(Nie)chcesz poszerzenia Rzeszowa? Idź zagłosować
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-01-2013
06:03
Redaktor

RZESZÓW. Rozpoczynają się konsultacje społeczne w sprawie poszerzenia miasta Rzeszowa.

Konsultacje społeczne w sprawie zmiany granic miasta Rzeszowa rozpoczną się już w poniedziałek (28.01) i potrwają do 18 lutego. Każdy zainteresowany może przyjść np. do Urzędu Miasta i tam, wypełniając ankietę odpowiedzieć na pytanie, czy chce poszerzenia Rzeszowa o gminę Trzebownisko albo przyłączenia nowych sołectw.

Ankiety będą dostępne również Punktach Informacji i Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Rzeszowa, w hipermarketach i galeriach…

28-01-2013
07:37
Markiz de Sade

Panie Prezydencie, a może spojrzy Pan na drugą stronę Rzeszowa i zastanowi się nad przyłączeniem gminy Boguchwała.

28-01-2013
12:31
Łukawianin

Tylko przyłączenie całej gminy ma sens i nie pozwoli na zdegradowanie miejscowości które zostaną poza granicami… Skończcie tą głupią agitację jaki to Rzeszów jest zły bo wystarczy przyjechać do Trzebowniska i zobaczyć jak wygląda ta wiocha czyli "najbogatsza gmina" bez odśnieżonych dróg i w ciemnościach od godziny 21. Gmina Trzebownisko to poza tym nie tylko samo Trzebownisko ale i inne wsie które są przez rade gminy obecnie degradowane – chodzi dokładnie o miejscowości, które w jednej z opcji połączenie ma pominąć. Wójt dał temu jasny przykład pomijając w budżecie na 2013 rok jakiekolwiek inwestycje w tych miejscowościach. Więc jeśli Gmina nie ma nic do zaoferowania mam nadzieję że mieszkańcy zechcą połączenia z Rzeszowem, który oferuje choć całonocne uliczne oświetlenie i dużo tańszą komunikację.

28-01-2013
14:10
Dario

przecież Prezydent ma w dupie Łukawiec interesują go tylko te miejscowości gdzie będzie miał z nich korzyści !!!

28-01-2013
14:10
Dorota

Miasto zadłużone jak cholera i Prezydent szuka kasy !! chodzi o lotnisko przyległe zakłady pracy i mnóstwo działek wokół tych zakładów

28-01-2013
14:10
rzeszowiak

Dawno wiele sołect było by w Rzeszowie gdyby było nie jawne głosowanie jak podczas wyborów, wiadomo że mieszkańcy poszczególnych sołectw chcą do Rzeszowa ,tylko co z tego jak są mamieni głupotami przez swoich wójtów, a jak zagłosują na tak to będą mieli ciężej aby załatwić coś w swojej gminie, bo wiadomo jak jest ,cwaniaki od burmistrza chodzą przewaznie do osób które będą przeciwni, i tak też będą robić zawsze. Dlatego głosowanie niejawne ukaże prawdziwą rzeczywistość.

28-01-2013
16:36
pawel

p. prezydencie kiedy pan przylaczy cala gmine boguchwala do rzeszowa chcemy powrotu ztm lub jak mowia mpk rzeszowa chcemy zrezygnowasc z mksu

28-01-2013
16:37
Stobierzanin

Ja już sam nie wiem co leposze, z jednej strony ciemności egipskie, w Stobiernej zero inwestycji wszystko jest robione w Trzebownisku, Zaczerniu, Wólce Podelśnej ( chodznik w polach), w Łące, Nowej Wsi, Wólce Podleśnej wybudowano piękne orliki ze sztuczną trawą, a w Stobiernej trawiaste boisko na którym po deszczu nie można grać bo całe jest namoknęte. Pamiętam jak wójt się chwalil przed wyborami co zrobił dla naszej wsi, wymieniony został tylko remont mostu, który musiał zrobić bo się walil w dodatku juz 2 razy zapadł się na nim asfalt, a raz wypadła nawet dziura. Z drugiej strony co nam da przyłączenie do miasta tańsze bilety? MPK już nie jeździ, jednorazowe dofinansowanie? pytanie na co? Co ze stowarzyszeniami i klubami sportowymi? Wymieniać można bez końca…

28-01-2013
23:10
sas

nie dajcie sie ludzie nabrac na cuda ferenca-ja to widze cuda na przylaczonej dzielnicy-wszystko podrozalo-chodzi o korytarz do jasionki-potem sie wypnie na was!

