Oceniamy naszych europosłów
Przeczytaj oryginalny post blogu
24-01-2012
23:06
Redaktor

PODKARPACIE. Wypłata 6 tys. euro miesięcznie plus diety, zwroty kosztów podróży i zapewniona emerytura! Czy olbrzymie wynagrodzenie podkarpackich eurodeputowanych idzie w parze z ciężką pracą?

Podkarpaccy eurodeputowani – Tomasz Poręba (PiS) i Elżbieta Łukacijewska (PO) – na zarobki na pewno nie mogą narzekać.…

25-01-2012
09:51
rufus

Łukacijewską to przynajmniej widać, że coś robi i w Brukseli dla Podkarpacia, i w samym regionie sporo spotkań, konferencji itp., co o drugim pośle już chyba nie bardzo można powiedzieć … – chyba, że to ukrywa…

25-01-2012
11:06
ciekawski

Czy europosłowie z podkarpacia potrafią rozmawiać w języku obcym w europarlamencie?. Kto i jak to sprawdził ?

25-01-2012
12:00
teresa

Trzeba z życzliwością obserwować działalność europosła Porębę zna w mowie i piśmie kilka języków czyli nie jest niemową i!!!Od początku obserwuję jego działalość .
Pani posłanka korzysta z pomocy P. Poręby zreszta robi to sprytnie . Trzeba zauwazyć , iż P. posłanka Łukaciejewska umiejętnie potrawi zrobić wokół siebie dużo szumu. !!!

25-01-2012
12:40
bob

Lukacijewska jest po kursie j. ang. na Cyprze i po tetet z Buzkiem tak , ze jezyk ma OK.

25-01-2012
12:40
mati

Bardzo ciekawe, to co Pan pisze. Sporo spotkań i konferencji? Jakich? Proszę o konkrety? Wymienie kilka inicjatyw Tomasza Poręby: udział w Podkarpacia w projekcie Move on Green (jako jedyny region z Polski), ponad 60 osób wyjechało na staże do PE, trenerzy z Mielca wzięli udział w stażu w Standard Liege(zaplanowany jest już wyjazd trenerów z Dębicy i Stalowej Woli), z inicjatywy T. Poręby odbyła się wystawa prac Beksińskiego w PE, odbyła się także wystawa Sprawiedliwi wśród Narodów Świata- Pomoc Ludności Żydowskiej w Polsce Południowo Wschodniej w lata 39-45, degustacja podkarpackich wyrobów tradycyjnych i podkarpackich win(dodatkowo zmiana zapisu ustawy pozwalająca produkcję wina przez winiarzy jako rolników), według Rzeczpospolitej Poręba znalazł się na liście 10 najbardziej aktywnych europarlamentarzystów (Pani Łukacijewska nie została sklasyfikowana), z inicjatywy Poręby UE przekazała 105 mln euro na usuwanie skutków powodzi w 2010 r. (Europejski Fundusz Solidarności).

25-01-2012
13:47
casbah

A jak oceniasz mati posłankę Łukacijewską?

25-01-2012
13:48
ciekawska

w tym temacie to polecam stronę Pani Poseł Łukacijewskiej: http://www.lukacijewska.pl oraz Pana Posła Poręby http://www.tomaszporeba.pl – nie ulega watpliwości, że Pani Łukacijewska ma wiele inicjatyw, owszem drugi Poseł też – ale MOIM ZDANIEM jest ich mniej !

25-01-2012
13:48
ciekawska

a czy ciekawski wie, że w Parlamencie Europejskim posiedzenia sa tłumaczone na wszystkie oficjalne języki UE w tym polski, a do konwersacji z innymi posłami nie trzeba mieć super znajomości angielskiego

25-01-2012
15:47
ROGER

Z tym, że większość decyzji zapada w kuluarach podobnie jak rozmowy wewnątrz grup politycznych czy frakcji. Stąd dwa języki Poręby mówią same za siebie.

Ciekawą była inicjatywa wystawy prac Beksińskiego w PE przez Porębę, Pani Łukacijewska poza spotkaniem z Pierwszą Damą niczym sie nie wsławiła ;)

25-01-2012
16:59
D.

może znać i 7 języków ale najważniejsze jakim człowiek jest i jak potrafi się odnaleźć, a tutaj z tego co obserwuje to poseł Łukacijewska radzi sobie rewelacyjnie, a jej poziom angielskiego wystarczy na kularowe rozważania Panie Roger !!!

