Od 23 lat walczy z żółtymi papierami
Przeczytaj oryginalny post blogu
21-12-2012
06:02
Redaktor

TARNOBRZEG. Represjonująca decyzja sprzed blisko ćwierć wieku zmieniła życie pana Marka w upokarzającą walkę o przetrwanie.

56-letni Marek Lipowski w 1989 roku za odmowę współpracy…

21-12-2012
11:12
Ambroży

POlityka miłości w/g rządu Tuska wobec niepełnosprawnych ruchowo!!
"Rząd Tuska sięga do kieszeni obywateli. Ale teraz gabinet PO-PSL na masową skalę sięga do kieszeni obywateli… niepełnosprawnych. Ośmielają się żyć, narażają „zieloną wyspę” na koszty, no to trzeba ich postawić do pionu. A konkretnie zabrać zasiłki. Senat właśnie klepnął zabranie 650 milionów złotych z tytułu wielkiego, co miesięcznego wsparcia dla sporej kategorii osób niepełnosprawnych ruchowo.
Najłatwiej jest zabrać kalekom – ci ani nie zastrajkują, ani raczej nie zrobią marszu protestacyjnego. W czasach kryzysu rząd woli zabierać chorym dorosłym (jak wyżej) i chorym dzieciom (Centrum Zdrowia Dziecka i inne szpitale, które nie mogą leczyć dzieciaków, bo nie mają środków z NFZ). Ale sam jednak jakoś nie chce zacisnąć pasa. Nie zmniejsza na przykład zatrudnienia z rozbuchanej w ostatnich 5 latach administracji centralnej oraz terenowej – lokalnej (w olbrzymiej większości samorządów, jeżeli rządzi jakakolwiek partia – jest to PO).
Ciekawe co przedstawiciele rządu PO-PSL powiedzą niepełnosprawnym i ich rodzinom albo chorym dzieciom i ich rodzicom na Święta Bożego Narodzenia? Co powiedzą ludziom na potęgę zwalnianym z pracy? Dla nich nie ma ani pieniędzy ani pomysłu, co z ich problemami zrobić. Są jednak pieniądze, aby dofinansować antypolskie firmy, czy programy pseudoedukacyjne, promujące rzeczy, które zdecydowana większość ludzi uważa za zboczenie."
źródło GPC -blog R.Czarneckiego

21-12-2012
14:37
dr rehabilitowany /2

No tak to jest – komuna dała zaświadczenie i rentę, a demokracja tylko zaświadczenie. Rentę zabrano, a zaświadczenia nie, przecież do gołego nie obłupią faceta.
Ale na poważnie, jeżeli facet ma nie zaświadczenie, a orzeczenie komisji lekarskiej to ma rentę, jeżeli nie ma – bo nie chce – nie ma renty.Nie rozumiem czego on nie chce – esbeckiego? zaświadczenia czy renty?
A poza tym – SB wystawiała zaświadczenia o stanie zdrowia psychicznego?
No i to by było na tyle.

22-12-2012
15:35
Ambroży

"Bieruta standard, Gomułki norma,Gierka dobrobyt da ci Platforma" !!!
"lewa strona mocy czuwa w dzień i w nocy, czuwać nie przestaje nad Platformy rajem"

23-12-2012
12:10
Znajomek

Autorka artykułu zanim coś napisze powinna sprawdzić dokładnie, z kim ma do czynienia. Pana Marka zna w Tarnobrzegu wiele osób, szczególnie tych ciąganych przez niego po sądach jak np. pracownicy stacji Orlen koło "grzyba" i kierowcy, którym wyskakuje przed maskę samochodu i myje szyby wbrew ich woli. Ten człowiek jest chory i ma urojenia a rentę stracił bo sam się o to upominał w ZUS twierdząc, że SB dało mu rentę za jego działalność opozycyjną. Pani Redaktor, nie trzeba być orłem by wiedzieć, że w 1989 roku SB już nie werbowała ludzi tylko zajmowała się niszczeniem dokumentów i zacieraniem śladów swojej działalności. A kolejna sprawa to samo zaświadczenie o niezdolności do pracy. Czy zna ktoś podobny przypadek, żeby osoba nie stawająca przed komisją lekarską dostała (przysłano jej) zaświadczenie? Ktoś widział ten dokument w ogóle? Czy on istnieje" Czy to możliwe, że przez ostatnie 20 lat żadna inna komisja lekarska nie zbadała pana Marka? Nie chce mi się w to akurat wierzyć.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.