Milionowe premie za nieróbstwo
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-02-2013
06:10
Redaktor

RZESZÓW. Z publicznego budżetowego portfela każdy wydziera ile się tylko da.

Ponad półtora miliona złotych wynoszą premie i nagrody, które w ubiegłym roku otrzymali dyrektorzy i pracownicy rzeszowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Za co? Podobno za ciężką pracę. Jakie są efekty tej pracy? Na to nikt nie…

01-02-2013
09:45
olo

złodzieje , zgodnie z prawem okradają nas wszystkich

01-02-2013
09:45
andrzej

Tak właśnie IIIPOstkomuna i PełOwskie rządy wyglądają ,a miało być (zielona wyspa, POprostu EDEN) a to wszystko przez zdradę okołookrągłego stołu i niedokrztałconych wykrztałciuchów ich POpierających

01-02-2013
09:45
Antek

Przypomnę na Podkarpaciu rządzi PO-PSL-SLD. Nie rządzi PIS i to się liczy!

02-02-2013
10:15
kogut

gdyby wzieli do spółki PiS to była by "banda czterech" w komplecie …

02-02-2013
10:15
~obudzmy sie

Ludzie czy chcecie do tego sie dokładac i nie protestowac?

02-02-2013
10:17
ROMAN

Panie redaktorze – to rżną nas cały czas od 1945 roku – we wszystkich dziedzinach dnia codziennego – kit/banialuki / baśnie/ obietnicę – to ja Panie redaktorze słyszę od urodzenia i co z tego dla mnie nic – oni kręcą lody i mówią że to dla mojego dobra – czy myślą że mi łeb przestał robić
- no ale mam nadzieję – leci AD14 – 15.II.2013 . może coś namiesza.

02-02-2013
10:17
To jo

Cio tam cio tam, śpokojnie, oliwa zawsze do góry

02-02-2013
10:17
iza

Antek u nas we wsi rządzi Franek i to się liczy.

02-02-2013
10:17
grześ

No jest zielono od rozdawania dolarów, euro albo coś co ten ktoś za złotówki z nagrody sobie kupi !

03-02-2013
11:41
emeryt

A dziwiliscie sie Grecji !
A w Polsce takie same kur***two u koryta !

03-02-2013
11:44
mecenas

POLSKA TO GŁUPI KRAJ I NIENORMALNY BO ZŁODZIEJE I PRZEKRĘTY NA CO DZIEŃ NAS OKŁAMUJĄ POCZĄWSZY OD GMINY A SKOŃCZYWSZY NA W WARSZAWIE NA WIEJSKIEJ I CO I NIC NARÓD TO BARANY.
TOLERUJMY TEN STAN DALEJ , SIEDZMY W DOMACH I NARZEKAJMY …

03-02-2013
11:44
borjan

motto Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad jest takie : "Co z tego ,że drogi sa budowane nie w terminie najwazniejsze że premie sa przyznawane w terminie !!!!!!!!!!!!!!! "

03-02-2013
11:45
sokołowianin

tak 3 mln dostali od Miasta Sokołów Młp. miał być remont i go nie było a 3 banki przepadło pewnie na ich premie

03-02-2013
11:46
Stefan

Masz rację. Rżną nas bez litości. Kiedyś jak kiełbaa i wódka podrożała to wiara wychodziła na ulicę. TEraz to pokolenie internetowe potrafi tylko klikać, grać po nocach i ogladać gołe baby. Poniewierają ich, golą do gołej skóry a oni doprowadzeni do ostateczności pakuja walize i jadą pracowac za murzyna do Angli czy Niemiec. To pokolenie za 1500 powinno sie raczej nazywac pokoleniem Polsilver-a bo są tacy ciency.

03-02-2013
11:47
lesio

ludzie pedaly i lesby choc jest ich kilka procent potrafia sie zorganizowac. nie badzmy ciemniakami i nie dajmy sie rzezbi paru tysiacom cwaniakow. to ku..wa oni sie powinni zaczac bac. pamietacie haslo zima wasza-wiosna nasza! no to czas brac sprawy w swoje rece

03-02-2013
11:48
Ambroży

Jak czytam o istnieniu jakiegoś dziwadła w postaci :KONGRES DROGOWY , to na prawdę nie wiadomo do czego w tej Polsce dochodzi?. Każda taka instytucja to zalążek korupcji, zbędnych wydatków, nepotycznych układów , roztrwonionych na biurokratów olbrzymich sum pieniędzy budżetowych!. I dziwić się takim rozmowami jak opublikowana przez Forbes nowobogackich małżonków nie wiedzących co zrobić z milionami??. Potem głupkowaty komunikat na telegazecie : umoczonych w przedsięwzięciu przekrętów drogowych nie można skazać po upływie roku BO SIĘ PO ROKU CZASU SPRAWY PRZEDAWNIAJĄ!!!
Powyżej: fragment strony internetowej przedsiębiorstwa Erbedim

Szef Przedsiębiorstwa Budowy Dróg i Mostów ERBEDIM rozmawia z żoną tuż po wygranym przetargu (25.08.09 godz.17:49). Treść stenogramu bez komentarza.

