Forum

Nie zapłacisz abonamentu, jak udowodnisz, że nie masz telewizora
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
29-09-2016
10:38

PODKARPACIE. Korzystasz z telewizji kablowej, to znaczy, że masz odbiornik tv.

Od 1 stycznia 2017 r. każdy będzie musiał zapłacić obowiązkowy abonament RTV. Można jednak uniknąć takiej opłaty, ale tylko wtedy, gdy złożymy specjalne oświadczenie, że w domu nie mamy telewizora. Takie oświadczenie będzie jednak sprawdzane.

Jeszcze w październiku możliwe jest przeprowadzenie przez głosowanie w Sejmie ustawy abonamentowej. Miałoby być ono tak przygotowane, żeby nie zderzało się z groźbą podważenia tych przepisów przez Komisję Europejską. To spowodowałoby - jak twierdzi Jacek Kurski, prezes Telewizji Polskiej - napływ ok. 1,5 mld zł w 2017 i 2018 r.

Przygotowywana nowelizacja ustawy abonamentowej to projekt poselski. Propozycja opiera się na domniemaniu, że wszystkie gospodarstwa domowe mają odbiorniki telewizyjne. Według danych GUS, w 97 proc. polskich domów jest telewizor. Z informacji Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji wynika, że w ub. roku z 13 mln 570 tys. gospodarstw domowych zarejestrowane odbiorniki miało 6 mln 720 tys. Połowa z nich była ustawowo zwolniona z abonamentu RTV, a terminowo płaciło tylko ponad 1 mln gospodarstw.

Masz kablówkę, zapłacisz abonament
Jeżeli ktoś nie posiada odbiorników radiowo-telewizyjnych, nie będzie musiał płacić. Wystarczy, że złoży w urzędzie pocztowym odpowiednie oświadczenie. Ale uwaga! Oczywiście, będzie ono sprawdzone. Jednak nie na zasadzie, że skontrolują nas w domu pracownicy poczty, jak to jeszcze niedawno proponowano. Teraz jest nowy pomysł. Poczta Polska uzyska prawo wglądu do rejestrów operatorów telewizji cyfrowych i kablowych. Jeśli mamy wykupioną taką usługę, to można założyć, że mamy telewizor.

Abonament w przyszłym roku będzie miał nową nazwę - opłata audiowizualna. Opłaty miesięczne będą niższe. Teraz wynoszą one 22,70 zł. Rocznie zapłacimy więc 144 lub 180 zł, zamiast obecnych 245,15 zł.

Zgodnie z nową ustawą telewizja i radio publiczne będą miały zmienioną nazwę na media narodowe, tylko że dotąd w ostatnich latach nadawane programy nie miały wiele wspólnego z publicznymi mediami. Często przypominały komercyjne stacje. Dlatego absurdem jest, żeby naród polski płacił na media narodowe.

Za co mamy płacić? Za stare powtórki?
Z zamieszczonych obok na grafice danych wynika, że TVP 1 i TVP 2 nadają bardzo dużo powtórek programów (odpowiednio 58,6 proc i 67,5 proc). Dla przykładu BBC1 (Wielka. Brytania) to tylko 14,7 proc. Tak więc w Polsce pod tym względem są jedne z najgorszych wskaźników w Europie. Zniechęcają one do oglądania tych dwóch kanałów publicznej TV. Również na przykładzie udziału premier, polskie programy plasują się na odległych miejscach (TVP 1 - 41,4 proc., a TVP 2 - 32,5 proc.). Jak się to ma do 85,3 proc. w BBC1? Czy choćby do La 1 (Hiszpania) - 67,4 proc? A przecież telewidzowie oczekują nowych programów, a nie powtarzanych w nieskończoność starych.

and

29-09-2016
12:50
Hermenegilda Kociubi

Na zasadzie tej samej logiki, wszyscy mężczyźni ponieważ posiadają narzędzie gwałtu, złożą pod groźbą kary oświadczenia pisemne, że nie będą tego narzędzia używać do celów przestpczych.
Paranoja wladzy.

29-09-2016
13:41
kwadratowa geba

Ja mam 3 telewizory i czase wszystkie 3 sa wlaczone i kazdy na innym programie.
Czy mam placic 3 razy wiecej ?

29-09-2016
22:03
ROMAN

Rozumiem że jak chodzą na raz można dostać tkzw. Pierdolca dlatego głowa z jajowatej jak u faraona może za chwilę zrobić się jak walec
Sugeruję jednorazowo spoglądać na jeden ekran - potem zrobić przerwę np.spacerek potem z kolei włączyć kolejny odbiornik aby go rozruszać a najlepiej to przestudiować program i wybrać to co interesuje tkzw. bełkot/ bicie piany / przelewanie z jednego do drugiego pominąć/ to samo nie oglądać tych samych mądrych łbów co bełkoczą to samo od x lat
Ps. Jedno gospodarstwo płaci od jednego gadającego pudła i radia

30-09-2016
08:40
no tak

Na razie obowiązuje w prawie polskim domniemanie niewinności i ktoś musi udowodnić winę... no ale prawo zawsze można zmienić - cóż... nie będę ciągnął dalej...

