Forum

Mieleckie zakłady ofiarą propagandy rządu?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
05-12-2016
11:21

MIELEC, KRAJ. Antoni Macierewicz szokuje na antenie TVP, mówiąc, że: „informacja o zakupie 21 Black Hawk’ów z Mielca… nigdy nie była aktualna”.

Im więcej czasu mija od odwiedzin Antoniego Macierewicza, ministra obrony narodowej, w Polskich Zakładach Lotniczych w Mielcu, tym mniej realne stają się składane tam przez niego obietnice. Szef MON zapowiedział wówczas, że siły specjalne wzmocni 21 śmigłowców Black Hawk, w tym co najmniej dwa miały być kupione jeszcze w tym roku. Dziś z tego się wycofuje i mówi, że taka oferta nigdy nie była aktualna.

Wizyta premier Beaty Szydło i ministra Antoniego Macierewicza, jaka miała miejsce blisko dwa miesiące temu w PZL Mielec, była dla tych zakładów i całego regionu wielkim wydarzeniem. Tym bardziej, że szef MON obiecał wówczas, że siły specjalne wzmocni 21 śmigłowców Black Hawk. - Wkrótce rozpoczniemy rozmowy na temat tego, aby jeszcze w tym roku pierwsze maszyny z Mielca trafiły do polskiej armii - oświadczył Macierewicz.

Macierewicz: - Ta oferta nigdy nie była aktualna
Wkrótce potem jednak Macierewicz zmienił front i ogłosił w Sejmie, że polska armia, owszem, kupi śmigłowce, ale do 2022 r. I wcale nie jest powiedziane, że będą one z Mielca. Pierwsze z tych maszyn mają zostać dostarczone dopiero za dwa lata. Na tym nie koniec, bo potem na antenie TVP Info minister powiedział, że „informacja o zakupie 21 śmigłowców Black Hawk nigdy nie była aktualna”. Ta nagła zmiana retoryki na tyle oburzyła posłankę z Mielca, Krystynę Skowrońską (PO), że ta wystosowała w tej sprawie interpelację do MON.

„10 października br. poinformował pan pracowników PZL Mielec i opinię publiczną o zakupie w tamtejszej fabryce maszyn mających służyć polskiemu wojsku” - czytamy w piśmie posłanki. „Dzień później ponownie przedstawił pan tę informację w WZL 1 Łódź. Mówił pan, że zamierza nabyć w PZL Mielec 21 maszyn lotniczych: w tym roku miały zostać dostarczone pierwsze dwa helikoptery, w przyszłym roku osiem, a potem kolejne 11”.

Wiceminister Kownacki potwierdza
”Po pana wizycie w PZL umieściły one na swej stronie internetowej oświadczenie, w którym potwierdziły zakup śmigłowców, a także poinformowały o swojej gotowości do realizacji tego kontraktu. Tymczasem w TVP Info stwierdził pan, że informacja o zakupie 21 Black Hawk’ów… nigdy nie była aktualna. Dlaczego uznał pan swoje słowa wypowiedziane w obecności premier, pracowników PZL i mediów, za nieaktualne?” - pyta Skowrońska.

Mielecka posłanka, jak do tej pory, nie otrzymała odpowiedzi od ministra. Takową w podobnej sprawie od Bartosza Kownackiego, wiceszefa MON, uzyskał inny parlamentarzysta PO - senator Bogdan Klich. W piśmie tym czytamy m.in.: - W resorcie obrony narodowej nie uruchomiono i nie prowadzi się procedury udzielenia zamówienia publicznego skierowanego wyłącznie do PZL Mielec mającej na celu zakup śmigłowca Black Hawk.

Paweł Galek

05-12-2016
13:12
POLAK

Najlepszy minister propagandy. Obiecać to można co tylko się chce. A potem cyt " Nie damy rady"

05-12-2016
13:14
A1954

Przecież ciemny lud z Podkarpacia kupi wszystko

05-12-2016
13:50
Marek

A skąd ty jesteś ? oświecony !