25-01-2012
19:50
Roman

Łukacijewska jeszcze jako tako
a Poręba ? obskauje Jarosława, a Podkarpacie olał

25-01-2012
19:58
edek

Pani Elżbieta o.k. Przebojem weszła do dużej polityki z głębokich Bieszczadów. Słychać o niej o inicjatywach i o tym, że koleżankę wciągnęła do polityki wojewódzkiej – pani wojewoda. Ważne, że nie zapominają o regionie z którego pochodzą i walczą o dobro dla nas. Pan Poręba moim zdaniem to typowy krzykacz. Autor nieudanej kampanii Pis-u oraz wielu wpadek. Jest jakoś tak" najeżony" na wszystkich, którzy mówią inaczej niż jego prezes. Dziwię się niektórych wydawało by się mądrym, wykształconym ludziom którzy nawet nie wierzą w to co mówią w tej partii. Cóż czego się nie robi aby zaistnieć!

26-01-2012
10:30
Zespół Regionalnego

Lekcje europejskie (z cytatu dyrektora RCIE), o których mowa w artykule, to wspólne przedsięwzięcie Poseł do Parlamentu Europejskiego Elżbiety Łukacijewskiej oraz Regionalnego Centrum Informacji Europejskiej w Rzeszowie. Jest to inicjatywa realizowana od kilkunastu tygodni w szkołach Podkarpacia na których Poseł Łukacijewska lub pracownicy jej biura, przybliżają zagadnienia związane z integracją europejską oraz pracą Parlamentu Europejskiego, zaś konsultanci RCIE omawiają polską prezydencję (obecnie jej podsumowanie). Warto zaznaczyć, że Pani Poseł sama skierowała do Centrum propozycję wspólnych działań w zakresie tychże spotkań.

26-01-2012
11:58
joanna

Tomasz Poręba ma KLASĘ ! to facet na poziomie !!! PAni Łuckacijewska robi tylko dobre wrażenie gdyż z językami to kiepsko…duzo szumu mało efektów ! ale jak sie ma za sobą media i przychylnych dziennikarzy to można z porażki zrobic zwycięstwo :(

26-01-2012
11:58
Jacek

Racja, większość decyzji zapada w kuluarach i Łukacijewska sobie lepiej w nich radzi bo w przeciwieństwie do Poręby została posłem opiniodawcą i sprawozdawcą w swoich komisjach i delegacjach – a to jest najważniejsze dla posłów w PE! (możecie sobie sprawdzić na stronie internetowej PE). I jak w artykule – w pytaniach i wystąpieniach też wypada lepiej. Poręba to był aktywny, ale podczas kampanii wyborczej i nie w prawdziwej pracy, ale na konferencjach prasowych…

A Tobie mati też polecam porównać informacje z obydwu stron internetowych – bez wątpliwości więcej i ważniejszych zorganizowanych wydarzeń w PE ma Łukacijewska, w regionie zresztą też…

A co do 105 mln euro na usuwanie skutków powodzi to wierzysz, że Poręba to załatwił? Proszę Cię…

28-01-2012
10:48
Ania

Typowa wypowiedź PiSowca. Przypisywanie sobie zasług, o których nie miało się zielonego pojecia.

06-02-2013
13:58
Brukselka

Mieszkam w Brukseli od kilku dobrych lat i obserwuje prace szanownych poslow z perspektywy osoby trzeciej pracujacej dla firmy miedzunarodowej i niestey ani Pani ani Pan nie maja pojecia o swojej pracy nie mowiac o jezykach. Pan Poreba czasem na pamiec sie nauczy swojej kwestii i ja recytuje (bylam tego swiadkiem) o Pani L juz nie wspominam. Jezyk francuski Pana P. jest na poziomie przedszkolaka. Niestety jest jedynie kilku polskich poslow ktorzy licza sie w PE. Niestety partia Pana P. czasami jest 'jezyczkiem uwagi' w czasie glosowan.
Pozdrawiam z Brukseli -

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.