28-01-2013
23:21
Katarzyna

Panu Prezydentowi chodzi o Trzebownisko a w nim o lotnisko i całą Dolinę Lotniczą, jak również park technologiczny który w pożądanych gminach powstaje i stale się rozwija:)

28-01-2013
23:21
ROMAN

do wszystkich niezdecydowanych i malkontentów- jak pokazuje historia tylko silny i mocny ma prawo przetrwać – gierki/ walka o taborety/ pilnowanie swoich wpływów i swojego biurka to dobre na chwilę.
czy to powiększenie cos da już jutro – nie koniecznie w perspektywie napewno
szarpanie / przepychanki zwlekanie / robienie ludziom wody z mózgu da tyle że za chwilę rozparcelują Podkarpacie i będzie po wszystkim.- przyłączać wszystko co sie da ! czas ucieka.

29-01-2013
09:34
wnuk kolejarza

Być może masz rację. Ale, gdyby samo Trzebownisko i kilka miejscowości między Rzeszowem a Stobierną przyłączyć do Rzeszowa, pozostawiając gminę Trzebownisko, tylko z siedzibą w Rzeszowie, pieniądze nowej gminy też musiałyby wreszcie pójść na te zaniedbane mijscowości, bo włączonymi terenami zarządzałby już Rzeszów, a nie gmina Trzebownisko.
Jej zostałaby "reszta".
Wielu powie, że to niemożliwe.
Możliwe!
Poszukajcie w googlach gmin Nowosolna koło Łodzi i Bodzechów koło Ostrowca – tam tak właśnie zrobiono. Zresztą wiele gmin wiejskich ma siedzibę w miastach (np. gmina wiejska Przemyśl, gmina wiejska Słupsk czy gmina wiejska Zielona Góra np.).
Głosujcie za Rzeszowem – przeciw są tylko wójtowie gmin i ci z mieszczuchów, którzy mają myślenie "do granic swojego ogródka" -żal im, że parę groszy pójdzie na przyłączone tereny.
Tymczasem silne miasto to lepsze perspektywy w tych niełatwych czasach dla nas wszystkich.

29-01-2013
09:46
wacuś

Mieszkańcy przyłączonych terenów nie będą mieli nic do powiedzenia. Rada miasta będzie decydowała o terenech przyłączonych. Zostaną namalowane na drogach przejścia ala pieszych, postawią kilka latarni nazwa ulice i ich opiszą i na tym koniec. Pieniądze z podatków będa płynęły do miasta i będa wydawane w ścisłym centrum nmiasta. Nikt nie będzie sie przwejmował, że na drogach w przyłączonych miejscowościach będa wyboje ich to nie będzie interesowało. Przedstawiciela w radzie miasta trudno będzie wybrać bo będzie a mało głosów i zmanierowani politycy-mieszczuchy będą mówili nam co dla nas jest dobre. My na tych terenach mamy inne problemy , które dla tych polityków to sprawy nieważne.

29-01-2013
11:00
adam

To okradanie gmin z ich majątku to przypomina najazdy Tatarskie.Nie radzi sobie z już przyłączonymi terenami bo nadal na tych terenach porasta trawa a chce zagarnąc tereny uzbrojone w zakładami pracy i lotniskiem.Równie dobrze gmina Trzebownisko może przejąc tereny od Rzeszowa.

29-01-2013
12:45
mieszkaniec

wacus skończ te agitacje bo byłem i w Budziwoju i Słocinie i Załężu i akurat z tego co mówisz nic nie jest prawdą, a mieszkańcy teraz za nic nie wróciliby pod zarząd Gminy. W mojej miejscowości Gmina Trzebownisko w ostatnim roku jak i w poprzednich nie wykonała żadnej poważnej inwestycji. W budżecie na roku 2013 również zostaliśmy pominięci. Co zatem mam popierać? Jeśli Gmina stosuje taką taktykę to nie mam zamiaru jej wspierać i cofać się w rozwoju. Poza tym uważam iż wystarczającym powodem za przyłączeniem jest zmniejszenie ilości urzędasów których w tym kraju jest stanowczo za dużo.