Szef: Chciałem poinformować panią właścicielkę, że 3 września będzie podpisywany kontrakt życia dla twojej firmy.
Żona: Tak?
Szef: Tak.
Żona: Czyli w pracy będę?
Szef: Za miliard siedemset dwadzieścia. Tak, jak chcesz możesz nawet telewizję zaprosić (…) w stylu w tle pokazać czy coś.
Żona: Bardzo się cieszę, bo w końcu będzie mnie stać żeby kupić sobie mieszkanie w Barcelonie.
Szef: Na to cię jest stać cały czas. Czego ty gadasz o jakichś tam pierdołach.
Żona: To se kupuj co chcesz.
Szef: Dzisiaj mi się takie porsche podobało. Nawet ci miałem zadzwonić, że kupiłbym ci porsche. Jak mi oddasz golfa to ci kupię porsche.
Żona: Dobrze.
Szef: Może być?
Żona: Kiedy, mów kiedy?
Szef: Jutro, może być jutro jak chcesz
Żona: Ale ja bym wolała jednak to mieszkanie. He, he… W tej samej cenie.
Szef: Mieszkań to sobie kup z pięć, nie tam jedno mieszkanie. Wykorzystaj teraz public relation. Trzeciego września pani właściciel (…) będzie podpisywać, uczestniczyć w podpisaniu umowy na kontrakt, na przebudowę 60 km drogi. Za miliard siedemset dwadzieścia.
Żona: 60 km tyle kosztuje?
Szef: To nie wiesz o tym?
Żona: Nie wiem, właśnie nie wiem.
Szef: Mówiłem, przecież co mówiłem?
Żona: No mówiłeś, ale nie, że 60 km tyle kosztuje. Daj spokój. Przecież to jakieś zdzierstwo jest!
Szef: Dla kogo zdzierstwo? Jak Chińczycy budują autostradę, to za 30 km biorą 750 mln. A ty za 60 bierzesz miliard siedemset, tylko modernizacji. To gdzie tu zdzierstwo?
Żona: Żartuje przecież.
Szef: Tak, duży biznes zrobiłaś życia. Więcej takiego biznesu nie zrobisz…
Żona: Ale i tak się tak stresuję, że chyba tak się nigdy nie stresowałam. Nawet maturą.
Szef: A czym ty się stresujesz? Przecież ty nie przychodzisz do roboty. Jeszcze raz ci powtarzam, ty tu nie przychodzisz do roboty. Ty tu przychodzisz rządzić. Ty tu przychodzisz i portier ma cię znać, kadrowa ma ci się kłaniać, a zarząd ma cię w dupę całować i tyle. Po to tu przychodzisz. Jak chcesz to ich wszystkich wywalisz, bo jesteś właścicielem. Ty nie przychodzisz tu do roboty i ktoś ma się tobą przejmować, czy tam na ciebie patrzeć, ma się stresować bo coś tam. Tylko oczywiście musisz wykorzystać tą sytuację w taki sposób, że jesteś właścicielem, nie chciało się uczyć to w związku z tym się trzeba uczyć. Czyli wyciągać od tych ludzi maksymalną wiedzę. Taką jaka jest ci potrzebna do tego, żeby nie wiem, wiedzieć co to są kadry, wiedzieć co to są finanse, wiedzieć co to jest zamówienie publiczne. Wiedzieć co to jest i tak dalej i tak dalej. Po kolei. Na to masz ileś tam czasu. A potem będziesz właścicielem. Czyli będziesz tymi wszystkimi ludźmi rządzić, możesz ich wypierdolić, sprzedać jak będziesz chciała. Tylko trzeba wiedzieć za ile, po co kiedy i kogo. Po to tu przychodzisz, a nie po to, żeby tu pracować. Ty przychodzisz jako właściciel, który chce się zapoznać ze strukturą firmy. Przychodzi właściciel i ma tutaj zrobić porządek. Wypierdalasz trzech dyrektorów na miejsce przyjmujesz nowych i od razu wiadomo kto rządzi (…).

Premier zapewnia: "Polska nie straciła i nie straci pieniędzy europejskich na drogi"

Dwa dni temu Komisja Europejska podjęła decyzję o przerwaniu wypłat funduszy unijnych (3,5 mld zł) w następstwie informacji o trwającym dochodzeniu dotyczącym trzech projektów, współfinansowanych w ramach programu operacyjnego Infrastruktura i Środowisko. Chodzi o rozbudowę drogi ekspresowej S8 na odcinku Jeżewo – Białystok, przystosowanie do parametrów drogi ekspresowej drogi krajowej nr 8 na odcinku Piotrków Trybunalski – Rawa Mazowiecka oraz o budowę autostrady A4 na odcinku Radymno – Korczowa."

04-02-2013
09:04
teo

PO to jednak złodziej na złodzieju !!!!!!!!

04-02-2013
09:08
anonim

W Raniżowie rządzi wójt z PIS'u i o tym co wyprawia można poczytać w każdej gazecie (co chwilę przekręty i afery).

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.