Miasto zrobi to, czego nie zrobił biznesmen
Przeczytaj oryginalny post blogu
13-05-2013
15:45
paulina

RZESZÓW. Władze miasta postanowiły zająć się drogami w pobliżu nowej galerii handlowej przy al. Piłsudskiego.

Nowa nawierzchnia na ul. Towarnickiego i ul. Borelowskiego, dodatkowe prawoskręty na rondzie Dmowskiego oraz nowy wjazd na wiadukt Śląski…

13-05-2013
18:30
olek

Na przebudowe dróg wokół City Center (Galerii Rzeszów) inwestor miał wydac 30 mln zł w ramach offsetu ale jest problem bo nie wykonał wszystkich inwestycji (brak parkingu, brak nowego przejazdu przez tory co biło zapisane w umowie offsetowej.Jest jeszcze jeden problem do dziś nie rozliczył sie z offsetu i nie przekazał miastu działki na której zbudowana jest ul.Chłopickiego.Miasto zarzadza ulicą która nadal należy do inwestora i bedzie należec dalej bowiem na tych wszystkich działkach jest przez spółk komandytową zaciągniety konsorcujny kredyt hipoteczny na ponad 391 mln zł.Dziwne jest również to że inwestycja prywatna (przebicie pod wiaduktem tarnobrzeskim) realizowana była w ramach tzw spec ustawy a czy to jest zgodne z prawem czy nie tego nie wie nikt.

13-05-2013
21:18
Janek

Ja tam jestem za inwestorami niż jeżeli za wladzami miasta i radnymi.
Hotel Rzeszów miał być wyższy, ale niepozwolili na to radni, tą cecyzją oszpecili projekt.
Rzeszow aż się prosi o wysokie ładne stylowe budowle, nie wiem niby co mialaby zakłocić wysoka zabudowa w tym miejscu ?, ten koscioł Bernardynów i pomnik walk rewolucyjnych ?… Litości.
Gazeta SuperNowoscii powinna opublikować listę radnych ktorzy niezgodzili się na wysoki hotel, nazwiska te powiny byc ludziom znane aby w następnej kadencji ci jużnieradni nie mieli prawa decydowania i aby uchronić Rzeszow przed oszpeceniem takiego jak w przypadku wyżej wymienionego miejsca.

Na koncu dodam że władze miasta Wrocław pomimo o wiele większej i wspanialszej historycznej zabudowy niż Rzeszów nie przeszkodzili inwestorowi w wybudowaniu wysokiego SkayTower.
I pomimo że budynek ten góruje nad całym Wroclawiem to dodaje wspaniaego wizualnego uroku temu miastu, i można nawet powiedzieć że swietnie uzupełnia widok w zabytkowych częsciach Wroclawia.

14-05-2013
09:42
Mieszkaniec

Nasze miasto zostało okrzyknięte mianem Stolicy Innowacji, więc nie może u nas być nic normalnego.
Władze zawsze zrobią dobrze panu …. .
W artykule zostało napisane że Galeria stoi zbyt blisko ulicy.
A kto na to pozwolił?
Kto wykonywał pomiary geodezyjne?
Chyba się ktoś pod tym podpisał?

14-05-2013
09:43
ROMAN

no tak – Janek ci co podjęli taką decyzję mieli chyba lęk wysokości – wolą zabudowę parterową.

14-05-2013
09:43
x

Ten SkayTower to znaczy wieża ze skaju czy coś innego ? Z tego co jest mi znane to budynek Czarneckiego nazywa się SkyTower.
Co do wysokości hotelu Rzeszów…. Chwała Bogu że chyba ktoś Rychowi przemówił do rozumku. Tam nie ma warunków gruntowych, zwłaszcza po zmianach w posadowieniu na wyższy budynek. Obawiam się, że jeżeli przyjdą długotrwałe deszcze to kurzawka może się uaktywnić.

14-05-2013
10:16
blokers

ze ,co?ze ulica niezrobiona?To była tylkoumowa na gębe – umowa dzentelmenska-dwóch "dzentelmenów"

14-05-2013
11:12
mamnick

Mamy Kolejny ,,barak Rysia"….Dzięki temu :Światła świecą znacznie krócej,korki(przecież wichuranci muszą jakoś wiechać do tego przybytku),na chodnikach stoją auta(dlatego pije Red Bulla)….Brak słów!

14-05-2013
11:59
olek

Brak rozliczenia z offsetu i brak rozliczenia to działanie na szkode mieszkanców miasta i podatników.Przecież przez zaniechanie tych działań i rozliczeń bedzie mniej inwestycji z budżetu miasta bo miasto już wykonało tzw zawrotki a teraz wykona remont ulicy i prawoskrety.Bedzie to offset dla inwestora w ramach dobrych stosunków biznesowych.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.