Mamy dość hałasujących motocyklistów!
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-08-2016
08:55
Redaktor

RZESZÓW. Mieszkańcy skarżą się na wyścigi motocykli na rzeszowskich ulicach, które zakłócają ich spokój.

Z prośbą o pomoc zwrócili się do nas Czytelnicy z osiedla Króla Augusta w Rzeszowie. – Mieszkam niedaleko skrzyżowania ul. Wyspiańskiego z al. Witosa i od jakiegoś czasu regularnie co noc budzi mnie ryk kilku startujących silników motocyklowych. Jak wynika z moich obserwacji, to miejsce znajduje się na trasie miejskich wyścigów motocykli – mówi pan Stanisław.

- W lecie nie sposób spać przy zamkniętym oknie, przez co jesteśmy „raczeni” solidną porcją hałasu. Nie przeszkadza nam dźwięk płynnego przejazdu pojazdów, bo nie jest on tak bardzo męczący dla uszu jak huk ruszających na pełnym gazie motocykli. Te przejazdy odbywają się nawet w środku nocy. To jest terroryzm hałasowy – żali się Czytelnik.

Dodaje, że zgłaszał ten problem policji, jednak został odesłany z kwitkiem. – To walka z wiatrakami – dosłownie tak powiedział mi dyżurny oficer. Zatem w jaki sposób możemy odzyskać spokój? Kto nas ochroni przed tym hałasem? – pyta.

Co na to policja?
- Oczywiście, nie ma przyzwolenia na urządzanie nielegalnych wyścigów ani samochodowych, ani motocyklowych na ulicach miasta. Do rzeszowskiej policji docierały sygnały o zakłóceniach ciszy nocnej od osób mieszkających w rejonie Podpromia, ul. Sikorskiego czy Dworzyska. Policjanci ruchu drogowego mają za zadanie ujawniania tego rodzaju wykroczeń – mówi kom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik prasowy Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie.

Co w przypadku nadmiernego hałasowania przez motocykl? – W takiej sytuacji policjanci mają prawo zatrzymać dowód rejestracyjny kierowcy jednośladu i skierować pojazd na dodatkowe badania techniczne, a nadto ukarać kierowcę za wykroczenie, które polega na używaniu pojazdu w sposób powodujący uciążliwości związane z nadmiernym hałasem (taryfikator przewiduje mandat karny w wysokości do 300 zł) albo za zakłócanie porządku (art. 51 par.1 kw) – wyjaśnia kom. Tabasz-Rygiel.

Bezkarni motocykliści?
- Nie mam informacji, aby w ostatnim czasie zatrzymano na gorącym uczynku kierowców ścigających się na motocyklach. Zapewniam jednak, że policjanci zwracają uwagę na to, co dzieje się na ulicach miasta, także w nocy. Kierowcy, którzy będą łamać prawo, będą karani – zapewnia kom. Tabasz-Rygiel.

***
Drodzy Czytelnicy!
Czy Państwa też denerwuje ryk startujących i gazujących motocykli? A może spotkali się Państwo z nielegalnie urządzanymi wyścigami w Rzeszowie? Jeżeli denerwuje Was hałas lub ktoś w jakikolwiek inny sposób zakłóca Wasz spokój, skontaktujcie się z naszą redakcją. Dzwońcie na nr tel.: 17 747 09 32. Piszcie na adres email: mpachorek@supernowosci24.pl a także dyskutujcie na naszym forum: www.supernowosci24.pl/forum2

Magdalena Pachorek

20-08-2016
09:53
oskar

wyscigi i palenie gum jest codziennie na podpromiu. policja ładnie mówi a nic nie robi.
pobudka o połnocy, drugiej czy czwratej rano to norma

20-08-2016
10:03
kate

policja i miasto rzeczywiście nic nie robią chociaż problem znany jest od lat.
podpromie to rzeczywiście wolna amerykanka. zarząd placów i targowisk, który jest administratorem parkingu też udaje że problemu nie ma. nie pomagają radni z tego rejonu. wygodna posadka wystarczy – po co sie czymś zajmować – wystarczy że przed wyborami będą znowu żebrać o głosy na ulicach.
można rozważyć pozwanie miasta w formie pozwu zbiorowego – skoro problemu nie udaje się załatwić to chyba już ostateczność ale byc może warto spróbować.

20-08-2016
10:10
klaudiusz

policja rzeczywiście ładnie się wypowiada dla gazety. w rzeczywistości gdy się dzwoni z taką interwencją trudno nie odnieść wrażenia, że sprawa jest dla nich co najmniej kłopotliwa i że najchętniej w ogóle by się nie zajmowali takimi sprawami.

20-08-2016
10:18
PaPi

Dopiero kiedy dojdzie do jakiejś tragedii policja zacznie interesować się. Jak zawsze.

20-08-2016
11:09
gazda

A może niech robią co chcą? Na koniec sezonu nie zostanie ich wielu. Co dzień kilku jak nie do piachu, to przynajmniej na ortopedię i na wózek. Przy okazji, rodzice, nie żal wam waszych dzieci? 20 lat chowania i pogrzeb? Zrobicie sobie nowe? Nie jest już trochę za późno? Nie dadzą sobie odebrać motorków? Szkoda.

20-08-2016
18:09
hijena

motocykle przekraczają poziom hałasu.?Winę ponoszą Stacje kontroli pojazdow,dopuszczajace pojazdy do jazdy po drogach publicznych.Trzeba tam przyjrzeć się problemowi,począwszy od sprawdzenia ,przestarzałych,niesprawnych miernikow halasu,a na wziątkach skończywszy

20-08-2016
23:49
kul.

