Forum

Nauczyciele będą strajkować. Co z egzaminami?
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
08-03-2019
11:48

PODKARPACIE. Nauczyciele twierdzą, że ich strajk nie wpłynie na przeprowadzenie naboru do szkół średnich.

W szkołach właśnie rozpoczynają się referenda, które mają zdecydować o strajku. Wydaje się jednak, że to tylko formalność, a powstrzymanie się od pracy 8 kwietnia jest już niemal pewne. Co ważne, kilka dni później mają się  odbyć egzaminy końcowe gimnazjalistów oraz absolwentów szkół podstawowych. Minister Anna Zalewska wierzy, że się odbędą, nauczyciele twierdzą jednak, że nie jest to tak oczywiste. Co w takim razie z rekrutacją do szkół średnich?

O tym, czy strajk odbędzie się w danej placówce oświatowej, zdecyduje załoga. Do 25 marca pracownicy mają czas na przeprowadzenie referendum. Z kolei 29 marca zarządy oddziałów muszą poinformować dyrektorów, że 8 zacznie się strajk. - Środowisko jest zdeterminowane i mocno się mobilizuje.  Przychodzą nauczyciele, nawet dyrektorzy, prosząc, żeby wejść w spór zbiorowy, bo im jest wstyd, że do tej pory tego nie zrobiono. To o czymś to świadczy – mówi Stanisław Kłak, prezes ZNP na Podkarpaciu. Politycy dolewają oliwy do ognia. - Wypowiedź Krzysztofa Szczerskiego była nie na miejscu. Nakazuje się, żeby każdy, w tym mężczyzna, rodził dziecko nawet w wieku 60 lat, to dostanie 500+. To jest nienormalne! Albo premier mówi: „niech strajkują, będą mieć więcej czasu na odpoczynek”. To jest w porządku? - pyta

Nabór do szkół średnich po zmianach przepisów?

Od 10 do 12 kwietnia do egzaminów końcowych mają przystąpić gimnazjaliści, z kolei od 15 do 17 kwietnia – absolwenci szkół podstawowych. Jeżeli strajk potrwa dłużej mogą zostać zagrożone. - Pojawiają się głosy, że z tego powodu nabór uczniów do szkół też będzie zagrożony. To nieprawda! Strona rządowa i kuratorium straszy rodziców i nastawia ich przeciw nauczycielom – twierdzi prezes ZNP. - Kwestie naboru uczniów reguluje rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej, które określa standardy, jakie musi spełnić uczeń, żeby został przyjęty do danego typu szkoły. Są nimi wyniki na świadectwie i wyniki egzaminu końcowego po klasie ósmej czy gimnazjum. Jeżeli zapis o egzaminie końcowego zostanie usunięty, nabór nie jest zagrożony – wyjaśnia i dodaje: - Jeżeli rząd potrafi w ciągu nocy zmienić ustawę, to pani minister, która jednoosobowo podejmuje decyzję, może dokonać zmiany z dnia na dzień.

Nie wszyscy popierają strajk belfrów. Niektórzy twierdzą nawet, że traktują dzieci jak zakładników. Jak się do tego odnoszą? - Słyszymy, że to niemoralne, że nie możemy pogrywać dziećmi. Jest to jedyna możliwość wpłynięcia na rządzących – ocenia prezes Kłak. - Policjanci strajkowali 11 listopada, zagrożone było bezpieczeństwo i szybko znaleziono pieniądze. Na „Piątkę” Kaczyńskiego jest 40 mld. Skoro tak świetnie funkcjonuje gospodarka, to dlaczego nie znalazły się pieniądze dla nauczycieli?

Wioletta Kruk

10-03-2019
11:16
Lolek

Mam to w żoooopie

17
Dodaj komentarz

avatar
17 Comment threads
1 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
15 Comment authors
ELVIS WHYTEojczulekMariuszLenka BolkovaDavis Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
ELVIS WHYTE
Gość
ELVIS WHYTE

skontaktuj się z nami dzisiaj za pośrednictwem naszego e-maila (doctorelviswhyte@gmail.com) lub WhatsApp +2347083629144, aby uzyskać więcej informacji, jeśli chcesz sprzedać swoją nerkę za ogromną sumę pieniędzy.

ojczulek
Gość
ojczulek

Z taką urocza kobietą jak na fotografii można mieć dzieci, równie urocze.

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (leni.bolkova01@gmail.com)

Lenka Bolkova
Gość
Lenka Bolkova

cześć

Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 3%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (leni.bolkova01@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Davis
Gość
Davis

Cześć, Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej? Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę! Zapewniamy pomoc finansową dla osób, które szukają pożyczek. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 3%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (davispasicalloanlender@gmail.com)

Marcin
Gość
Marcin

Ogrzewanie pompą powietrzną w okresach przejściowych jest tańsze niż gazem, a z wymiennikiem gruntowym pionowym cały rok taniej.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)

Mariusz
Gość

Może kilka lat temu pożyczki pozabankowe były ryzykiem, aktualnie jednak wygląda to zupełnie inaczej i są oczywiście w pełni bezpieczne dla nas.