29-01-2013
17:08
realista

Popieram w całości Twoją wypowiedź.

29-01-2013
17:09
realista

A jakiż to wkład w rozwój lotniska miała gmina Trzebownisko?

29-01-2013
20:57
blokers

szkoda ,ze nie ma dodatkowego pytania czy jestes za odwolanie tadeusza Ferenca ze stanowiska?

30-01-2013
23:01
kris

Zgadzam się bo akurat mieszkam w Budziwoju. Na przyłączeniu do miasta w 2010 roku dużo zyskaliśmy. W przeciwieństwie do nieszczęsnego Tyczyna widać, że miasto interesuje się naszym osiedlem. Wymienię poraz kolejny co się zmieniło:
- bieżące odśnieżanie dróg – za Tyczyna pług przejechał raz w zimie, drogi były białe i śliskie, czasami strach było pójść, a czasami wogóle nie szło przejechać bo zawiało na pół metra,
- tańsze bilety MPK- 3 lata temu żeby dojechać do centrum Budziwoja trzeba było zapłacić 3 zł za bilet bo gmina nie dopłacała a bilety kosztowały wtedy w okolicach 2 zł, wydłużenie kursów linii 12 aż pod Siedliska,
- bieżące koszenie i udrażnianie rowów melioracyjnych, miasto kosi rowy nawet 5 razy w roku, Tyczyn nie robił tego wogóle- kto chciał to wykosił przed domem, reszta miała to w d…
- poprawa funkcjonowania kanalizacji sanitarnej- MPWiK założyło większe przepompownie ścieków, bo te które Eko-Strug nam zafundował nie dawały rady szczególnie przy intensywnych opadach, dochodziło do cofek z kanalizacji sanitarnej,
- obniżenie rachunków za ścieki poprzez pominięcie Eko-Strugu jako pośrednika- darli ponad 4 zł za metr sześcienny ścieków- teraz jest to ponad 3 zł za metr sześcienny bezpośrednio w MPWiK,
- wybudowanie orlika przy szkole podstawowej,
- obecnie buduje się sala gimnastyczna,
- nowa nawierzchnia ulic Budziwojskiej i Jana Pawła II, zaczęły powstawać chodniki, oświetlenie ulic (Budziwojskiej),
- całonocne oświelenie ulic,
- montaż progów zwalniających, łatanie dziur w drogach, montaż barier przy rowach,
- postawienie pojemników na odpady do segregacji i ich opróżnianie 2 razy w tygodniu, usuwanie podrzuconych śmieci- za Tyczyna nikt o to nie dbał,
- podatki wzrosły ale są to groszowe sprawy i w przypadku mojej nieruchomości wychodzi to jakieś 20 zł więcej- w porównaniu z tym co Rzeszów robi nie gra to roli.

Czytałem wiele opinii na forach na temat poszerzenia Rzeszowa i rzekomego "nieróbstwa" z jego strony po przyłączeniu nowych terenów i nie mogę się z tym zgodzić co ludzie wypisują. Miasto robi i to bardzo dużo. A opinie te wypisują chyba ludzie, którzy nie mieszkają na terenach przyłączonych i nie mają pojęcia co się tu dzieje.
Ludzie nie dajcie się omamić bzurnymi wpisami na forum. Będąc w Rzeszowie możecie zyskać. Organizujcie komitety na rzecz przyłączenia do Rzeszowa, wtedy macie większe szanse. Jaoś dziwnym trafem w Budziwoju też były robone konsultacje na zlecenie gminy z których wychodziło że nie chcemy do Rzeszowa. Te zorganizowane przez komitet i nazlecenie Rzeszowa dawały wynik odwrotny. Błagam Was ludzie zastanówcie się! Ostatnio jechałem przez Nową Wieś na lotnisko w Jasionce. Jeżeli tak ma wyglądać odśnieżona droga to zapraszam na granicę miasta- widać gołym okiem. Oświetlenia też nie macie. Porażka.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.