Moja propozycja jest taka przeprowadzka w Bieszczady albo DWA METRY W DÓŁ . Ludzie wam wszystko przeszkadza jak nie smuerdzi z Res drobiu to ze Bloki powstają a teraz Motocykle. Hory Kraj Ludzki

21-08-2016
02:14
trx

daj znać gdzie mieszkasz – bede przyjezdzac w srodku nocy palic gumy pod oknem

21-08-2016
16:23
Rzeszowiak

PROGI ZWALNIAJĄCE, ograniczenie prędkości i/lub monitoring. Zorganizować się w komitet, zebrać podpisy i do ratusza. Jak nie pomoże, to wyżej. W kupie siła ;)

21-08-2016
20:33
beti

Debilu jeden, ludzie w nocy chcą spać, jeżeli chcesz urządzać sobie wyścigi po nocy, to sam wypierniczaj w Bieszczady. Co to ma być, ze przez paru durniow pół miasta ma nie spać ? Stuknij się w ten pusty baniak, co na szyi nosisz.

21-08-2016
20:37
pol

A może swojej mamuśce pod oknami popal gumy po północy, będzie bardzo szczęśliwa. Sąsiedzi również.

21-08-2016
22:52
kul.

Beti sama jedz w Bieszczady Ja jestem wyrozumiały i akceptuje ti ze jeden jedzie a drugi wraca z rynku i drze ryja. W Rzeszowie robi sie juz za dużo Słoików którzy chcą być Panią /Panem

22-08-2016
08:13
Karl Krematorzysta

Wystarczy że tata cię zrobił przez spaloną gumę

22-08-2016
13:29
beti

Ty jakiś niedorobiony umysłowo jesteś. Wiesz co to znaczy słuchać, co noc, ryku silników pod oknami ? Chyba nie… i słoiki akurat nie mają tu nic do rzeczy. Weź się trzy razy zastanów zanim podobna głupotę napiszesz. Mam małe dziecko, które zrywa się z ogromnym krzykiem przez tych pajacow na motorach i trudno je uspokoić. Nie można pomyśleć o innych, co ?!

22-08-2016
14:15
Oldres

ulubione miejsce do szaleństwa na ścigaczach to Al.AK w okolicach szpitala na górce, taki chamidlak potrafi ryczeć swoją maszyną w upalne noce gdy okna w szpitalu i sasiednim osiedlu Twardowskiego są pootwierane, koszmar dla ludzi.Taki bydlak tego nie rozumie bo dziadek jeżdzili SHL-ka, tata melecyjont mioł junaka a jo mom hłunde, chamstwo wdziera się oknami – dziwne, że policja nie reaguje a jak ktoś słusznie pisze kontrola pojazdów nie sprawdza poziom hałasu, nie wiem czy to zmienione zostały przepisy czy jakiś łajdak bierze w łapę, problem powtarza się co roku – panowie policjanci do roboty !

22-08-2016
14:34
Klakier

MOHERY !

22-08-2016
15:28
on

Tzn ?

24-08-2016
21:31
Chris

Jestem jednym z "tych złych". Z Calym szacunkiem Panie Oskarze – na podpromiu wyścigi? Po pierwsze nie ma jak tam się ścigać a po drugie nikt sie nie scigia na motocyklach w naszym miescie! może jakies pojedyncze przypadki. To że jedzie 2 , 3 czy 15 miłosników motocykli na raz nie oznacza ze to jest wyscig! Fakt, nasze maszyny hałasuja – racja. Zaden motocyklista nie wsiada pijany za kierownice, mysle ze wieksza szkode wyrządza pijany za kólkiem niz hałasujący pojazd.Dlaczego ludzie nie powiedzą jak jest naprawde tylko wypisują jakieś wyolbrzymienia ? Palenie gumy na podpromiu ? codziennie ? Faktycznie raz na jakis czas tez sie to zdarza ale chyba nie wie Pan ile kosztuje opona do motocykla i nie rozumie Pan ze jakby tak codziennie było palenie gumy to byśmy nie wyrobili na opony ;)
Wszyscy się czepiają motocyklistow a tak na prawde nie znają struktury jak nasze spotkania i zloty wygladaja. To że motocyklisci zbieraja pieniądze na chore dzieci , pomagaja w organizacji harytatywnych zbiórek , zbierają prezenty dla domów dziecka czy oddaja krew litrami to juz nikogo nie interesuje. Kiedy ostatnio Pan oddał krew albo pomógł choremu dziecku ? Motocyklisci wzbudzaja kontrowersje jestem tego swiadomy, hałas na pewno przeszkadza ale takie uroki zycia w miescie!
Mieszkając w centrum miasta musi się Pan liczyć ze koło Pana mieszkania/domu pojawi sie jakiś żul ktorego bedą sie dzieci bać, przejdzie grupka młodych ludzi ktorzy bedą spiewać najnowsze disco polo po paru piwkach, tak samo trzeba sie spodziewac hałasu.
Nasze miasto sie rozrasta, zycie nocne jest coraz bardziej aktywne. Niech Pan spojrzy na inne wieksze miasta – czy tam jest spokoj? Rzeszow nie jest juz miastem z którego wszyscy wyjezdzają do innych – wręcz przeciwnie!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.