30-09-2016
11:53
gość

Niech sukinkoty zakodują TVP1 i TVP2, kto będzie chciał to kupi sobie dekoder i będzie oglądał to badziewie, a po drugie dlaczego ktoś ma płacić 2 razy za to samo skoro opłaca już telewizję kablową?!

30-09-2016
15:32
an

jakim prawem operator pocztowy zyska wgląd do danych klientów dostawców kablówek itd.? a ochrona danych osobowych?! po drugie, jeśli w domu mieszka 5 osób - każda będzie musiała zgłaszać, ze nie ma tv? po trzecie - co z radiem? każdy, kto ma telefon/komputer/tablet/samochód ma też radio.
poza tym to bardzo niebzepieczny kierunek - opłata nie za korzystanie, a za możliwośc korzystania z czegoś - idąc tym tropem można wprowadzić ogólny podatek drogowy - bo każdy może mieć samochód, ogólny podatek od chodników - bo każdy może nimi chodzić, podatek od komunikacji miejskiej - bo ci, co kupują bilet, korzytają, ale przecież każdy może korzytać... i tak dalej.

30-09-2016
16:55
pap

A kiedy te mądre głowy dopuszczą do siebie fakt, że posiadanie telewizora nie jest równoznaczne z oglądaniem jakiejkolwiek stacji telewizyjnej?

30-09-2016
17:50
Wl

Zakodowac programy tv.Kto ogląda nich płaci. A nie ściągać jeszcze dodatkowy haracz od biednych ludzi.

30-09-2016
19:17
mirek

Wreszcie ludzie zrezygnują z kablówek, z naziemnej jest ponoć 17 kanałów ! paranoja !!!

01-10-2016
08:53
gość

TVPiS spadła oglądalność o 750 tysięcy mniej osób we wrześniu, jeśli przymuszą nas do płacenia abonamentu to chyba każdy wie co trzeba będzie zrobić żeby im oglądalność spadła do zera!!! :) Nie wiedzą z kim zaczynają? To Polak im pokaże jak oglądalność sięga dna!

02-10-2016
10:51
Antoni

Problem w tym , że nie ma już Telewizji Państwowej . TV to jest spółka a prywaciarzom nie będę płacił

04-10-2016
11:59
polak

Nie będą płacił na alimenciarzy takich jak wazelinowe wzgórza kurski

05-10-2016
06:32
gość

A jeśli mam umowę z kablówką tylko na internet to co? też zapłacę abonament bo mam umowę z kablówką?!!! wolne żarty!!!!!!!

16
Dodaj komentarz

avatar
15 Comment threads
2 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
13 Comment authors
pomyslowy DobromilusotyfoAldona z PigalakajanStanisław Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
usotyfo
Gość
usotyfo

Jak Usztywnic Penisa

pomyslowy Dobromil
Gość
pomyslowy Dobromil

sprubój mleka z gipsem

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

Nikt nikomu nic nie zabrał. Powiem tak. Trzeba zmobilizować rzeszowską policję do tego, aby zaczęła rygorystycznie podchodzić do rowerzystów. Miasto wydaje ciężkie miliony na ścieżki rowerowe, a jest tak, że jest ścieżka, a koleś w obcisłych gaciach, w hełmofonie na głowie jedzie sobie obok po ulicą i pisze sms.
Rowerzyści terroryzują kierowców za aprobatą władz miasta, a policja prowadzi jakieś chore akcje dot. niechronionych uczestników ruchu drogowego.
Rowerzyści stają się coraz bardziej agresywni i robią nas wszystkich w bambuko. Trzeba to uciąć w zarodku, zanim zostanie zawiązana i zalegalizowana mafia rowerowych bandziorów.

jan
Gość
jan

Stalin takich nazywał pożytecznymi idiotami

Stanisław
Gość
Stanisław

plakat poparcia nauczycieli to można do kibla na podtarcie a NIE poparcie,a co do oglądania tv to oglądam wszystkie a was niedługo to nie będziemy czytać bo popieracie POpaprańców tyle w temacie.

Aldona z Pigalaka
Gość
Aldona z Pigalaka

To nie czytajcie towarzyszu.

ter
Gość
ter

zlikwidować kartę nauczyciela, za dni strajku obciąć wynagrodzenie nauczycielom, dodatkowo obciążyć nauczycieli za wynajęcie opiekunek przez rodziców dla dzieci,które nie mają opieki w szkole

Seweryn
Gość
Seweryn

Jeśli chodzi o korzystne pozyczki, to ze swojego doświadczenie mogę wam polecić abyście sprawdzili ofertę od AASA. Mają na prawdę korzystne warunki , a okres spłaty pożyczki to nawet 24 wygodne i nisko oprocentowane raty

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)