Mieszkańcy os. Krakowska-Południe biorą sprawy w swoje ręce
Przeczytaj oryginalny post blogu
03-10-2012
17:01
Redaktor

RZESZÓW. Ludzie czują, że nie mają żadnego wpływu na to, co się na ich osiedlu dzieje, dlatego powołali stowarzyszenie.

- Kasę biorą, a nic nie robią – mówią o władzach Rzeszowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej mieszkańcy osiedla Krakowska-Południe. Mówią, że nie mają zamiaru…

03-10-2012
19:57
KRAKOWSKA POLUDNIE

MAM PYTANIE DO PANA WYSOCKIEGO. CZY PRZY DALSZYM OCIEPLANIU BUDYNKOW NASZEGO OSIEDLA MOZE PAN WYEGZEKWOWAC OD WYKONAWCOW MONTAZU BUDEK LEGOWYCH DLA PIEKNYCH I POZYTECZNYCH PTAKOW – JEZYKOW? PRAGNE POGRATULOWAC DETERMINACJI MIESZKANCOM BUDYNKU NR 17 PRZY ZBYSZEWSKIEGO, KTORZY ZABLOKOWALI OCIEPLANIE W TRAKCIE OKRESU LEGOWEGO!!! PANIE KIEROWNIKU JUZ TERAZ FIRMY OCIEPLAJACE POWINNY BRAC TO POD UWAGE!!! W LECIE JEDEN JEZYK POTRAFI "UPOLOWAC" NAWET 1800 KOMAROW!!!- KOCHAJMY PTAKI MONTUJMY BUDKI LEGOWE!!!

04-10-2012
11:42
Sławek

p. Wysocki niby KIEROWNIK administracji osiedla "przyznaje, że nic nie wie o utworzonym tu stowarzyszeniu". Za samo takie stwierdzenie w normalnie zarządzanym przedsiębiorstwie p. NIBY KIEROWNIK już by nie pracował.
Jak KIEROWNIK może tak stwierdzić? – oznacza to, że nie wie co się dzieje na jego "podwórku" lub nie interesuje się tym, lub wykazuje totalną ignorancję ludziom od których m.in. zależy jego stanowisko pracy – nie wiem co gorsze… .
Stowarzyszenie nie powstało po to aby komuś zrobić na złość, a jedynie po to aby zmobilizować działania zarządu RSM oraz Administracji.
Prawda jest taka, że RSM jest źle zarządzane, źle są wydatkowane pieniądze przykładów jest mnóstwo: place zabaw dla dzieci, sprzątanie, brak nadzoru nad remontami skutkiem czego balkony sypią się zaraz po zejściu brygad (swoją drogą ciekawe jak będzie z elewacją), odwieczny problem parkingów – p. Wysocki twierdzi że się nie da.
Wszystko można, ale trzeba słuchać ludzi. Ludzie (mieszkańcy) również mają dobre pomysły, a nie stawać okoniem do wszystkiego – bo najłatwiej przyjść na 7 do pracy i wyjść o 15, po co się męczyć.
Trzeba nowego kierownika młodego z ambicją, bo p. Wysocki jest kierownikiem wyłącznie dlatego, że jest wygodny dla Zarządu RSM – ale niestety nie idzie to w parze z wygodą MIESZKAŃCÓW.

04-10-2012
15:30
partyzant obiektywiz

Popieram stowarzyszenie. Wielki szacunek. Bierność tylko umacna bezkarność. Mam pytanie do pana Zdzisława Wysockiego, pani Marii Prostak, Barbary Kuźniar, Grażyny Baran, Grażyny Lip, Ireny CIerpiał kiedy zaczną uczciwie i rzetelnie pracować (nigdy). Kiedy któraś z pań zostanbie w pondziałek do 17.00 (nigdy)?Kiedy czas na zmiany? Prosze przestać załatwiać prywatne sprawy w godzinach pracy. Powołać młodego, inteligętnego kierownika (nie Marię Prostak).

05-10-2012
09:18
Baltazar

Uwierze że w Polsce się zmienia jak zlikwidują spółdzielnie mieszkaniowe.

