Forum

Nauczyciele rozpoczęli ogólnopolska akcję protestacyjną
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
19-10-2016
11:12

WARSZAWA, PODKARPACIE. Na 19 listopada Związek Nauczycielstwa Polskiego zapowiada ogólnopolską manifestację pracowników oświaty. Tego dnia do Warszawy przyjadą tysiące nauczycieli i będą protestować przeciw demontażowi systemu edukacji. Jednak już od wtorku, zgodnie z uchwałą Zarządu Głównego ZNP, we wszystkich szkołach przystąpiono do akcji pod hasłem „NIE dla chaosu w szkole”.

We wtorek, 18 października, podczas posiedzenia Zarząd Główny ZNP podjął decyzję o stałym miesięcznym proteście z finałem, którym ma być manifestacja nauczycieli przed Sejmem, Kancelarią Premiera i Ministerstwem Edukacji Narodowej. Powodem tej akcji jest demontaż systemu oświaty, polegający m.in. na wygaszaniu, a w konsekwencji likwidacji gimnazjów od września 2017 r.

- Chcemy uświadomić rządowi, że reforma oświaty to zagrożenie utratą pracy wielotysięcznej grupy pracowników oświaty pedagogicznych i niepedagogicznych - informuje Sławomir Broniarz, prezes Związku Nauczycielstwa Polskiego. - Zaprzepaszczony zostanie wieloletni dorobek szkół i palcówek oświatowych, a także ogromne nakłady poniesione przez samorządy.

Akcja protestacyjna będzie zorganizowana przed Sejmem w dniu pierwszego czytania projektu ustawy Prawo oświatowe oraz projektu ustawy Przepisy wprowadzające ustawę – Prawo oświatowe. Zaplanowano nadzwyczajne spotkanie prezesów 400 największych oddziałów ZNP. 19 listopada podczas ogólnopolskiej manifestacji wezmą udział rodzice, przedstawiciele samorządów i organizacji pozarządowych. Do dnia demonstracji w Warszawie prowadzona będzie wzmożona akcja informacyjna dotycząca zagrożeń wynikających z projektowanych zmian systemowych w oświacie.

Prezydium Zarządu Głównego upoważnione jest do sformułowania żądań w sporze zbiorowym w przypadku niespełnienia postulatów w zakresie: wycofania projektowanych zmian w oświacie dotyczących nowego ustroju szkolnego oraz zwiększenia nakładów na oświatę, w tym podwyżki wynagrodzeń dla nauczycieli.

To będzie kolejna akcja protestacyjna. 10 października w 17 miastach Polski, w tym w Rzeszowie, w demonstracjach  brały udział tysiące nauczycieli. Podczas manifestacji mówiono, że likwidacja gimnazjów to krok wstecz.

Mariusz Andres

19-10-2016
11:45
gość

Czas na protesty mają Panie i Panowie nauczyciele, każdy inny obywatel zwalniany ze stanowiska, szuka innej pracy, widocznie przyszła pora na zmiany w ich dotychczasowym życiu, mają szanse wykazać się w innym zawodzie.

19-10-2016
18:06
pipka

A ostatnio pokazywali szkołę 21 uczniów i 16 nauczycieli lumpom tylko przywileje picie kawy i nicnierobienie .Mamy niż demograficzny na kasę do biedronki nieroby.

19-10-2016
23:27
Imię (wymagane)

jakby na to nie patrzec, jest to sprawa wybitnie polityczna a pieprzonej polityki nie powinno sie mieszac ze szkolnictwem i edukacja.

24-01-2017
17:01
saasdsdasdasd

jak sa zaradni to znajda inną pracę. popracują w soboty, na 3 zmiany to poczują jaka mają cięzką prace

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)