05-12-2016
14:03
ROMAN

Było wiadomo że Mielec nie jest w stanie zrobić tych maszyn a podkręcona euforia podniosła temperaturę i ciśnienie tętnicze niektórym - które teraz opada powoli

Dzisiaj co mamy : kilka maszyn - nie wiadomo ile / do 2022 - czyli za 6 lat - co to będzie za te 6 lat to tylko wróż wie najlepiej
- czyli mamy propagande sukcesu taką samą jak za Gierka : towarzysze pomożecie itd -

Pozostaje tylko rozpocząć budowę ; bojowych wozów drabiniastych ( model z 2200 przed naszą erą) - przeciwpancernych kos - sztorcowych ( Model 1794- bardzo dobry zastosowany przez Kościuszke pod Racławicami przez 320 kosynierów )
Ewentualnie ponaddźwiękowe drzwi od stodoły no bo nasi lotnicy i na takim sprzęcie pofruną

05-12-2016
14:16
swołacz

No to najblizsze wybory samorządowe na podkarpaciu PIS nie wygra teraz zaczną się ruchy w partii

05-12-2016
17:58
junker

minister propagandy III rzeszszy byl dobry,ale mogl by uczyc sie od naszego min. maciarewicza.dlaczego toleruja takiego oszoloma,cala europa sie z nas smieje

05-12-2016
20:41
Janek

Przecież Mielec produkuje S70i czyli "podróbę" prawdziwego black hawk UH60M
Zatem jesli amerykanski własciciel nie będzie chciał przystosować fabryki do produkcji UH60M to niech załoga ma pretensję do tegoż właściciela.

05-12-2016
21:14
Mike

"Podroba Black Hawk'a", tak? hehehe dobre.
Kolega uwaza sie za speca w tej dziedzinie. :)
Wersja UH60 lata tylko armia amerykanska. S70i natomiast, to wersja "international", przeznaczona na eksport. Roznia sie wyposazeniem.
Zadna inna armia swiata nie ma na wyposazeniu UH60. :)

06-12-2016
00:54
Miłosierny Chrzescij

ja i tak mam wrazenie, ze antoni to dobrze zakonspirowany, ruski agent.

06-12-2016
09:51
Aldona z pigalaka

Marku. Nie wiadomo skąd jest ROMAN. Przyznać trzeba, że szczena opada gdy zabierze głos.
Zwyczajny prostak i wtórny analfabeta, mistrz nowoczesnej interpunkcji.

06-12-2016
12:52
kol

Powstanie nowa dolina lotnicza na Śląsku .Rząd co chciał to zdobył na Podkarpaciu a teraz ma nas w d...ie.

06-12-2016
15:43
Rzeszowiak

Ma ktoś linka do tej wypowiedzi AM?

06-12-2016
21:26
ROMAN

No to dobrze że majtki Ci nie opadły bo byś cuś przeziębiła a tak idź do dohtora i za 500+ niech Ci zrobi nową sprawną szczękę abyś mogla kąsać - Co ? No bo z tą opadniętą to nawet karpia na wigilii nie skonsumujesz a barszczyk to będziesz siorbać gorzej jak Baba Yaga - Voila

07-12-2016
03:01
Aldona z pigalaka

Ponownie potwierdzasz, że jesteś niedouczonym prostakiem, analfabetą i do tego zwykłym chamem.
Nawet nie czytasz tego co tuta dzień w dzień wypisujesz bo inaczej ze wstydu byś się spalił.

07-12-2016
09:22
Falcon

W "dolinie lotniczej" na Dolnym Ślasku zainwestuje Daimler i Lufthansa. Jak to się ma do "wstawania z kolan", stawiania się Niemcom i obrony polskiego stanu posiadania przed nimi?

07-12-2016
10:31
ZB

Czy można jeszcze ufać, politykom PiS oraz składanym przez nich obietnicom?
.."Jeszcze w tym tygodniu zaczną się rozmowy, które w tym roku uzyskają swoje zwieńczenie. (...) W tym roku pierwsze śmigłowce pozwalające na realizację ćwiczeń przez siły specjalne zostaną im dostarczone. To pokazuje, jakim potencjałem Polska dysponuje, jakim potencjałem dysponuje Mielec - powiedział szef MON, który razem z premier Beatą Szydło gościł w mieleckich zakładach..."Więcej : http://metrocafe.pl/metrocafe/.....black.html
Czy można jeszcze ufać politykom PiS?

3
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszardBonifacy KrufkaUrzędnik z UMAdrian Bayford Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)