MPK Do Bratkowic
20-03-2013
13:41
DB22

Ostatnim czasem, wśrod mieszkańców Bratkowic, powraca ponownie temat wprowadzenia usług MPK Rzeszów do naszej miejscowości. W tej sprawie pod koniec stycznia wysłaliśmy zapytanie do Urzędu Gminy w Świlczy, gdzie przed kilkoma dniami uzyskaliśmy odpowiedź. "Poruszona przez nas sprawa jest słuszna i będzie w niedalekiej przyszłości rozwiązana. Aktualnie trwają rozmowy z Dyrekcją MPK Rzeszów nad nowym rozkładem jazdy autobusów na terenie Gminy Świlcza, oraz dotacji finansowych jakich Gmina musi udzielić MPK, a od ich wyników jest uzależniony termin uruchomienia linii MPK do Bratkowic" – napisał zastępca Wójta Gminy Świlcza – Wiesław Machowski.

 

Co dla nas oznacza wprowadzenie usług MPK?:

- tańsze bilety: student kupuje bilet semestralny za 220 zł i korzysta z usług MPK w Rzeszowie i dojeżdża do Bratkowic,

- osoby starsze, mające powyżej 70. roku życia, jeżdżą bezpłatnie,

- tańsze bilety ulgowe i samorządowe, student płaci za bilet normlany, jednoprzejazdowy do Bratkowic 1,80zł, a uczeń 2,50 zł, tansze bilety miesięczne; bilety wakacyjne
- większy komfort jazdy, zapewniony odpowiednim nadzorem nad kierowcami, co zapewnia punktualność i rzetelność wykonywanych obowiązków,

- najnowszy tabor autobusowy na Podkarpaciu

Obecnie nasi mieszkańcy korzystają tylko z usług rzeszowskiego PKSu, który będąc na skraju bankructwa finansowego, nie potrafi zapewnić właściwego komfortu obsługi pasażera. Autobusy są stare i zniszczone, brudne i brzydko w nich pachnie. Niektórzy kierowcy są obłudni i chamscy, czego wielu mieszkańców doświadcza na codzień. Punktualność dotrzymywanych przejazdów jest bardzo niska, wiele osób spóźnia się do szkoły czy pracy. Brak nadzoru dyżurnego ruchu na dworcu podmiejskim sprawia, że kierowcy jeżdżą jak chcą.

Zachodzi więc pytanie, czy w latach XXI wieku, gdzie postęp cywilazacyjny idzie ciągle do przodu, prawie 4,5 tysięczna wieś musi być skazana na obslugę komunikacji publicznej przez po "prlowski" PKS?

Liczymy, że sprawa MPK do Bratkowic rozwiąże się szybciej, niż nas zapewnia miejscowa władza!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.