25-07-2011
12:24
Redaktor

KOSZYKÓWKA. Wychowankowie podkarpackich klubów odgrywają kluczowe role w reprezentacji

Polscy koszykarze przegrali ze Słowenią 54:69 w towarzyskim meczu w Ptuju. Było to pierwsze z dziesięciu spotkań, które biało-czerwoni rozegrają w ramach przygotowań do zbliżających się mistrzostw Europy. W polskiej ekipie z bardzo dobrej strony pokazali się koszykarze z Podkarpackimi korzeniami: Piotr Pamuła i Michał Gabiński ze Stalowej Woli i Piotr Szczotka z Jarosławia.

Polacy zaskoczyli rywali świetnym początkiem. Znakomitą pierwszą kwartę miał Piotr Pamuła. ZawodnikAZS-u Politechniki Warszawa zdobył 11 punktów w 10 minut trafiając wszystkie trzy próby z dystansu. Przez całą pierwszą kwartę przewaga gości wynosiła kilka "oczek". Trener Ales…