Miasto potrzebuje aquaparku. Tylko gdzie?
Przeczytaj oryginalny post blogu
03-04-2013
06:08
Redaktor

RZESZÓW. Stowarzyszenie “EkoPrzestrzeń” wspiera protestujących mieszkańców os. gen. Andersa.

- Nie jesteśmy “ekoterrorystami”, którzy nie pozwalają niszczyć zieleni – mówi Jacek Adamowicz, prezes stowarzyszenia “EkoPrzestrzeń”, które protestuje przeciwko budowie aquaparku w parku Sybiraków. – Chodzi nam o to,…

03-04-2013
09:39
Stary - Stefan

Przy budowie aquaparku trzeba myśleć przede wszystkim przyszłościowo i brać pod uwagę rozwój w latach następnych bo aquaparki nie znoszą nudy rozwojowej a do tego potrzeba terenu o powierzchni 10 do 20 hektarów toteż zależy to czy to ma być aquapark z prawdziwego zdarzenia czy pseudo aquapark , W chwili obecnej inwestor aby aquapark przynosił duże zyski musi postawić nie tylko na zabawę i odpoczynek ale i również przyjęcie klienta z problemami zdrowotnymi . Jeżeli to ja był bym inwestorem mam w tej chwili tylko 2 lokalizacje aquaparku . Pierwsza to STARONIWA ze swoimi wodami geotermalnymi o ile takie wody są tam ponoć . I druga to miejscowość SOŁONKA w gminie Lubenia ze swoimi wodami solankowymi 25 km od Rzeszowa może i to nie blisko pod samym nosem mieszkańców Rzeszowa ale są tam bardzo piękne tereny i specyficzny mikroklimat do którego ściągali by aquaparkowi turyści z całej polski i za granicy . Prezydent Rzeszowa powinien ruszyć też trochę główką bo jak aquapark zostanie zlokalizowany na terenie miasta Rzeszowa wszystkie baseny w mieście padną jak dinozaury a jak by nie było takich obiektów w naszym mieście i okolicach nie jest mało i kosztowały fortuny . TYLE W TEMACIE ! Pozdrawiam

03-04-2013
10:23
Roman

W ogóle pomysł na lokalizację jakiejkolwiek inwestycji budowlanej w Rzeszowie jest kompletnie nie przemyślany już na dzień dobry.
Można by się doszukiwać tutaj, jakiejś szemranej polityki, albo prostego "sterowania z tylnego fotela".

Tak właśnie powstała kładka w centrum, nie z powodu usprawnienia ruchu na głównej ulicy Miasta, tylko w celu umożliwienia wyjazdu z Galerii. Niestety.
Cała polska się z Nas śmieje i to jest przykre, bo nic nie zmienia się na lepsze.

Zgodnie z tym, co napisał Stary – Stefan, centrum miasta nie nadaje się na taki kompleks, nie ważne ile było by dla niego zagwarantowane na wstępie miejsca.

Tyle jest pięknych terenów po za miastem…. choćby wymienione wyżej, okolice Lubeni.

Choć sugerował bym Gminę Krase, czy Świlczę…. Świetny teren, żadnych problemów z ewentualnym zwiększonym ruchem weekendowym….
Przecież, jak budujemy taki kompleks, to chcemy z niego korzystać…..

W centrum miasta powstanie duży park wodny, a co z parkingiem? może podziemny na 100 samochodów? to chyba nie rozsądne prawda?

No chyba, że "ktoś" uparł się na budowę w mieście…. bo pewnie chodzi o wpływy do budżetu właśnie Miasta, a może przy okazji Parku Wodnego uda się coś jeszcze "skubnąć" dla siebie…..

Ludzie, opanujcie się.

03-04-2013
13:40
Ernest

WIDAĆ ŻE PREZES DBA O PRZYRODĘ – PRZYRODA ODPŁACA PREZESOWI TYM SAMYM I DO FOTKI SNIEG NAWET NIE NAWIAŁ NA DRZEWKA. I PREZES MÓGŁ POZOWAĆ BEZ KAPOTY I CZAPKI … SZACUN !

03-04-2013
19:30
socjolog

faktycznie na terenach Budziwoja nie szuka się działek pod inwestycję a to bardzo bogaty pod tym względem i "dziewiczy" obszar .

03-04-2013
19:30
res^

spore wolne tereny leżą w okolicy dawnego Budziwoja obecnie terytorium Rzeszowa. Może w tamtych stronach warto byłoby rozglądnąć się za działkami ?

04-04-2013
07:06
rzeszowiak

Tylko że te tereny nowo przyłączone do Rzeszowa ostatnimi laty nie interesują prywatnego przedsiębiorcy ,który chce aby jego aquapark powstał na terenach bardziej zaludnionych i blisko centrum co ważne.

04-04-2013
07:06
unitra

Za kopcem Konfederatów Barskich jest bardzo piękny teren na tą inwestycję, jest tam wiele hektarów leżących odłogiem

04-04-2013
09:31
Joanna

"W ostatnich latach w Polsce powstało wiele aquaparków, niewiele potrafi się jednak utrzymać. Do większości samorządy dopłacają – i to dużo, bo takie wodne parki to kosztowne, a mało dochodowe inwestycje. Mieć taki park to oczywiście duma i atrakcja. Ale – jak pokazują liczne przykłady – to też kula u nogi, która ciągnie samorządowe finanse na dno."
http://www.tvn24.pl/czarno-na-…..13862.html

04-04-2013
16:20
Czytelnik

Zamiast kolejnej nikomu nie potrzebnej galerii można wybudować w danym miejscu ten park. I pomyśleć że już tyle miejsca się zmarnowało w Rzeszowie i to w samym centrum.

05-04-2013
16:03
elka

aquapark- oj ludzie……..moze by tak Rosir odnowić a nie komunistyczny beton i zjezdzalnie blaszane chlapnięte farbą olejną.Do basenu zeby zejść z małym dzieckiem trzeba być nie lada akrobatą…..
A to przeciez nasza wizytówka miasta taki straszak a nie reklama-KPINA PANIE PREZYDENCIE

08-04-2013
07:22
asdf

ela Rosir jest odnawiany przecież.

Nikt nie wyda prywatnych pieniędzy na Aquaprak w polach zapomnijcie!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.