Opozycja nie chce zniżek dla rodzin wielodzietnych?
Przeczytaj oryginalny post blogu
05-12-2012
12:41
Redaktor

RZESZÓW. – Rodzina wielodzietna kojarzy się z biedą, choć wcale tak nie jest. Powinniśmy promować taki model rodziny – mówi Jerzy Cypryś (PiS).

Radni PiS, na razie bezskutecznie, walczą o wprowadzenie “Rzeszowskiej Karty Rodziny Wielodzietnej 3+”. Przypomnijmy, że z karty mogłyby skorzystać rodziny mające na utrzymaniu przynajmniej trojkę dzieci…

05-12-2012
15:08
gość

Mnie ledwo na jedno dziecko stać, a żyjemy poniżej przeciętnej to co dopiero o trójce mówić.

05-12-2012
16:18
Piotr

Zamiast zniżek,dawać rodzinne adekwatne do rzeczywistych wydatków i niech rodzice zdecydują czy to będzie na blet na autobus,basen czy do kina,a może na lody?

05-12-2012
19:02
kasprzak

Stanowcze NIE przejadaniu pieniędzy przez "rodziny wielodzietne". Niech radny Cypryś zrozumie, że dziecko do 18 lat ma zniżkę na bilety MPK, Tak samo osoba studiująca… W wielu placówkach młodzież szkolna/studiująca posiada zniżki, więc rozumiem, że wprowadzając kolejną zniżkę 50% na obecne istniejące ok.30-50% zbliżamy się do zera… fakt faktem może od razu za darmo? A może cały budżet przelać na rodziny wielodzietne? Skoro posiadanie dzieci to taki straszny koszt, a rodzinom wielodzietnym nikt nie pomaga. To trzeba myśleć wcześniej. Biedni, a niby świadome rodzicielstwo… Panie Cypryś, może czas swoje działania skupić ku temu, aby wszystkim mieszkańcom Rzeszowa żyło się lepiej, a nie tylko Wielodzietnej elicie!!

06-12-2012
12:12
podatnik

Wzrastaja stale wydatki w budzecie miasta i trzeba sie zastanowic czy miasto stac na te dotacje.
Podaje stale koszty ktore ostanio zjawily sie w budzecie miasta.
Monitoring i utrzymanie okraglej kadki obok WRN-u.
Sama kamera monitoringu to nie sa koszty.
Jezeli jest kamera to musza byc ludzie ktorzy beda caly czas obserwowac monitory z tych kamer. Skoro jest to nadzor calodobowy to potrzeba MINIMUM 5 osob ktore beda na zmiany 8-mio godzinne patrzyc na te monitory i obserwowac kladke poprzez kamery aby wezwac poprzez radio Policje lub Straz miejska w razie potrzeby. Jakie beda pobory tych ludzi ? Czy zgodza sie pracowac w systemie zmianowym za NAJNIZSZA KRAJOWA ? Prawdopodobnie NIE !! Trzeba bedzie zaplacic conajmniej 2,5 tysiaca zlotych miesiecznie po odliczeniu podatku kazdemu z nich. Jak z tego wynika pobory przed podatkiem beda wiec wynosic okolo 3 tysiace zlotych, a skaldki ZUS od tych ludzi to ile lacznie z poborami beda kosztowaly budzet miasta ? Bedzie wiec kazda z tych osob kosztowala miasto okolo 5 tysiecy zlotych miesiecznie. Razem wyniesie to wiec 25 tysiecy zlotych miesiecznie (tylko od 5 osob) za samo TYLKO MONITOROWANIE KLADKI !!
A biezace utrzymanie, a wiec sprzatanie i srodki czystosci lacznie z sola do posypywania w okresie zimowym to kolejny wydatek. Bede wiec na tyle dociekliwy gdy zapytam tez ile bedzie kosztowalo miasto samo ubezpieczenie kladki od nastepstw nieszczesliwych wypadkow.
Ile te wstepne oszacowane wydatki beda miesiecznie kosztowaly budzet miasta ?
Czy moglby pan Ferenc odpowiedziec na moje pytanie ?
Same pobory monitoringu to jak wyliczylem 300 tysiecy zlotych rocznie, do tego utrzymanie i ubezpieczenie kolejne 300 tysiecy o ile znajdzie sie taki kto sie podejmie sprzatac i firma ubezpieczeniowa ktora by sie podjela sprzedac POLISE za tak niska cene.
Jak z tego wynika co policzylem juz jest 600 tysiecy rocznie kosztow utrzymania kladki.
Co dalej ?

Copyright © Super Nowości 2010-2016 Wszystkie prawa zastrzeżone.