Nieciowie odzyskali pałac Lubomirskich
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-06-2012
17:00
Redaktor

RZESZÓW. Wartość zabytkowego obiektu szacowana jest na kilka milionów złotych.

Miesiąc temu miasto przekazało rodzinie Nieciów Letni Pałac Lubomirskich. W ten sposób zakończyła się wieloletnia batalia rodziny o majątek zabrany przez władze komunistyczne.…

21-06-2012
21:47
ee@op.pl

czy miasto poda jaką kwotę dostanie za podtrzymanie nieruchomości do tak wysokiej kilkumilionowej wartości a nie ruiny

22-06-2012
06:51
Paweł

Oczywiście… zaraz po tym, jak ograbieni po wojnie z własnego majątku własciciele dostaną odszkodowanie za nieumowne czerpanie korzyści przez tyle lat.
Największa klęską tego kraju jest skala wyprania mózgów przez komune :-(
Jak rozumiem mogę sobie zabrać na pare latek cudza babeczke (tu wybaczcie ale wolałbym tylko na kilka latek… potem szarpnie się następnemu) poczerpać z niej troszku korzyści a potem Jej małżonek mi jeszcze dopłaci za to że w ogóle się jeszcze do czegos nadaje…? Wykluczam przypadki gdzie by chętnie dopłacili :-)
Sorki za przykład ale system Kalego najlepiej sie obrazuje na czyms co kazdy może osiągnąć, światopogląd momentalnie sie zmienia jak to nam zabierają (tu mam przykładów na pęczki), wtedy już mniej jest takich… a nie powiem bo nieładnie.
A takie cacko w środku miasta to warte raczej więcej…

22-06-2012
06:52
Sprawa

Czy skarb państwa zapłaci za użytkowanie obiektu od czasu nieuprawnionego odebrania ciszej własności ? Choćby 4000 PLN za miesiąc !!!

22-06-2012
09:03
Pablo

Ten pałacyk to prawdziwe cacko. Miasto powinno godziwie się odwdzięczyć prawowitemu właścicielowi za wieloletni zabór mienia. Czekam z niecierpliwością na nowe wiadomości w tej sprawie.

22-06-2012
13:40
rzeszowiak

A kto zaplaci za dewastacje obiektu przez minione lata ?
To ze sie tam troche podmalowalo sciany to nie znaczy ze sie nie niszczylo palacyku. jak bym nie widzial co sie tam dzialo poprzez minione lata to bym sie nie odzywal.

22-06-2012
15:49
janek

Tępe rury gdyby nie komuna do tej pory paślibyście gęsi u Pana bo krów by wam nie powierzył:)

22-06-2012
19:05
henryk

Rzeczywiści komunizm uczynił spustoszenia we łbach niektórych. Złodziejskie państwo ukradło ludziom ich dorobek, użytkowało go za darmo 67 lat a te komunistyczne sieroty uważają, że okradzeni powinni jeszcze zwrócić złodziejowi nakłady jakie poniósł , żeby czerpać korzyści z ukradzionej rzeczy.

25-06-2012
10:36
wnuk kolejarza

Pamietajmy, że pałacyk odebrany po wojnie Nieciom był w opłakanym stanie – zdewastowany architektonicznie i fukncjonalnie (brak głównego wejścia – zamurowane – i schodów – rozebrane, zniszczone dębowe obróbki okienne, odpadające całe fragmenty elewacji, przebite boczne, zupełnie ahistoryczne wejścia do budynku w rozkutych do posadzki otworach okiennych, a nad nimi smętne porcelitowe oprawy lamp na rdzewiejących pałąkach.
Wprowadził się do takiego budynku na wiele lat Polski Czerwony Krzyż.

Swój obecny oderstaurowany wygląd zawdzięcza generalnemu i bardzo pieczołowitemu remontowi konserwatorskiemu, opartemu na rekonstrukcji historycznej, jaki przeprowadziło jako inwestor miasto w połowie lat 80-tych dwudziesiego wieku, korzystając z usług rzeszowskiego, już nieistniejącego oddziału krakowskich Pracowni Konserwacji Zabytków . To po remoncie mieściły się tu filia krakowskiej Akademii Muzycznej (o czym mało kto już dziś w Rzeszowie pamięta) i Instytut (wówczas) Wychowania Muzycznego rzeszowskiej Wyższej Szkoły Pedagogicznej.
Jaki będzie los tak cennego dla miasta zabytku? Miejmy nadzieję, że nowi/starzy właściciele zadbają, by pałacyk nadal we właściwy i godny sposób służył mieszkańcom.

25-06-2012
15:29
K.Bimbała

janek napisał(a):

Tępe rury gdyby nie komuna do tej pory paślibyście gęsi u Pana bo krów by wam nie powierzył:)

Nie tylko komuna myślała ?. Rząd miłości narodowej też myśli POdobnie wprowadzając  cichcem podatek katastralny dla właścicieli w takiej wysokości iż będą zamiast być posiadaczami swoich uciułanych mieszkanek być parobkami we własnym kraju?. Czyli nic nowego? , nieprawdaż.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.