Forum

Od czwartku po Rzeszowie jeździ elektryczne „koło”
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
10-02-2019
20:00

RZESZÓW. Mimo wielu problemów w ostatnich miesiącach, ratusz wreszcie może odtrąbić mały sukces.

Od czwartku po ulicach Rzeszowa jeździ 10 nowych autobusów elektrycznych. Pojazdy typu Solaris Urbino 12 obsługują najpopularniejsze linie w mieście czyli tzw. koła (0A, 0B). Trasa ich przejazdu wynosi łącznie ok. 9,2 km długości, a po jej dwóch stronach znajduje się 20 oraz 21 przystanków.

Jakie parametry mają autobusy? Każdy posiada 57 miejsc stojących oraz 27 siedzących. Wyposażone są w system informacji pasażerskiej, a także biletomaty mobilne obsługujące transakcje przy pomocy bilonu, jak i karty płatniczej. Pojazdy napędzane są dwoma silnikami elektrycznymi, co ma związek z polityką miasta dotyczącą elektromobilności.

Oprócz zakupu autobusów miasto zainstalowało także 2 stacje szybkiego ładowania przy ul. Grottgera oraz 10 stacji wolnego ładowania na terenie bazy MPK przy ul. Lubelskiej. W trakcie dnia pojazdy będą podjeżdżać na kilkuminutowe ładowanie akumulatorów w okolice dworca PKP, natomiast wieczorem będą one ładowane przez czas 180 minut.

Ile pochłonęła całkowita wartość umowy na dostarczenie autobusów oraz montaż ładowarek? Z informacji ratusza wynika, że 30,2 mln zł brutto. Cena jednego autobusu to 2,5 mln zł brutto. Stacje ładowania przy ul. Grottgera pochłonęły 2,9 mln zł brutto, z kolei stacje przy ul. Lubelskiej 2,3 mln zł brutto. Inwestycja została wsparta środkami unijnymi.

kl

11-02-2019
09:51
hijena

żeby było bardziej ekologicznie ,te ładowarki powinny być ładowane z dynama na pedały,kręconego przez ratuszowych geniuszy

11-02-2019
09:58
trol

Rzeszowski Ratusz będzie mógł odtrąbić sukces ,kiedy na ulicach będzie 90% elektrycznych autobusow.Te 10 zakupionych to tylko prymitywna propaganda.

11-02-2019
10:22
asd

na chwilę obecną na liniach oA i 0B są łącznie trzy(!) elektryczne 100,103,105 a reszta to spalinowe przegubowe? Widocznie kupiono za małe autobusy.
Po co kupiono 10 szt. skoro wykorzystuje się tylko 3-4? Reszta ekologicznie pasie się w zajezdni?
Nie można ich skierować na inne linie te zaczynające się w bazie mpk?
Tak pasażerom pozostają stare jelcze i solarisy. Stolica imitacja

11-02-2019
10:52
trx

po pierwsze te autobusy są za małe na te linie. po drugie już w sobotę wystąpiły spore opóźnienia poprzez konieczność ładowania. co to będzie w dni powszednie w godzinach szczytu kiedy obydwa "koła" jeżdzą jak chcą - poza rozkładem bo tak są opóźnione

11-02-2019
12:27
edek

Panie "kl" vel "Redaktorze" - parametry autobusu to nie tylko ilość miejsc siedzących i stojących. Raczej spodziewałem się znaleźć tutaj informację o zasięgu takiego autobusu na 1 ładowaniu oraz ile taki autobus trzeba ładować do pełnego naładowania. Może wstyd tutaj podawać parametry którymi dysponują te wynalazki?

