Norman Davies był gościem Uniwersytetu
Przeczytaj oryginalny post blogu
18-05-2013
18:28
Redaktor

RZESZÓW. Prof. Norman Davies na Uniwersytecie Rzeszowskim.

O dawnym królestwie Galicji i Lodomerii, leżącym na peryferiach Austro-Węgier mówił w sobotę na Uniwersytecie Rzeszowskiem prof. Norma Davies, autor wielu książek o historii Polski. Opowieść o dawnej Galicji posłużyła też za pretekst do analizy dnia dzisiejszego Polski i Europy.

Temat sobotniego spotkania został zaczerpnięty z książki profesora „Zaginione królestwa” z jednym rozdziałem poświęconym Galicji. Profesor wyznał, że…

20-05-2013
09:05
Antyzgrzyt

"- Pamiętamy Galicję w dobrym świetle, dlatego że to co się stało później było dużo gorsze. Różne rzeczy można powiedzieć o Galicji. Była biedna, skonfliktowana, ale w porównaniu z tym co się działo podczas II wojny światowej było dużo lepsze. Wszystkie horrory wojny stworzył w naszych głowach obraz złotej Galicji – powiedział profesor Davies, autor takich książek jak „Boże igrzysko”, „Powstanie’44”, „Mikrokosmos”." -
BZDURA Totalna!!!! Czy aby to nie plan tworzenia Galicji a później wolnej Ukrainy nie spowodował wystąpień antypolskich przez tzw Ukraińców? Czy aby obecni historycy szowiniści ukrańscy nie wykrzykują i pisza bzdury że Ukraina leży na części terenów dawnej Galizji? Czyli od Krakowa na Wschód? Czy Pan Devies pod przykrywką propolskości i propatriotyzmu nie tworzy gruntu pod V kolumnę!!!!???

20-05-2013
09:05
ROMAN

no Pan profesor delikatnie opowiada o królestwie – tylko jest problem kto by musiał siedzieć na tronie – królowej nie mamy a kandydatów na złoty tron było by zapewne wielu nie ?- a czy by się nadawali .

20-05-2013
20:46
JA

Sam napisałeś "na części terenów dawnej Galicji", a od Krakowa na wschód to byłaby cala Galicja. Pomyśl zanim coś zaczniesz krzyczeć. Do Ukrainy należy część dawnej Galicji. ( sprawdż mapy jeśli bardzo nie wierzysz )

21-05-2013
08:30
Antyzgrzyt

Ale po jakiego ….. rozgrzebywać jakieś nazwy jak Galicja? Przypatrz się dobrze Swobodzie i innym pro zachodnim partiom Ukrainy i nie gadaj głupot! Obecnie leży na częsci terenów ale jej jeszcze brakuje terenów do Krakowa!

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.