Najmniejsze sądy jednak do kasacji
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-03-2013
12:45
paulina

WARSZAWA. Wielki sukces ministra Jarosława Gowina.

- Decyzja Trybunału Konstytucyjnego to jest dowód na to, że można zreformować polskie sądownictwo – mówił w środę (27.03) minister sprawiedliwości Jarosław Gowin (52 l.), komentując decyzję Trybunału. Trybunał zdecydował, że przepisy pozwalające na reformę sądów są…

28-03-2013
13:56
P.K

Politycy walcząc o utrzymanie Sądów , nie działają w celu lepszego dostępu obywateli do Sądu, lecz dla własnego dobra. Chodzi im zwłaszcza , aby pozostał stary układ SB. W małych Sądach powstały rodzinne kliki powiązane z światem przestępczym. Często giną akta, rozprawy odbywają w niepełnym składzie Sędziowskim. często brakuje ławników mimo że są na rozprawę wyznaczeni. W Polsce jest to powszechne.

Politykom , chodzi głównie o to , aby utrzymać obecny układ mafijny w takim stanie, jaki wypracowali od czasów transformacji. Reorganizacja spowoduje , że trzeba będzie układy tworzyć od nowa.

Dlaczego członkowie PSL nie walczyli o uratowanie Cukrowni Przeworsk – jako zabytku ?
Nie mieli interesu, lub mieli , bo ktoś zapłacił , aby nikt nie interweniował.
Dlaczego Szef prokuratury Rejonowej w Przeworsku nie interweniował ? Miał obiecane korzyści ?

INFORMACJA DLA PROSTYTUTEK Z PSLu. obywatelom nie zależy jak Sąd sie będzie nazywał i gdzie będzie jego główna siedziba. Ważne ze znikło 79 Prezesów , co poczyni duże oszczędności. A w przyszłości będzie można zlikwidować również zamiejscowe siedziby Sądów i budynki przeznaczyć na sprzedaż.
Dla Obywatela liczy się dostęp do adwokatów , godnego ich reprezentowania w Sądzie, a nie jak obecnie to wygląda, że tylko dzieci prawników dostają się na aplikacje.
Dlaczego w tej kwesti politycy PSL nie walczą ? Ponieważ do zawodu dostali by się młodzi zdolni, ambitni, którzy bardziej cenili by Prawo niż łapówki i układy – jakie istnieją w chwili obecnej.

28-03-2013
21:43
ppss

Wszyscy o tym wiemy, o tym wszyscy mówimy, ale mało kto tak ładnie a merytorycznie.. to napisze /5+/

29-03-2013
15:20
P.K

informacja dla PSLu, zajmijcie się kontrolą zakładów mięsnych, ponieważ obywateli interesuje co jędzą, a w du…. mają Sądy.

Wypowiedz byłego Ministra rolnictwa Wojciecha Olejniczaka w tvn24 dziś o 14 13, mówi jasno ze za to ponosi winne PSL

Olejniczak wymieniał wcześniej wojewódzkich lekarzy weterynarii ponieważ dochodziło do układów kolesi-owskich, gdzie z tego względu lekarze nie interweniowali. Z wypowiedzi byłego ministra wynika że te osoby nadal powróciły na swoje stanowiska.

 

Prawdopodobnie aby nadal prowadzić kolesi-owski biznes.

to samo jest w Sądach i będzie tak nadal dopóki przy władzy będą osoby z "nocnej zmiany" którzy odwołali rząd Olszewskiego , przez co nie dopuścili do lustracji urzędników , Sędziów, posłów itp.

 

Polska patologiczna

05-04-2013
15:00
P.K

Dziś Gazeta codzienna Nowinny opisuje patologie w Sądzie rejonowym w Rzeszowie. Zmienianie akt, fałszowanie itp. Tak się dzieje w każdym Sądzie. Mimo ze żyjemy w XXI wieku, i jest możliwość zapisu elektronicznego, nikt tego nie sprawdza.

Przykład z Rzeszowa;

SSR Wojciech Osiniak utrudnia zeznawać jednej z stron, ponieważ drugą stroną jest Szef Prokuratury rejonowej w Przeworsku.

Chodzi o napisanie słowa "skorumpowany"  wobec Szefa prokuratury rejonowej w Przeworsku Mariusza Tworka na forum internetowym Super Nowości.

Sędzia Osiniak nie pozwala zeznawać ze w Sądzie Rejonowym w przeworsku linczują obywateli, zmieniają akta, giną akta, rozprawy odbywają się bez wymaganego składu Sędziowskiego, mimo ze byli wyznaczeni ławnicy. Na tych rozprawach brali udział Prokuratorzy, jak również sam szef Prokuratury Rejonowej w Przeworsku. Sędzia przerywa zeznania , gdy padają słowa że szef Prokuratury ma załatwianą kategorie wojskową . Sędzia nie pozwolił zeznać że Prokurator Rejonowy w przeworsku nie interweniował , gdy burzyli Cukrownie Przeworsk.

Za napisanie słowa skorumpowany o skorumpowanym prokuratorze spedziłem pół roku w ZK.

Złodziej może iść na włamanie  100 razy  i będzie bezkarny aby tylko nie przekroczył 250 zł wartosci ukradzionych przedmiotów (w nowym prawie bedzie mógł kraść do wartości 1000zł)

 

Polska Kur….

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.