Odszkodowanie za “stanie” w kolejce
Przeczytaj oryginalny post blogu
20-01-2012
09:25
paulina

GUS podaje, że 5 milionów Polaków omija publiczną służbę zdrowia szerokim łukiem. Mają dość czekania w wielomiesięcznych kolejkach.

Ci, których na to stać idą prywatnie, osoby biedniejsze, przez zaniechanie leczenia, coraz bardziej zaś podupadają na zdrowiu. Prawnicy mówią jednak, że “jeśli pacjent udowodni, że przez złą organizację opieki zdrowotnej poniósł szkodę na zdrowiu, może na podstawie artykułu 418 paragraf 1 kodeksu cywilnego dochodzić od Skarbu Państwa odszkodowania i zadośćuczynienia za niezgodne z prawem, a w tym wypadku nawet z konstytucją, działanie lub zaniechanie przy wykonywaniu władzy publicznej”. Co to znaczy? Ano tylko tyle, że gdy stan pacjenta pogorszył się bądź odniósł on uszczerbek na zdrowiu wskutek zbyt długiego oczekiwania na badanie może dochodzić swoich praw w sądzie.…

20-01-2012
16:28
ROMAN

cacy tylko kto udowodni przed nieomylną temidą że przez złą organizację/ niewolnik poniósł jakąś szkodę to czysta teoria zawsze rację ma służba zdrowia działająca zgodnie z przepisami/ wytycznymi/ zarządzeniami/ rozporządzeniami/ okulnikami – a chory niewolnik dobre sobie a po co się rozchorował – po co go cokolwiek rozbolało – to tylko problem i kłopot dla całej machiny która niby ma mu pomagać – no tak pujścia na tamten świat chyba – no to tak się zgodzę .

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.