Forum

Nauczyciele rozpoczęli ogólnopolska akcję protestacyjną
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
19-10-2016
11:12

WARSZAWA, PODKARPACIE. Na 19 listopada Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada ogólnopolską manifestację pracowników oświaty. Tego dnia do Warszawy przyjadą tysiące nauczycieli i będą protestować przeciw demontażowi systemu edukacji. Jednak już od wtorku, zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego ZNP, we wszystkich szkołach przystąpiono do akcji pod hasłem „NIE dla chaosu w szkole”.

We wtorek, 18 października, podczas posiedzenia Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o stałym miesięcznym proteście z finałem, którym ma być manifestacja nauczycieli przed Sejmem, Kancelarią Premiera i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Powodem tej akcji jest demontaż systemu oświaty, polegający m.in. na wygaszaniu, a w konsekwencji likwidacji gimnazjów od września 2017 r.

- Chcemy uświadomić rządowi, że reforma oświaty to zagrożenie utratą pracy wielotysięcznej grupy pracowników oświaty pedagogicznych i niepedagogicznych - informuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zaprzepaszczony zostanie wieloletni dorobek szkół i palcówek oświatowych, a także ogromne nakłady poniesione przez samorządy.

Akcja protestacyjna będzie zorganizowana przed Sejmem w dniu pierwszego czytania projektu ustawy Prawo oświatowe oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Zaplanowano nadzwyczajne spotkanie prezesów 400 największych oddziałów ZNP. 19 listopada podczas ogólnopolskiej manifestacji wezmą udział rodzice, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Do dnia demonstracji w Warszawie prowadzona będzie wzmożona akcja informacyjna dotycząca zagrożeń wynikających z projektowanych zmian systemowych w oświacie.

Prezydium Zarządu Głównego upoważnione jest do sformułowania żądań w sporze zbiorowym w przypadku niespełnienia postulatów w zakresie: wycofania projektowanych zmian w oświacie dotyczących nowego ustroju szkolnego oraz zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli.

To będzie kolejna akcja protestacyjna. 10 października w 17 miastach Polski, w tym w Rzeszowie, w demonstracjach  brały udział tysiące nauczycieli. Podczas manifestacji mówiono, że likwidacja gimnazjów to krok wstecz.

Mariusz Andres

19-10-2016
11:45
gość

Czas na protesty mają Panie i Panowie nauczyciele, każdy inny obywatel zwalniany ze stanowiska, szuka innej pracy, widocznie przyszła pora na zmiany w ich dotychczasowym życiu, mają szanse wykazać się w innym zawodzie.

19-10-2016
18:06
pipka

A ostatnio pokazywali szkołę 21 uczniów i 16 nauczycieli lumpom tylko przywileje picie kawy i nicnierobienie .Mamy niż demograficzny na kasę do biedronki nieroby.

19-10-2016
23:27
Imię (wymagane)

jakby na to nie patrzec, jest to sprawa wybitnie polityczna a pieprzonej polityki nie powinno sie mieszac ze szkolnictwem i edukacja.

24-01-2017
17:01
saasdsdasdasd

jak sa zaradni to znajda inną pracę. popracują w soboty, na 3 zmiany to poczują jaka mają cięzką prace

3
Dodaj komentarz

avatar
4 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
4 Comment authors
RyszardBonifacy KrufkaUrzędnik z UMAdrian Bayford Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)