Młodzi ludzie chcą zrewolucjonizować system wyborczy
Przeczytaj oryginalny post blogu
12-11-2012
06:00
Redaktor

STALOWA WOLA. Zbierali podpisy, puszczali balony. Popierają ich tysiące rodaków znudzonych parlamentarnym partyjniactwem.

W cztery sobotnie godziny wolontariusze z ruchu "zmieleni.pl" zebrali kilkaset podpisów poparcia dla jednomandatowych okręgów wyborczych. To było pierwsze w regionie wyjście "zmielonych" w teren. – Zainteresowanie było spore, choć więcej…

12-11-2012
09:49
Ambroży

To ma dobre , ale i złe strony. Aby wychodzić z takim pomysłem pierwszy krok powinien nastąpić w kierunku zmniejszenia liczby parlamentarzystów z 560 do max.250 !. Drugim krokiem powinno być doprowadzenie do prawdziwie wolnych , niezależnych mediów , które uświadomiły by elektoratowi jak i czym kierować się w wyborach, aby uniknąć takiej wpadki jak w przypadku LPR i Ruchu Palikota ?.
Nie bardzo też zdaje mi się wyobrazić stworzenie z byle jakiej zbieraniny odpowiedzialnego rządu odpowiedzialnego za państwo i POLAKÓW w sytuacji gdy nawet dzisiejszy poseł Kosecki traci natychmiast swój autorytet twierdząc iż jak już został v-ce prezesem PZPN-u i jako poseł lepiej mieć wszystko na raz nie licząc się z obowiązującym prawem. Twierdzę więc że takim ludziom nie da się wytłumaczyć iż w Polsce na bezrobociu jest wielu bardzo atrakcyjnych i wykształconych osób , także mogących godnie sprawować funkcje poselskie, a może nawet lepiej.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.