Nie pobierają krwi żeby jej nie marnować
Przeczytaj oryginalny post blogu
19-12-2011
22:06
paulina

PODKARPACIE. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Rzeszowie ma duże zapasy krwi więc prosi dawców o nie oddawanie jej. Krwiodawców to bulwersuje.

- Chciałem oddać krew, niestety spotkała mnie niemiła niespodzianka. Pani w okienku kazała mi przeczytać karteczkę na okienku obok “W związku z nadmiernymi ilościami grup krwi … Uprzejmie prosimy dawców krwi o odłożenie decyzji o oddaniu krwi do odwołania”. Przeczytałem i zdębiałem. Jak to, kilka miesięcy temu apelowano o oddawanie krwi, a teraz odsyłają dawców z kwitkiem? Czy nie ma sposobu na jakieś jej zagospodarowanie, nie można…

22-12-2011
12:43
Kamil

Tak tylko, że w prowincjonalnych jednostkach nie ma separatorów do oddawania osocza, ponieważ RCKiK ich nie dostarcza.

22-12-2011
14:11
Kasia

Przecież tak jest co roku. NFZ wyczerpuje kasę, operacje stoją w miejscu, a krew czeka aż będzie potrzebna. Pan "dawca-czytelnik" który napisał do redakcji z zażaleniem chyba oddaje krew tylko dla ulgi podatkowej, w dodatku nie oddaje jej regularnie, skoro ostatnią donację zostawił sobie na końcówkę grudnia. Może potrzebuje też czekolad, żeby mieć coś na prezent dla bliskich, to by wyjaśniało zdenerwowanie, gdy odmówiono mu pobrania. No i krew to jednak nie lemoniada, żeby mogła stać na półce miesiącami (bo żali się pan, że kilka miesięcy temu apelowano o oddawanie, a dziś odsyłają pana z kwitkiem, to trzeba było oddać kilka miesięcy temu! jak były apele). Pomysł z wylaniem do zlewy, wprost genialny. Rety, żebym nie musiała nigdy dostać transfuzji od tak "inteligentnego dawcy".

25-12-2011
10:44
HDK

idz sama oddawaj dla ulgi, czekolad lub wolnego, skoro jestes taka madra.
Mam prawo sie zdenerwowac, kiedy ide oddawac cos za darmo, a przez problemy organizacyjne nie moge tego uczynic. Sa regiony kraju, gdzie nadwyzek krwi nie ma i powinni sie jakos miedzy soba dogadywac, przesylajac krew tam gdzie jest potrzebna.

26-12-2011
15:35
Kasia

Oddaję, jednak nie dla ulgi, bo nie uzyskuję jeszcze dochodu, czekolady staram się nie jadać, a krew oddaję w moje wolne dni, nie dla wolnego dnia i owszem, jestem mądra. Oczywiście masz prawo się zdenerwować, co świadczy o Twoim ograniczeniu, a żądanie wylania krwi do zlewu, świadczy o szczycie głupoty.
Według Ciebie w których regionach kraju dziś brakuje krwi?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.