12-10-2012
08:03
Wojtek

Do wspaniałego stowrzyszenia .Chciałbym bardzo wiedzieć na czym chcecie zaoszczędzić te 20 %??
Ciekawe czy wy jako starsi wiekiem pracowaliście w czasach PRLU tak wydajnie i bez żadnych przekrętów.
Myśle ,że za czasów PZPR pracowaliście niezbyt wydajnie i wyznawaliście zasadę "czy się stoi ,czy się leży tysiąc złotych się należy " ,więc teraz nie grajcie wielkich pracocholików.
Proszę wielkiego "CZŁONKA " o odpowiedź na ptanie.

12-10-2012
08:03
kobieta_pl

Witam. Nie wiem dlaczego tak się dzieje że z łatwością każdemu przychodzą słowa krytyki pod adresem drugiego człowieka ? Czy Administracja Osiedla NIGDY NIKOMU NIE ZROBIŁA NIC DOBREGO na około 15 tyś. mieszkańców ?? Jeżeli stać nas na to aby lżyć i krytykować to może też wyraźmy i te drobne ale jakże ważne pozytywne opinie. Ja mam właśnie opinię pozytywną – w ciągu 15 minut od zgłoszenia awarii była u mnie ekipa która sprawnie i profesjonalnie usunęła awarię za co BARDZO DZIĘKUJE ….. a TAK NA MARGINESIE ZAPYTAJCIE ILE SIĘ CZEKA NA USUNIECIE AWARII NA INNYCH OSIEDLACH I WSPÓLNOTACH :)

05-04-2013
13:34
Roman

Zbigniew Franciszek Karbarz – Przewodniczący stowarzyszenia

Sekretarz KZ Predom-Zelmer Rzeszów PZPR 1981 1982 APRz, KW PZPR w Rzeszowie, sygn. 322, k. 212.
Członek Egzekutywa KM Rzeszów PZPR 06.06.1981 APRz, KM PZPR w Rzeszowie, sygn. 457, k. 121.
Zastępca Kierownika Wydział Organizacyjny KW Rzeszów PZPR 19.10.1983 1984 APRz, KW PZPR w Rzeszowie, sygn. 322, k. 212; IPN-Rz-0125/226, k. 313.
Kierownik Biuro Listów i Inspekcji KW Rzeszów PZPR 1984 1987 IPN-Rz-0125/226, k. 313.
Były działacz PRL-u. Źródło IPN.
Obecnie właściciel podupadłej firmy Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowo-Usługowe "Cares" Sp. z o.o. Boguchwała .
Ten człowiek szuka pracy moi drodzy, bo mu nie idzie.
Panie kierowniku może jakieś miejsce na miotle by się znalazło dla pana Karbarza, jak się sprawdzi to niech wtedy myśli o zmianach.

09-04-2013
23:20
Ewa

Nooo, nareszcie ktos sie odważył i napisał o co tak naprawde chodzi Karbarzowi, bo jedno jest pewne, NA PEWNO NIE O DOBRO MIESZKAŃCÓW. O to już "zadbał" m.in. będąc ładnych kilka lat Przewodniczącym Rady Osiedla Krak-Południe, biorąc niezłe diety, załatwiając swojej firmie zlecenia na roboty /m.in. słono zapłacone, sławetne, rozlatujące sie po dwoch latach głowne schody osiedla od Solarza do Rataja/. Takich przykładów "dbałości" Karbarza, ale o własną kasę i nieprawdopodobnej wręcz hipokryzji w historii Osiedla znaleźć można wiele- ale jakżeby inaczej – stara komunistyczna szkoła! I co ciekawe- nieprawdopodobny spryt. Przycicha, kiedy robi sie koło niego smród /upadek komunizmu i utrata intratnego stołka w KW PZPR-niefart/, lud pracujący zajęty harówką dla kawałka chleba wogóle nieświadom albo szybko zapomina i po latach PAN KARBARZ objawia się jako DOBROCZYŃCA LUDZKOŚCI / przew. rady osiedla, członek rady nadzorczej spółdzielni-słyszał ktoś może o jakichś spektakularnych osiągnięciach za jego kadencjii??/, kiedy ponownie robi się smród / nie zostaje wybrany ponownie ani tu ,ani tu / znow przycicha na kilka ładnych lat i jak Feniks z popiolów wyrasta nam znów dziś UZDROWICIEL OPATRZNOŚCIOWY – Przewodniczący Stowarzyszenia Uciśnionych Mieszkańców!
Ileż razy jeszcze narodzie pracujący damy sie wodzić za nos i pozwolimy traktować jak idiotów?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.