11-02-2019
18:57
hijena

najwazniejsze ,to koszty.Ile kosztuje prąd do ładowania akumulatorow tych wynalazków

12-02-2019
10:27
Eve146

co z tego, że autobusy ekologiczne bo nie kopcą skoro kopci elektrownia w której spalają węgiel żeby wytworzyć ten prąd

12-02-2019
11:14
jogi

jeszcze nie jechalem takim elektryczyny ekologicznym autobusem musze to ktoregos dnia sprawdzic jak widac duzo jest krytyki narazie .A co chodzi do ladowania zgadza sie ze autobusy nie kopca za to kopca elektrownie bo prad musza wytworzyc teraz modne sa panele sloneczne to moze tak zamontowac panele sloneczne na dachu i bedzie problem rozwiazany nie trzeba zjezdzac do ladowania.

12-02-2019
17:17
yuin

Ale nie spalają węgla jak na Zalesiu że czuć ewryłer tylko filtry wyłapują

12-02-2019
17:20
darek

Nowa spalarnia śmieci na Załężu robi ci prąd za darmo a nawet w drugą stronę. To ty dostarczasz swoje śmieci i za to im jeszcze płacisz. Tak że CAŁY tabor powinien być elektryczny

12-02-2019
17:21
ha ha ha

Pewnie ojciec tak mówi na synów? ps. ilu masz braci?

9
Dodaj komentarz

avatar
10 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
9 Comment authors
Adrian BayfordhijenaPożyczki przez internetterMariusz Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnego i szybkiego wypożyczania?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Oferujemy pomoc finansową dla osób, firm poszukujących pożyczki. finansowanie pożyczek i kapitał obrotowy w celu założenia nowej spółki lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana z korzystnym oprocentowaniem 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: (adribay0008@gmail.com)

hijena
Gość
hijena

najlepszy sposob na to ,zeby nie smierdzialo w autobusie, ani potem ,ani tanim dezodorantem ,to po prostu częste mycie calego ciala ,a nie tylko okolic intymnych ,tylko kiedy idzie się na ruchanko. Dotyczy nie tylko mężczyzn ,ale kobiety

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

Cześć,

Czy potrzebujesz legalnej i szybkiej usługi kredytowej?

Zarejestruj się teraz i szybko otrzymaj pożyczkę!

Zapewniamy pomoc finansową osobom poszukującym kredytów. Finansowanie kredytowe i kapitał obrotowy w celu rozpoczęcia nowej działalności lub rozszerzenia istniejącej działalności. Nasza pożyczka jest oferowana przy korzystnej stopie procentowej w wysokości 2%. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami przez e-mail w celu uzyskania dalszych informacji: (adribay0008@gmail.com)

Pożyczki przez internet
Gość

Moim zdaniem trudno znaleźć pożyczkę przez internet.

ter
Gość
ter

Trzeba koniecznie zlikwidować kartę nauczyciela, to będą siedzieć w szkole 8 godz i wszystko zdążą zrobić i poprawić sprawdziany i się nauczyć -jeśli nie umieją prowadzić zajęć.

Mariusz
Gość
Mariusz

To zrozumiałem, że jak będzie darmowa komunikacja, to te osoby co mają opłacone bilety miesięczne na MPK mają się zgłaszać po zwrot nadpłaty za ten dzień?

Ryszard
Gość
Ryszard

Może trzeba było zapytać mieszkańców, czy chcą takiego,,marszałka''(Ziuka). Zachęcam do lektury autora H. Pająk ,,Ponura prawda o Piłsudskim''.

Bonifacy Krufka
Gość
Bonifacy Krufka

Chcesz się napić piwa? Nie kupuj browaru. Potrzebne deski? Nie kupuj tartaku. Kamper można wypożyczyć na wakacje, ale zamówić trzeba już teraz.

Urzędnik z UM
Gość
Urzędnik z UM

Ja myślę że gdyby tak zwolnić połowę tych urzędników to by dalej wystarczyło.

Adrian Bayford
Gość
Adrian Bayford

cześć

  Czy potrzebujesz pożyczki? Oferujemy kredyty i usługi finansowe wszelkiego rodzaju. Nasze pożyczki są zarówno długie, jak i krótkie, o korzystnych stopach procentowych. Oferujemy pożyczki o oprocentowaniu 2%, skontaktuj się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem (adribay0008@gmail.com)