Od 1 marca szpitale przejęły od pogotowia część obowiązków
Przeczytaj oryginalny post blogu
01-03-2013
17:39
paulina

RZESZÓW. Z urazem i bolącym zębem na pogotowie, z grypą do szpitala "na górce" lub Medyka.

Od 1 marca świadczenia opieki zdrowotnej w rodzaju podstawowa opieka zdrowotna w zakresie nocnej i świątecznej ambulatoryjnej i wyjazdowej opieki lekarskiej i…

02-03-2013
08:58
Wojtek

Nocna i świąteczna opieka zdrowotna NFZ w Rzeszowie
Prosze o interwencję w sprawie świadczeniodawców udzielających świadczeńw zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej od 01.03.2013 r. POW NFZ w Rzeszowie. Jednym słowem to jakiś skandal. Mieszkańcom miasta Boguchwała opiekę zdrowotną w nocy i święta wyznaczono w przychodni oddalonej o 40 km w mieście Dynów. Jak państwo wyobrażają sobie jazdę z chorymi dziećmi taką odległość. To jest po prostu jakiś skandal. Żona pojechała dzisiaj do przychodni w Rzeszowie na ul. Fredry bo według regionalizacji jaka była w prasie podano że ta właśnie ta przychodnia świadczy opiekę dla Boguchwały. Przychodnia była zamknięta wiec udała się do Szpitala Wojewódzkiego Nr 2 na Lwowskiej gdzie Pani przyjeła ją wyjątkowo informując że rejon Boguchwały obsługuje oddalona o 40 km przychodnia w Dynowie.

02-03-2013
18:19
blokers

jeszcze troche działalności tych niedojdów z PO ,aprzyjdzie się nam leczyć u wszelakiej maści znachorow,szeptunek,zielarek , zamawiaczy i biowyrwigroszy

02-03-2013
18:20
dr JudymTak oto dyre

Tak oto dyrektorzy szpitala, pogotowia i medyka podzielili kontrakt nocnej opieki dla pacjentow. Managerka po rzeszowsku. Dlaczego marszalek, starosta czy inni zalozyciele nie siegaja po fachowcow z zarzadzania. Prywatne koncerny medyczne maja takich i jak prosperuja? Dla uzmyslowienia luxmed, falck, medicover. Panie Marszalku, Panie Starosto : Podkarpacka panstwowa sluzba ma sie fatalnie: szpitale zadluzone po uszy, dostepnosc do uslug medycznych , jakosci uslug medycznych nie trzeba komentowac. Olbrzymie nagrody dla dyrektorow panstwowych placowek medycznych to norma co rok. Wysarczy troche zaangazowania co do zmian i myslenia. Uklady, znajomosci, polityke w kolejnych roszadach dyrektorskich (w tej delikatnej materii ktora jest podkarpacka sluzba zdrowia) proponuje odstawic na bok. Zycze zdrowia w podejmowaniu trafnych decyzji. Mieszkaniec Podkarpacia.

04-03-2013
09:22
Ola

Dzwoniłam właśnie do przychodni w Boguchwale i pani potwierdziła, że nocną opiekę ambulatoryjną nad dziećmi z Boguchwały (bo o to pytałam) pełni Szpital Nr 2 i tam należy się udać.

04-03-2013
13:24
Dorota

Zgadzam się, TO JEST SKANDAL !!! CZY W TYM KRAJU ZAWSZE TRZEBA ZEPSUĆ TO CO DOBRE..?
Czy mieszkańcy powiatu rzeszowskiego to PODLUDZIE? Proszę mi wytłumaczyć to co Państwo napisaliście "WSPR będzie nadal przyjmowała pacjentów z powiatu rzeszowskiego" , skoro zdanie wcześniej brzmi " działać będzie tylko ambulatorium chirurgiczne i stomatologiczne" ???
Pogotowie zainwestowało środki w remont (tak wynika z moich obserwacji), laptopy ( bo przecież EWUŚ). To tez za moje pieniądze. Było dobrze, trzeba zepsuć. Dlaczego zlikwidowano porady nocne na Fredry. Przecież to środek miasta? Czym przepraszam ma się dostać niezmotoryzowany mieszkaniec np. gminy Trzebownisko wieczorową porą do Sokołowa. Gdzie dzwonić po pomoc? Rozliczyłam właśnie PIT za 2012 rok, wynika z niego że na NFZ przekazałam prawie 4 000 zł. I co, nic nie mam do powiedzenia?? JEST TO JEDNA WIELKA BZDURA.

11-03-2013
19:09
joanna

To jest skandal!!! Mieszkam w Rudnej Wielkiej . Do szpitala na ulicy Rycerskiej mam 10 min autem. Zawsze kiedy moje dziecko dostawało ciężkiej duszności krtaniowej w nocy byliśmy w szpitalu moment gdzie zawsze udzielono nam fachowej natychmiastowej pomocy (jeśli ktoś nie wie, ze zapalenie krtani u małego dziecka z dusznością jest stanem zagrożenia życia) . Teraz ja mam w nocy z chorym dzieckiem jechać gdzie??????????/ Pytam do Sokołowa??????????/ To jest 40 min drogi !!!!! Gdzie każda minuta sie liczy!! Jezu czy znowu ktoś musi umrzeć żeby co niektórzy zaczęli myśleć w tym kraju????

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.