Niepełnosprawnych nazwał “człekopodobnymi”
Przeczytaj oryginalny post blogu
11-12-2012
06:04
Redaktor

RZESZÓW. – Skandalem jest iż miesięcznik, który jest współfinansowany przez województwo podkarpackie i gminę miasto Rzeszów, na swoich łamach zamieszcza teksty łamiące Konstytucję – uważają radni PiS.

Niepełnosprawni, zdaniem felietonisty miesięcznika “Nasz Dom Rzeszów”, są “człekopodobnymi kalekami”. Radni PiS są oburzeni. – To niedopuszczalne, żeby w…

11-12-2012
07:36
ZB

Można się oburzać na określeni(a)e,które użył autor art.Natomiast co do treści tego artykulu?Autor wcale się nie myli.Dziwi tylko oburzenie p.Cyprysia.Chyba nie zrozumiał tresci artykułu.Moim zdaniem tak światły człowiek ,powinien.A może zamiast krytyki,p.Cypryś ma inny pomysł i zaproponuje go,w tej bardzo delikatnej,smutnej kwestii.?Ciekaw jestem tej propozycjii.

11-12-2012
10:12
reset

Ci z PiSu to jacyś niedotlenieni. Przecież to nie miasto zleciło ten artykuł, to że finansuje to województwo i miasto to nie znaczy że oni są winni. Ale PiS oczywiście wytyka że to miasto i województwo.

11-12-2012
10:13
kasprzak

Cypryś i wszystko jasne.

11-12-2012
10:14
Grzesiek P.

Nie wiem czy ktoś zauważył, ale pan za przeproszeniem radny Cypryś nie robi nic innego tylko się oburza, to artykuł, to kładka, to oświetlenie świąteczne. Za takiego radnego już podziękujemy.

11-12-2012
10:14
Ambroży

A może po prostu to R.Małek jest lekko POrąbany , jeśli sili się na pisanie tekstów dalekich od przyjętych norm cywilizacyjnych?.

11-12-2012
11:05
realista

A co ma milczeć na "wygłupy" chamskiego prezydenta, który poza upiększaniem miasta i włażeniem w tyłek Podkulskiemu (?) nie robi nic? No, przepraszam faworyzuje jeszcze swoich urzędasów. Ten facet i jego czerwona świta nie widzi istotnych potrzeb inwestycyjnych miasta. Wszystkie istotne sprawy są odsuwane w nieznaną przyszłość. Zadłużone do granic możliwości na duperele miasto, długo będzie spłacać kredyty. Każdy następny prezydent będzie miał przez to związane ręce. Będziecie narzekać wtedy na marazm. A Tadziu z małżonką będzie przechadzał się pomiędzy swoją "aureolą" a grającą fontanną.
Jeśli "rozbawiona gwardia prezydenta" ma przewagę w Radzie Miasta, to co może zrobić Cypryś i opozycja? Tak będzie dotąd, dopóki naiwni mieszkańcy Rzeszowa będą się nadal poddawali mamieniu , jak to miało i ma miejsce w Sp-ni Nowe Miasto.

11-12-2012
14:57
xyz

Jak rozumiem wszyscy, którzy w tym konkretnym działaniu krytykują Cyprysia podpisują się pod tym artykułem…??? A może to już odruch Pawłowa: Cypryś=PiS=KRYTYKOWAĆ za wszelką ceną, nawet jak będzie recytował tabliczkę mnożenia…Żal mi tych myślących inaczej… :-(

11-12-2012
19:50
kasprzak

XYZ: Tak, w 100% zgadzam się z artykułem Pana Małka. Trafia on w sedno sprawy. Kobieta powinna mieć wybór w kwestii aborcji ze względów medycznych. Urodzenie "oddychających zwłok" w stanie wegetatywnym i pielęgnacja ich przez kilka-kilkanaście lat, nie należy do przyjemności, nie poprawia komfortu rodziny opiekującej się "młodym", to raczej rodzina potrzebuje opieki i wsparcia. W tej kwestii nie mam tu na myśli osób lekko lub bardziej niepełnosprawnych fizycznie czy upośledzonych umysłowo, którzy żyją, funkcjonują, cieszą się z każdego dnia swojego życia (jak zupełnie zdrowa osoba) – te osoby są zdrowe tylko niekiedy potrzebują odrobiny wsparcia, pomocy, a często są radością i sensem życia dla całej rodziny.

12-12-2012
11:34
blokers

małek to kolejny jakis niedouk,ofiara losu lub szkolnictwa ,nie znajacy znaczenia podstawowych słow.Zapewne absolwent Gminnej Wyzszej Szkoły gotowania na Gazie.Ot co

12-12-2012
11:41
andrzej

Tylko tacy świetli niedokrztałceni wykrztałciuchy jak ty to mogli zrozumieć,brawo

12-12-2012
14:14
Dziadek

Pan R. Małek nie wymyslił nic nowego. Podobne poglądy w kwestii niepełnosprawnych były znane już w latach trzydziestych ubiegłego wieku w Niemczech. Wódz A. Hitler też proponował czystość rasy. Między innymi pozbywania się kalek, niepełnosprawnych, uposledzonych umysłowo.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.