NIE dla likwidacji sądów
Przeczytaj oryginalny post blogu
10-07-2012
12:13
Redaktor

10-07-2012
14:23
K. Bimbała

Wolałbym zdecydowanie aby zamiast kolejnego chwytu przed wew. wyborami w PSL(ZSL) czcigodni posłowie tej partii zaczęli pakować swoje manele . Najlepiej jak zaczną robić to na PODKARPACIU.
ZACZYNAJĄC od Burego wytłumaczy się komu służył (min.GRAD) i czego dobrego doczekali się wyborcy PSL-u nie tylko w naszym regionie , ale w całej Polsce. Szkoda tutaj bawić się w detale bo to wymaga zdrowego opracowania dziennikarskiego , czego jednak do tej pory nigdy za ostatnie kilka lat nie raczono zrobić partii przyklejającej się jak popiół do mokrej ……!. Czasz tym skończyć i nie wykorzystywać OSP dla partyjnych interesów.
PSL co innego mówi , a robi swoje (po uprzednim uzgodnieniu z koalicjantem za ile) – najlepszy dowód to zgoda na emerytury 67, acta, wysokie ceny gazu itd. Teraz Sawicki doprowadził do horendalnych cen żywności, nie załatwił wyrównania dopłat dla rolników z UE itp. Dziś kolejny krzyk pozorowany , aby tylko być innym niż Gowin – tylko na pytanie po co TUSK z W.Pawlakiem trzyma w biurach politycznych i agencjach rolnych tłumy urzędniczyn stanowiących zabezpieczenie interesów swojej partii w wyborach -głośno nie pada. Nie dajmy się nabrać kolejny raz na głupawe powiedzonka Żelichowskiego i jego kumpli – oni się już nachapali. A że im zawsze mało , to nie mnie o to będzie bolała głowa?!.

10-07-2012
14:41
K. Bimbała

ps. A co do TK – to przypominam że leży już tam od kilku miesięcy podwójny wniosek od prezydenta i RPO w sprawie spapranej niesprawiedliwej waloryzacji rent i emerytur i CISZA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!- nawet żaden pies nie szczeknie że ludzie są pokrzywdzeni!.

10-07-2012
16:22
Igor

Dobrze napisane! I wreszcie ktoś zauważył to, co sam powtarzam przy każdej okazji – ta partia młodych oportunistów, karierowiczów, gminnych urzędników i starego aktywu ZSL poza nazwą nie ma nic wspólnego z tradycją autentycznego ruchu ludowego. Ci panowie (i panie) mogą się odwoływać do swoich korzeni ZSL z czasów komuny, ale nie mają prawa do zawłaszczania tradycji i idei PSL Mikołajczyka czy przedwojennych PSL Piast, PSL Wyzwolenie i wreszcie powstałego w 1931 r. jednego SL. Jedyną szansę na to stracili w początku lat 90 – tych. Najpierw przefarbowali się z ZSL na PSL Odrodzenie, by połączyć się z autentycznym PSL (tzw. Wilanowskim) a potem usunąć autentycznych działaczy "wilanowskich" i zawłaszczyć historyczna nazwę PSL dla ZSL-owskiego aparatu. Lata mijają, ale ludzie pamiętają, a jeśli nie wszyscy, to czas im przypomnieć. Odrodzenie autentycznego ruchu ludowego sparaliżowano po 1989 r (pewnie nie bez udziału odpowiednich służb), podobnie jak nie dopuszczono do odrodzenia autentycznej, niepodległościowej lewicy, czyli PPS. I tym sposobem nie mamy w Polsce autentycznego ruchu ludowego, ani lewicy, poza zmarginalizowanymi i pomijanymi w medialnym przekazie grupkami.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.