Miał ponad 6 promili alkoholu w organizmie
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-02-2012
12:31
paulina

KROSNO. Dla większości ludzi stężenie alkoholu we krwi na poziomie 4-5 promili prowadzi do śmierci. Od tej reguły nie brak jednak wyjątków, a jeden z nich odnotowano w ubiegłym tygodniu w Krośnie. Zawartość alkoholu w organizmie pijanego mężczyzny przekroczyła śmiertelną dawkę o połowę.

Do szpitala trafił nieprzytomny mężczyzna z drobnymi obrażeniami głowy. Pacjent miał objawy zatrucia alkoholem i został znaleziony na klatce schodowej budynku, w którym mieszka. Podczas dalszych czynności policjanci ustalili, że mężczyzną tym jest 51-letni krośnianin. Tego dnia zauważył go wynajmujący sąsiednie mieszkanie lokator, który niezwłocznie zorganizował pomoc.
Przeprowadzone w szpitalu standardowe badania nie wykazały u mężczyzny żadnych istotnych urazów. Okazało się natomiast, że zmierzony poziom stężenia alkoholu w jego…
21-02-2012
09:31
BRZOZOWIACY

"Wczoraj 49-letnia mieszkanka Golcowej jadąc toyotą yaris spowodowała kolizję uszkadzając volkswagena lupo. Kierująca autem kobieta była pijana. Miała 3,24 promile alkoholu w organizmie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Do zdarzenia doszło wczoraj, około godz. 16.30  na ulicy Kościuszki w Brzozowie. Jak ustalili policjanci kierująca toyotą yaris wykonując manewr skrętu  w lewo, zjechała na lewy pas jezdni i tam zderzyła się z volkswagenem lupo. Na szczęście nikomu nic się nie stało. Policjanci sprawdzili trzeźwość obydwu kierujących kobiet. Okazało się, że sprawczyni kolizji, kierująca toyotą kobieta była pijana. Badanie alkomatem wykazało 3, 24 promila alkoholu w organizmie. Już zatrzymano jej prawo jazdy.

Teraz  49-letnia mieszkanka Golcowej odpowie za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości i za spowodowanie kolizji drogowej. 

Kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem, za które grozi kara pozbawienia wolności do lat 2, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10, wysoka grzywna oraz podanie do publicznej wiadomości danych osobowych i wizerunku."

Więc jak to właściwie jest ? ta pani zajmowała funkcję kierowniczą w urzędzie miasta BRZOZOWA ! a teraz nadal pracuje…ale w Muzeum im Fastnachta w Brzozowie…. może redaktorzy Super Nowości zrobią artykuł na ten temat ?????? 

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.