Mieszkańcy są przeciwni budowie bloków.
Przeczytaj oryginalny post blogu
17-01-2012
00:27
Redaktor

RZESZÓW. Zdaniem jednego z radnych naruszono prawo przy wydawaniu pozwolenia na inwestycję.

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie kilkupiętrowych bloków przy ul. Miłej (osiedle Biała), bo w tym miejscu miała być tylko zabudowa mieszkaniowa jednorodzinna.

Twierdzą, że teren ten nie powinien być przeznaczony pod takie budynki, a musi być zarezerwowany pod poszerzenie drogi, wybudowanie chodników i zatoczki autobusowej.

W sumie ponad 60 osób podpisało się pod protestem. Władze miasta zapewniają jednak, że inwestycja jest zgodna z prawem. Natomiast firma Akro-Dom w ubiegłym roku rozpoczęła przygotowania placu…

17-01-2012
15:33
ja

Tak to właśnie wygląda najpierw mieszkańcy wsi chcą do miasta, a jak już zostaną włączeni to zapominają zostawić swoją wiejską mentalność. Żeby podnieść ceny gruntów i bileciki mieć tańsze to dobrze, ale żeby zurbanizować teren to już źle bo widoczek się zepsuje i pieska nie będzie gdzie wyprowadzić.

17-01-2012
21:43
ja

mieszkańcy Białej myślą że żyją w socjalizmie, nie chcą parkingów bo mają swoje i mówią " nie -bo nie". Te bloki tam powstaną bo inwestycji nie da się już zatrzymać a mieszkańcy muszą pogodzić się z tym że miasto będzie coraz bardziej pochłaniać sielskie klimaty Białej na poczet nowoczesnego miasta. Postępowanie Cyprysia jest karygodne.

17-01-2012
21:43
edek

Rzeszów ma się rozwijać! A tacy co protestują zawsze się znajdą. Zawalidrogi ze wsi!!!

17-01-2012
21:43
j.l

W ul. Miłej do tej pory nie ma kanalizacji deszczowej, a miasto wydaje decyzje o pozwoleniach na budowę i decyzje o warunkach zabudowy dla coraz większej ilości bloków mieszkalnych. Budynki o dużej powierzchni dachów i tereny utwardzone wokół nich tj. dojazdy, parkingi zwiększają zagrożenie powodziowe na tym terenie. Już teraz wystarczy ulewny deszcz aby mieszkańcy mieli podtopione domy i podwórka. Miasto wydaje decyzje pomimo że istniejące rowy melioracyjne nie są w stanie odprowadzić wód opadowych z tych terenów. Widocznie mieszkańcy dzielnicy która już dawno bo chyba w latach 60-siątych została włączona do miasta są mniej ważni niż nowych dzielnic w które po przyłączeniu inwestuje miasto i buduje chodniki, kanalizacje itp.

18-01-2012
10:52
Stefan

Niestety wyszło, że to ty jesteś burakiem. Nie słyszałeś o ładzie urbanistycznym, o tym, ze w mieście obok dzielnic z blokami jakie lubisz powinny być też dzielnice domów jednorodzinnych. Aby coś wybudować ludzie ci cięzko pracowali. Tobie robić się nie chciało. Napewno dostałeś od komuny mieszkanie w bloku i teraz rżniesz mieszczucha. Gdyby nie brzydka komuna to do dzisiaj byś boso po ściernisku za kosiarką popierd……..W Rzeszowie urzędnicza mafia robi z ludźmi co chce bo ma poparcie takich jak ty debili.

18-01-2012
10:52
bill

mieszkańcy Białej mają dość bezsensownej polityki rozbudowy miasta. Dość przypadkowości, chaosu. Jesteśmy dziwolągiem urbanistycznym, pośmiewiskiem dla każdego, kto choć trochę zna się na rzeczy.
A wpisy powyżej? No cóż, lód nie widział nic więcej to wydaje mu się, że tak po prostu ma być.

26-01-2012
10:30
janek koss

popieram ! wsioki wyprowadźta sie dali, bedziecie mieć sioło:)

26-01-2012
10:30
janek koss

popieram !

26-01-2012
11:37
janek koss

Panie C…ś trza było ludzi namówić wcześniej, teraz kiedy grunta sprzedano chcecie orżnąć nabywców.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.