąbrowskiego .A więc widać jaka ścieme próbują wcisnąc mieszkańcom zwięczycy…Zwieczyca jest w granicach miasta juz kilka lat ,a jedyne co się zrobiło dla tej dzielnicy to mozna na palcach jednej ręki policzyć , a pieniażki pozyskane z tego osiedla sa naprawdę ogromne …

05-08-2012
21:42
clonx

niech w takim razie mieszkancy malawy nie przyjezdzaja do rzeszowa zabierac miejsca pracy i niech zabiora dzieci z rzeszowskich szkol

05-08-2012
21:43
jk

Mieszkam w byłym Budziwoju i przynajmniej drogi są odsniezone.Wczesniej niejednokrotnie dzwoniłem do ug w Tyczynie.Zawsze był brak pieniędzy.Rowy to mało kiedy były koszone.Drogi prawie nie naprawiane.Także nie pisz bzdur,bo jednak cokolwiek ten Rzeszów robi na tym terenie.

06-08-2012
09:04
eska

jestem za tym, wtedy subwencję oświatową dostaną szkoły w gminach a kilka szkół w mieście trzeba będzie zlikwidować.

06-08-2012
11:01
realista

Panie Radny (rzeszowiaku), kiedy Pan wreszcie nauczy się ortografii? Samo podlizywanie się prezydentowi nie zmieni Pana poziomu intelektualnego. Prezydent (człowiek wyjątkowo ordynarny i wulgarny), robi co chce ( co jemu i kolesiom przyniesie korzyści ) , a Pan mu sekunduje w tym. Życzę Panu choć troszkę zdrowego rozsądku.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.