Nowa lista leków to nowa szopka ministerstwa
Przeczytaj oryginalny post blogu
28-02-2012
01:06
Redaktor

PODKARPACIE. Miało być ponad dwieście nowości i sporo obniżek. Jest jeden nowy lek i jedna konkretna obniżka ceny.

Na nowej liście znalazło się “216 nowych, dotychczas nierefundowanych leków” zapowiada na stronie internetowej ministerstwo zdrowia. – Absolutną nowością jest jeden tylko medykament – rosuwastatyna, lek obniżający poziom cholesterolu. 99 proc. tak szumnie zapowiadanych nowości to leki, które były refundowane do końca 2011 roku, np. antybiotyki augmentin, zinnat.

Solian na schizofrenię, czy tramal stosowany przy silnych bólach – mówią farmaceuci. – Te leki wypadły z listy…

28-02-2012
10:00
Józef

Za super bałagan zapowiedziany ongiś przez b.posłankę PO B.Sawicką (notabene do dziś nieosądzona) w służbie zdrowia , później realizowanym przez b. kier. upadającej przychodni zdrowia , awansowanej na szefową MZ a następnie marszałkiem Sejmu . Mało tego żądnego władzy lek. Arłukowicza mianowano na spadkobiercę realizowanej skutecznie polityki eutanazji schorowanej części społeczeństwa. Nie tylko polityka lekowa , ale wykańczanie istniejących hospicjów poprzez ich przekształcanie w firmy dochodowego umierania nie pozostawia wątpliwości , co do celów obecnej koalicji. Trzeba też w tym temacie wspomnieć przecież o niepublikowanej ilości samobójstw związanych z biedą , brakiem pracy, czy niemożliwości przez część najbardziej ubogich emerytów leków, braku dostępu do szeregu specjalistów (szczególnie-kardiologów). O samych cenach leków i tym co autorka słusznie pisze w nagłówku lepiej nawet rozwijać tematu- wczoraj dość dokładnie omówił to w " Polskim Punkcie Widzenia" TV TRWAM poseł Piecha znający te sprawy od podszewki. To że co dwa miesiące MZ będzie kolejno publikowało obwieszczenie z jednym lekiem dodanym nowym , a dwoma wycofanymi z refundacji , czy ruchu cenowym w dół o kilka groszy na pozycji to faktycznie szopka. Trzeba także dodać że część ulg leków dotyczy ich najtańszych ( często leków starszych generacji), a przecież POLAKOW miało być leczonych lekami najnowszymi?.

28-02-2012
10:16
ROMAN

Panie Józku- ja widzę że szopka to trwa cały czasw od 1945 roku- tylko królowie się zmieniąją – czy przyjdzie dzień że pasterze zmienią krulów ?

28-02-2012
11:28
Józef

Panie Romanie właśnie tego krÓla , co dziś nie udostępnił nawet orkiestry wojskowej na Święto Żołnierzy Wyklętych warto by zmienić , bo jak widać od 1945 r wiele złego w mentalności NARODU jeszcze tkwi do dziś.

29-02-2012
10:29
ROMAN

a będzie jeszcze gorzej- godzin nauczania w szkołach coraz mniej- j,polski- historia idą wek – więc nie ma się co dziwić że szkoły będą wypuszczać niedouczonych matołów- niewolników- Piłsudski chyba w grobie się przewraca a Kościuszko już trzyma kosę na sztorc – ciekawe kiedy wstaną i zrobią porządek z tym dziadostwem

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.