Forum

Oficjalnie rozpoczęto prace na obwodnicy Łańcuta
sp_BlogLink Przeczytaj oryginalny post blogu
02-10-2019
09:12

ŁAŃCUT. Za 3 lata kierowcy przejadą długo wyczekiwaną obwodnicą miasta.

W poniedziałek na budowie tzw. obwodnicy Łańcuta w ramach rozbudowy drogi krajowej nr 94 Łańcut-Głuchów wbito symboliczną pierwszą łopatę. Inwestycja, która będzie kosztować niemal 116 mln zł ma odciążyć miasto. Na odcinku drogi w Głuchowie trwają już prace przygotowawcze.

Aktualnie Wojewoda Podkarpacki prowadzi procedurę zmiany wydanej w 2010 r. decyzji o zezwoleniu na realizację inwestycji drogowej (ZRID), której uzyskanie planowane jest na koniec października br. Po uzyskaniu decyzji Wykonawca przystąpi do robót drogowych w pełnym zakresie. - Obecnie prowadzimy roboty przygotowawcze w oparciu o obowiązującą decyzję o zezwoleniu na realizację inwestycji w możliwym do wykonania zakresie tak, abyśmy po otrzymaniu zmiany decyzji ZRID, mogli przed okresem zimowym wykonać jak najwięcej prac – powiedział Jarosław Jochymek, dyrektor kontraktu, Budimex S.A.

Obwodnica Łańcuta będzie miała prawie 5,82 km długości. Jej trasa przebiega śladem istniejącej drogi Nr 94 przez miasto Łańcut i wieś Głuchów. Jak informuje GDKKiA, wykonawca wykonuje obecnie prace głównie na odcinku DK94 w miejscowości Głuchów, gdzie trwa m.in. usuwanie drzew i krzewów z porządkowaniem terenu, rozbiórka nawierzchni, przygotowanie terenu do realizacji objazdów, rozpoznanie saperskie, środowiskowe i archeologiczne, czy przygotowanie dojazdów do planowanego do realizacji obiektu mostowego.

Według planów, obwodnica ma mieć po jednym pasie ruchu w każdym kierunku, z trwałym rozdzieleniem kierunków jazdy. Po obu stronach drogi powstaną chodniki, ścieżki rowerowe oraz zatoki autobusowe. Zakres prac obejmuje także przebudowę skrzyżowań jednopoziomowych - pięciu rond na przecięciu DK94 z: DW877, DW881, ul. Graniczną (łącznik do autostrady A4), ul. Kościuszki i DP1520R oraz skrzyżowanie zwykłe z ul. Piłsudskiego. Wykonawca wybuduje także most drogowy na rzece Sawa o długości 33 m, drogi dojazdowe oraz przebuduje i wybuduje urządzenia infrastruktury technicznej.

Wartość całej inwestycji to 115,8 mln zł. Jej zakończenie zaplanowano na wrzesień 2021 r.

wk

02-10-2019
11:12
tomek

PO jednym pasie ruchu w każdą stronę. Ktoś na głowę upadł. Jedna awaria pojazdu, kombajn rolniczy podczas żniw ..i cała ,,obwodnica" stoi. Za parę lat A4 będzie płatna... aż strach POmyślec .