Odwrócona hipoteka, czyli jak naciągnąć emeryta
Przeczytaj oryginalny post blogu
31-07-2011
21:13
Redaktor

PODKARPACIE. Renta za mieszkanie to na pewno nie jest interes życia.

“Twoja dodatkowa emerytura”, “Prawo do godnego życia”, “Nie oszczędzaj na emeryturze – żyj swobodnie!” – takimi hasłami zachęcają emerytów do oddania mieszkania w zamian za dożywotnią rentę fundusze hipoteczne. Ile jest w tym prawdy? Raczej niewiele.

Na czym polega odwrócona hipoteka? W największym skrócie na oddaniu przez starsze osoby mieszkania funduszowi hipotecznemu. W zamian seniorzy otrzymują dożywotnie comiesięczne renty i do śmierci nadal mieszkają w mieszkaniu, które jednak już nie jest ich własnością.

Jak na razie wciąż trwają prace nad ustawą…

30-01-2012
12:32
TAD

W bankach pracują ludzie , zwłaszcza młode kobiety które są bezwzględne to raz, , dwa cytuję "Niejednokrotnie marnują beztrosko w ten sposób dorobek życia, a niekiedy nawet pozbawiają własnych najbliższych (dzieci, wnuki) możliwości odziedziczenia mieszkania, skuszeni perspektywą dodatkowych dochodów." to niech spadkobiercy zadbaja aby tak się nie stało , odwrócona hipoteka to akt desperacji

03-02-2012
09:03
Stefan

Pluliśmy na komunę to teraz mamy raj. Wszystkim się wydawało,że będą żyli jak Caringtonowie. Tak samo gdy zakładali OFE. Były reklamy, że pojedziemy w ciepłe kraje za emeryturę. Teraz wyszło, że się wygrzejemy tylko wtedy gdy słońce poświeci na nasz grobowiec.

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.