Mobbing w sanockim gimnazjum?
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-10-2011
13:53
paulina

SANOK. Kto ma rację? O tym zdecyduje sąd.

Prokuratura Rejonowa w Lesku skierowała do Sądu Rejonowego w Sanoku akt oskarżenia przeciwko Annie T., dyrektorce sanockiego gimnazjum nr 2, która usłyszała zarzut psychicznego znęcania się nad pracownikami szkoły. Pani dyrektor nie czuje się winna. – Nie rozumiem zarzutów prokuratora. Są one bezpodstawne – stwierdziła w rozmowie z Super Nowościami pani dyrektor. Termin pierwszej rozprawy został wyznaczony na 22 listopada.

O całej sprawie została poinformowana sanocka prokuratura, która chcąc uniknąć posądzenia o stronniczość, przekazała stosowne dokumenty prokuraturze w Lesku. – Świadkowie…

20-10-2011
09:52
Mateusz

Skoro ujawniono częściowo personalia p.Dyrektor, to dlaczego nie zostały ujawnione w taki sam sposób dane osoby poszkodowanej… ? Tak tylko pytam … ! Czyzby ktoś kogoś chciał "zniszczyć" ?

20-10-2011
10:43
anonimus

Nie poszkodowanej a pokrzywdzonej, w zasadzie pokrzywdzonych, gdyż było to 3 osoby, które miały odwagę złożyć zeznania. Dane ujawniono, gdyż osoba ta wyraziła na to zgodę. Niestety nie czytałeś artykułu dokładnie. Pani redaktor nie nawiązała kontaktu z pokrzywdzonymi, a jedynie z oskarżoną. W wyborczej jest pełny artykuł w tej sprawie, ale tam autorzy pokusili się o rozmowę ze wszystkimi stronami. Odnośnie całej sprawy, to żadna prokuratura nie odważyła by się skierować aktu oskarżenia, gdyby nie był on poparty solidnym materiałem dowodowym. Z kuluarów wiem, ze postępowanie przygotowawcze toczyło się przey prawie 8 miesięcy, powołany w sprawie biegły Sądowy wydał opinię, iż u dwojga pokrzywdzonych oskarżona swoim działaniem doprowadziła do powstania rozstroju zdrowia na okres powyżej dni siedmiu, który to spenalizowany jest w art. 157 par. 1 kk. I w tym miejscu rodzi się pytanie, czy pokrzywdzony sam sobie to zrobił. Odpowiedź jest raczej oczywista, ale o tym zadecyduję instytucja do tego powołana czyli SĄD.

21-10-2011
23:15
Al-Kaida

No napewno te "pokrzywdzone" chcą sie pozbyc Pani Anny, ale wątpie że sąd uwierzy w tą bajeczke ; ]
A jak uwierzy to Koniec tej szkoły ;)

21-10-2011
23:15
What

Pani drektorka z mojego gima stosuje mobing? Śmieszne, i ciekawe co za ogarnięty nauczyciel pozwał p. drektor :)

22-10-2011
22:15
Uczeń

powiem szczerze ,że jestem zaszokowany w tamtym roku p.Dyrektor uczyła mnie historii. Co prawda była wymagająca i zakładam, że jest taka samo co do pracowników ale żeby mobbing. Średniko w to wierzę. al-kaida może nie koniec tej szkoły ale na pewno coś się będzie działo.

23-10-2011
09:41
anonimus

cyt. "No napewno te „pokrzywdzone” chcą sie pozbyc Pani Anny, ale wątpie że sąd uwierzy w tą bajeczke ; ]
A jak uwierzy to Koniec tej szkoły ;) "

Faktycznie biegły Sądowy to "Bajkopisarz:" i w ogóle nie odpowiada karnie za wydanie fałszywej opinii. Ludzie, kobieta jest po zarzutach, to nie jest sprawa cywilna nikt nikogo nie pozywał. O mobbingu można mówić na gruncie prawa cywilnego. Tu jest sprawa karna o przestępstwo ścigane z urzędu dokładnie art. 207 § 1 kk w zb. z art. 157 § 1 kk w zw. z art. 11§2kk. Autor artykułu niezbyt trafnie użył słowa mobbing, sprawa toczy się o znęcanie psychiczne i spowodowanie rozstroju zdrowia na okres powyżej dni 7.

Reasumując, postępowanie toczy się niezależnie od woli pokrzywdzonego, może on nawet nie chcieć aby sprawca był ukarany a i tak do tego dojdzie.

23-10-2011
23:57
nie dziwie się

wcale bym się nie zdziwiła gdyby pozostała winna… z własnego doświadczenia ja znam … niby jest "wymagająca" .. ale swoje z człowiekiem zrobi . .. mówię to na własnym przykładzie, ponieważ znam p. Dyrektor od strony praktycznej tego zawodu

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.