Niczyje papierosy wyrzucone z pociągu
Przeczytaj oryginalny post blogu
13-01-2012
14:45
paulina

MEDYKA, PRZEMYŚL. Przemytnicy podróżujący pociągami międzynarodowymi z Ukrainy do Polski próbują wykorzystać fakt oddalenie dworca PKP w Przemyślu od bezpośredniej linii granicy państwa i po jej przekroczeniu wyrzucają pakunki z ukraińskimi papierosami.

- Odległość z Medyki do Przemyśla, gdzie funkcjonariusze dokonują odprawy poszportowo-celnej, to niecałe 10 km torów. Przemytnicy wyrzucają tam przemycone papierosy, na które czekają już umówieni odbiorcy – mówi Elżbieta Pikor, rzecznik prasowy Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej w Przemyślu.

Wczoraj, funkcjonariusze w trakcie obserwowania jadącego od granicy państwa międzynarodowego pociągu relacji Kijów-Wrocław, zauważyli jak jeden z pasażerów wyrzuca z wagonu pakunki.

- Okazało się, że wewnątrz paczki było 3 200 sztuk papierosów różnych marek bez znaków polskiej akcyzy. Szacunkowa wartość zatrzymanej kontrabandy to ponad 1600 zł –…

14-01-2012
12:15
nick

Szanowna pani rzecznik tak " wielką " ilość papierosów to codziennie widać w Przemyslu na rogu ul. Mickiewicza i placu przed dworcem PKP w reklamówkach stojących tam pań.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.