Młodzi celnicy na granicy są jak kapo
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-08-2012
11:11
Redaktor

Ujawniamy szokujące praktyki młodych funkcjonariuszy służby celnej wobec podróżnych, które mają miejsce na przejściu w Medyce.

Nasz najważniejszy akt prawny, czyli Ustawa Zasadnicza zwana też Konstytucją…

20-08-2012
13:00
silvio berlusconi

Jestem celnikiem z krótkim stażem i zapewniam, że mógłbym zrównać z ziemią wszystkie malownicze zarzuty, które opisuje łaskawie pani redaktor, ale proszę mi wybaczyć, jestem po nocnej zmianie, podczas której odprawiłem setki ludzi krążących dookoła przejścia z mięsem na Ukrainę (co oczywiście zwielokrotnia ilość "podróżujących" nam miłościwie ludzi dobrej woli. Wśród nich tylko około 1% to byli przerażeni skalą zjawiska turyści ze śląska i pomorza, i po prostu jestem wręcz wyczerpany fizycznie i psychicznie od udawania, że mam do czynienia z osobami idącymi na zakupy. Teraz pytanie quiz: ile kilogramów parówek z bierdronki, lub zamiennie ciasteczek łakotków zmieści się na wózek wyczynowy, z któremi na co dzień do czynienia mają celnicy z fenomenalnego w swej istocie przejścia pieszego? (tak by na niedzielny stół nie zabrakło, bo o to nam przeciez chodzi ;)

Odpowiedz proszę sobie wbić do łba i zakodować.

ps

Wspominałem, że rozgoryczenie podróżnego, który przyznaje się do tego, że przekracza przejście kilka razy dziennie jest zasadne?
Wszak jest on znakomitym przykładem wypaczania istoty tegoż przejścia dedykowanego przecież turystom ;), bo cóz jeszcze zwiedzać w Szeginiach? filharmonię zamknięto, opera w Mościskach w remoncie, Muzeum narodowe Ukrainy w Popovyczach na czas letni nieczynne, juz tylko delikatesy ratują dobro calej strefy przygranicznej;)

ps2
Chamstwo jednostek należy konsekwentnie zgłaszać drogą oficjalną z podaniem numeru słuzbowego i opisem zdarzenia i bardzo dobrze, że IC nie widzi problemu, bo bełkot bez konkretów to tylko… hmmm bełkot ;)

21-08-2012
09:45
qaz

Do czego to doszło- przemytnicy żądają prawa do przemycania!?!? Co to jest 5 "NADPROGRAMOWYCH" papierosów? Papierosów ma być 40 i koniec! Takie trudne do zrozumienia? Ale nie, przecież ja nie przemycam, ja mam tylko nadprogramowe papierosy! Czepcie sie przemytole uczciwej pracy, a nie okradaniem mojego państwa. Tak, okradaniem! Jesteście złodziejami! Oczywiście bardzo kulturalnymi! Jak wam celnicy karzą wyciągać papierosy to oczywiście grzecznie je wyjmujecie z majtek i butów "prosze bardzo panie celniku" "dziękuje za mandat" "do widzenia i polecam się na przyszłość". Normalnie Wersal pełna gębą. Zadając kultury- zachowaj ja sam! Skoro jesteście tacy nieskalani dlaczego nie składacie oficjalnych skarg? Boicie się zemsty? A w jaki sposób celnicy mogą sie zemścić? Przecież wy nie robicie nic nielegalnego! Jesteście czyści jak łza! Co, podrzucą wam fajki do majtek, żeby potem wypisać mandat? Innej możliwości "zemsty" nie widzę.
Proszę wreszcie o jakieś konkrety, bo do tej pory to zwykłe pomówienia na które jest odpowiedni paragraf w Kodeksie Karnym i mam nadzieję, że "młodzi" wreszcie z niego skorzystają. Żądam upublicznienia rzekomego nagrania. W mojej ocenie ten artykuł "młodzi" powinni potraktować jak pochwałę swojej pracy świadczy on bowiem, że dali się nieźle w znaki przemytolom i skutecznie ograniczają przemyt. Żale w gazecie świadczą o bezsilności przemytoli wobec skuteczności "młodych"! Brawo! Powyrywajcie chwasty, żeby normalni turyści mogli przejść bez zażenowania i obawy o swoje zdrowie!
P.S. Nie ma w Medyce celnika z kilkunastoletnim stażem o imieniu Robert.

21-08-2012
17:18
bywalec na miedzy

Prośba do pani "Krystyny" vel. Janiny S.- niech pani nie robi obory na przejściu! To pani jest chamska, bezczelna i złośliwa. Na własne uszy słyszałem jak pani mówiła do młodej celniczki " i co się tak głupio patrzysz, molestował cię ktoś w dzieciństwie" a zwracanie się do celników przez "ty" jest dla pani normą. I pani śmie mówić o chamstwie? Kolejna sprawa: nie możliwe jest robienie kontroli osobistej przy uchylonych drzwiach- tam jest samodomykacz! Wiem, bo też byłem nie raz na osobistej. Przestańcie, przemytole, wreszcie kłamać! Nic wam to nie da- kto jest częstym gościem na "miedzy" wie jaka jest prawda. I jeszcze jedno- "Kibel" to stary wyjadacz a nie młody z kwietniowego naboru. A tak naprawdę to młodzi nie świrują – z dużo mają do stracenia, podobno kontrakt mają na dwa lata i w razie wpadki nie zostanie im przedłużony. Pani redaktor zaś polecam przed napisaniem kolejnego artykułu odwiedzenie pieszego i zweryfikowanie uzyskanych od przemytoli "rewelacji", bo kiedyś któryś "młody" się wkur….. i wykorzysta Kodeks Karny.

24-08-2012
12:27
kasia

A kto by chciał oglądać przez otwarte drzwi takie wstrętne, obleśne, brudne i cuchnące baby jak pani jan… s…

24-08-2012
12:35
kasia

A jeżeli chodzi o mandaty to sprawa jest prosta. Ci co wystawiają dużo angażują się w pracy a ci co nie wystawiają to są lenie albo wałki (nie wystawiają ich ponieważ się boją tych, od których coś tam przyjmują bądź przyjmowali)
MŁODZI DO BOJU!!!!!!!!

24-08-2012
12:46
kasia

Jestem przekonana, że po oglądnięciu półnagiej Pani Krystyna normalny mężczyzna nabawił by się impotencji

16-10-2012
00:14
Marta

To zamiast P.G. jest bajzel,ludzie o co wojna ? Norma i do domciu i zobaczycie będzie Super

16-10-2012
00:14
Marta

Ja chodzę często na ukrainę i niosę normę przypisaną.Nie znam powodu by czuć się człowiekiem gorszej kategori ,mam prawo 2 paczuszki przenieść !!! Więc spacer mnie nie zabije!!! Raczej te wszystkie brudy i opinie

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.