Nawet 70 proc. sześciolatków nie przechodzi procesu rekrutacji
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-02-2012
22:58
paulina

KRAJ. PODKARPACIE. Ustawa nakazująca posyłanie sześciolatków do szkół przynosi same problemy.

Tak ogromna część dzieci nie przechodzi procesu rekrutacji do pierwszej klasy w niepublicznych podstawówkach. Jest to kolejna informacja, która obowiązek szkolny dla dzieci od szóstego roku życia stawia pod znakiem zapytania. Prawdą jest, że przedstawiciele niepublicznego szkolnictwa nie są reprezentatywną grupą, bo rekrutują według swoich wymagań. Jednak obrazuje to w pewien sposób jakaś część dzieci jest gotowa do rozpoczęcia nauki w szkole.

Do prywatnych szkół podstawowych dzwonią rodzice sześcioletnich dzieci, które we wrześniu rozpoczęły naukę w trzydziestoosobowej klasie w szkole publicznej. Ponad połowę tych dzieci,  należy…

21-02-2012
09:29
wiesiek

Rencista 62 skończone uzdrowiony rodzony 18 grudnia.Pamiętam zawsze byłem jednym z gorszych uczniów w szkole mimo corocznych promocji.Dziadek mnie nazywali byłem najmniejszy zęby zmieniałem w I klasie nie wymawiałem jeszcze liter ż sz cz.Teraz w nowej rzeczywistości grudniowe dzieci będą naukę rozpoczynać w wieku 5 lat. Jak następny rząd pomyśli sobie 5 lat zaczynamy naukę w szkole?

21-02-2012
15:30
ROMAN

za chwilę zlikwidują żłobki i od razu nauka – pisanie- liczenie do stu – tyle wystarczy i do roboty 67 lat- a potem łopatą w dupę i cacy nie ? i to jest sens życia- ? na tej planecie – czy leci ta kometa czy nie – NASA milczy co ?

21-02-2012
19:27
czytelniczka

Reedukację powinien przejść caly nasz rząd i poslowie.Resztę skomentuję w duchu.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.